REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Cartrack będzie monitorował pojazdy w USA?

 Connected Life Magazine
Connected Life Magazine jest pierwszym w Polsce pismem skupiającym uwagę na zagadnieniach z zakresu rosnącego rynku Internetu Rzeczy i szeroko rozumianych usługach connected.
Cartrack będzie monitorował pojazdy w USA?
Cartrack będzie monitorował pojazdy w USA?
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

W Kalifornii właśnie wchodzi w życie rozporządzenie, na mocy którego wszystkie samochody firmowe muszą zostać wyposażone w urządzenie rejestrujące przebieg trasy. Firmy zajmujące się monitoringiem pojazdów flotowych planują ekspansję na amerykański rynek.

Cartrack doskonale jest znany zarówno na polskim, jak światowym rynku telematycznym. W tym roku pochwalił się przekroczeniem liczby pół miliona monitorowanych samochodów. A to już wielkość, obok której nie można przejść obojętnie. Oczywiście złośliwi powiedzą, że duża z niej część to rynek Afryki Południowej, jednak czy nie jest to obecnie kierunek wielu polskich firm, które dopiero zauważają w nim potencjał?

REKLAMA

Zobacz też: Czy monitoring GPS w pojazdach służbowych jest legalny?

Mimo, że w pierwotnych planach pod uwagę była brana Floryda, Cartrack ostatecznie zdecydował się na Kalifornię. Wynika to m.in. z rozmiaru rynku i gospodarki tego stanu – tłumaczy Zak Calisto, CEO Cartrack. Jeżeli weźmiemy pod uwagę same dane dotyczące ludności (ponad 39 milionów w 2015 roku) – trudno się z nim nie zgodzić. Także dochód przypadający na jednego mieszkańca to 110% średniej krajowej. Zatem wskaźniki ekonomiczne przemawiają za słusznością decyzji i pozwalają zakładać, na jakim obszarze w pierwszym okresie działalności skupi się dostawca monitoringu GPS. I jeśli wierzyć słowom Calisto, to rynek ten jest bardzo perspektywistyczny, gdyż penetracja usług telematycznych na nim waha się pomiędzy 15 a 30 procent. Co więcej, według serwisu Moneyweb, to także idealny moment na rozpoczęcie ekspansji, gdyż właśnie wchodzi w życie rozporządzenie, na mocy którego wszystkie samochody firmowe powinny być wyposażone w urządzenie rejestrujące przebieg trasy. A to oznacza, że do końca 2017 roku w różnego rodzaju rozwiązania telematyczne powinno zostać wyposażone aż 3 miliony pojazdów. Czy jest to wystarczający sygnał dla innych graczy?

Współpraca z firmami ubezpieczeniowymi

Stane Zjednoczone Ameryki to jeden z tych rynków, gdzie poza Wielką Brytanią i Włochami, działają już usługi typu Pay as You Drive. Co więcej, giganci elektroniki użytkowej zaczynają także celować w ten rynek – na tegorocznych targach Mobile World Congress w Barcelonie, Samsung wraz z operatorem telekomunikacyjnym AT&T ogłosił wproadzenie na amerykański rynek usługi Connect Auto, bazującej właśnie na PAYD. Potencjał ten zdaje się zauważać także Cartrack, który w tym zakresie chciałby współpracować z ubezpieczycielami oferując im gotowe dane z flot firmowych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: Przenoszenie kosztów naprawy pantografu

Co to oznacza dla polskich klientów?

Czy fakt ekspansji jednego z większych graczy telematycznych na krajowym rynku ma znaczenie dla polskich klientów? Zasadniczo nie. Przecież firma jest już obecna w 23 krajach. Jednak patrząc na inne branże bardzo częstą praktyką jest obsługa przez jednego dostawcę wielu oddziałów firm w różnych krajach. Zatem nie można wykluczyć, że za jakiś czas amerykańskie firmy, które być może będą otwierały swoje placówki w Polsce, właśnie na dostawcę telematycznego będą wybierały Cartracka. I zapewne Zarząd firmy z Warszawy po cichu na to liczy, gdyż ambicje ma co najmniej tak duże, jak sam CEO Cartrack.

Autorem tekstu jest Paweł Kacperek Connected Life Magazine

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe kary dla kierowców przyjęte. Masowo polecą prawa jazdy

Kierowców czeka rewolucja w karaniu za wykroczenia. Przepisy przyjęte przez Parament Europejski niosą poważne zmiany. Reforma ma przyczynić się do zmniejszenia liczby zabitych na europejskich drogach. Oto szczegóły…

Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

REKLAMA

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

REKLAMA

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

Dłuższa trasa elektrykiem: ładowanie auta przestaje być problemem bo sieć stacji zaczyna się pokrywać z siecią Biedronki

Wkrótce ruszając w dalszą trasę samochodem elektrycznym i szykując plan podróży łatwiej będzie wybrać market Biedronki na trasie na przerwę połączoną z ładowaniem auta niż przeglądać samą sieć dostępnych stacji ładowania. Biedronka we współpracy z firmą Powerdot stara się w szczególności wypełniać nowymi stacjami ładowania wszelkie białe plamy polskiej elektromobilności.

REKLAMA