| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Naprawa > Światła > Volkswagen Golf III: naprawa regulacji świateł

Volkswagen Golf III: naprawa regulacji świateł

Uszkodzenie regulatora przednich reflektorów w Volkswagenie Golfie III może oślepiać innych kierowców i stanowić także zagrożenie dla nas. Warto zatem kontrolować stan techniczny układu regulacji świateł w naszym Golfie.

Ponieważ dostęp do regulatora w Volkswagenie Golfie III jest utrudniony, musimy wymontować reflektor. Aby to zrobić musimy najpierw za pomocą śrubokręta krzyżakowego odkręcić plastikowy grill. Reflektor również jest przykręcony na kilka śrub krzyżakowych. Po jego wyjęciu ostrożnie wypinamy regulator, obracając go w bok i wyciągając do siebie. Następnie wypinamy kostkę z przewodami i poddajemy dokładnemu czyszczeniu wszystkie styki oraz sprawdzamy czy wszystkie przewody są prawidłowo wpięte w kość.

Po tej czynności należy wpiąć kość do regulatora i zamontować regulator w reflektorze oraz sprawdzić czy już działa. Jeśli mechanizm regulowania wysokości świateł nadal odmawia posłuszeństwa musimy go ponownie wyciągnąć, rozpiąć z przewodów i za pomocą noża lub płaskiego śrubokręta rozebrać obudowę mechanizmu.

Zobacz również: Co zrobić, gdy światła wydają się świecić słabiej niż powinny?

Ważne jest, aby nie pogubić gumek uszczelniających mechanizm.

Zobacz również: Jak zamontować lampy ksenonowe?

W środku znajduje się płytka, na której prawdopodobnie, z powodu zmiennych warunków atmosferycznych, uszkodzona została ścieżka lutowania. W tej sytuacji musimy znaleźć usterkę i za pomocą lutownicy zalutować ponownie styk aby przywrócić przepływ prądu w regulatorze świateł. Czynność ta jest bardzo prosta i wymaga jedynie nałożenia kropelki cyny na zniszczony lut.

Dla pewności, aby ponownie nie rozbierać mechanizmu, możemy poprawić wszystkie styki. Po zakończonym lutowaniu należy złożyć mechanizm regulatora i ponownie montując go w reflektorze, sprawdzić jego działanie. Jeśli wszystko działa prawidłowo możemy złożyć reflektor i grill, pamiętając o równym ustawieniu regulatorów w obydwu reflektorach.

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna Cyman i Wspólnicy sp. k.

Kancelaria prowadzi kompleksową obsługę prawną przedsiębiorców i osób nieprowadzących działalności gospodarczej w obszarach kontraktów, rozwiązywania sporów i zastępstwa procesowego, windykacji w kraju i za granicą, nieruchomości i budownictwa, podatków, spraw korporacyjnych, stosunków pracowniczych, zamówień publicznych, restrukturyzacji i upadłości, rynków finansowych i finansowania działalności gospodarczej, a także stosunków międzynarodowych i prawa europejskiego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »