reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Eksploatacja > Tuning > Jak zamontować lampy ksenonowe?

Jak zamontować lampy ksenonowe?

W celu usprawnienia oświetlenia wielu producentów oferuje nam nowoczesne żarówki imitujące światła ksenonowe, które mają polepszyć działanie reflektorów. Czy to naprawdę działa?

Niestety nie ma żarówek, które mogą usprawnić działanie naszego oświetlenia w takim stopniu, jak prawdziwe lampy ksenonowe. Od pewnego czasu są dostępne na rynku specjalne zestawy żarówek, które emitują światło podobne do tego, które uzyskujemy w nowoczesnych modelach aut z oświetleniem ksenonowym. Koszt takiego zestawu to około 300 złotych. W jego skład wchodzą żarówki ksenonowe, okablowanie oraz przetwornice prądu, które są odpowiedzialne za dostarczenie prądu o większym natężeniu. Zanim jednak postanowimy zakupić zestaw żarówek powinniśmy najpierw dostosować model do swojego pojazdu. Pamiętajmy, aby żarówki nie świeciły zbyt dużym promieniem, który może oślepiać innych użytkowników dróg.

Zobacz również: Jak opisać hałasy mechanikowi?

Montaż w zasadzie dużo nie odbiega od montażu standardowych żarówek. Jedynie musimy powiększyć otwór w nakładce zabezpieczającej żarówkę przed wilgocią. Następnie musimy usunąć standardową wtyczkę, aby połączyć przewody elektryczne z przewodami do przetwornicy, z której kolejno są poprowadzone przewody do żarówki. Ostatnim elementem montażu jest zamocowanie przetwornicy prądu.

Zobacz również: Jak sprawdzić kondycję amortyzatorów?

Należy w miarę możliwości sztywno ją zamontować, aby nie uległa wstrząsom, które mogą doprowadzić do trwałego jej uszkodzenia. Najlepszym sposobem są tak zwane paski zaciskowe lub szybko złączki, którymi możemy sprawnie i bez zbędnych narzędzi przymocować ją, w prawie dowolnym miejscu. Pod warunkiem, że znajdziemy otwór lub miejsce, przez które możemy je przewlec.

Pamiętajmy również, żeby po montażu takiego zestawu poddać badaniu diagnostycznemu nasze oświetlenie ponieważ istnieje zagrożenie, że światło zostanie rozproszone i będzie oślepiać innych.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Leszek Markiewicz

Agent nieruchomości

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama