| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Magazynowanie > Nowy magazyn na stal w Śląskim Centrum Logistyki SA w Gliwicach

Nowy magazyn na stal w Śląskim Centrum Logistyki SA w Gliwicach

Śląskie Centrum Logistyki SA otworzyło nowy, specjalistyczny magazyn do składowania wyrobów stalowych. Obiekt w ciągu 7 miesięcy zbudowała firma Martifer Konstrukcje Sp. z o.o.

Warto nadmienić, iż flota samochodowa Śląskiego Centrum Logistyki SA sukcesywnie się powiększa. Jeszcze w tym roku ma liczyć 30 nowych pojazdów, w zestawach z naczepami zwykłymi oraz naczepami typu coilmulde. Posiadana infrastruktura umożliwia bardzo szybką obsługę pełnych składów pociągów o długości do 600m. Stwarza to dla Klientów możliwości optymalnego wykorzystania wagonów i znacznej redukcji kosztów transportu i czasu dostawy. Te korzyści dostrzegli najwięksi światowi producenci wyrobów hutniczych korzystając z nowej usługi ”ECO.LOG.STAL”.

Obsługa logistyczna towarów niebezpiecznych

Poza usługą ECO.LOG.STAL Śląskiego Centrum Logistyki SA w Gliwicach od kilku lat oferuje obsługę logistyczną towarów niebezpiecznych ADR realizowaną w specjalistycznym magazynie klasy A o pojemności 5500 miejsc paletowych. Magazyn jest zarządzany przez dedykowany system komputerowy WMS wykonany przez firmę LOGIFACT Systemy Logistyczne. Ta inwestycja to odpowiedź Centrum na potrzebę rynku, jest to bowiem jedyne miejsce na południu Polski, w którym można składować tego typu towary bezpiecznie i zgodnie z wszystkimi normami. Usługa jest objęta systemowym audytem przez SQAS Safety and Quality Assesment System, organizacji weryfikującej standardy bezpieczeństwa w branży chemicznej.

Śląskie Centrum Logistyki SA w Gliwicach jest firmą, która od 23 lat oferuje klientom coraz szerszy pakiet usług logistycznych, znacznie wykraczających poza standardowe usługi magazynowe. W oparciu o punktową infrastrukturę logistyczną proponujemy nowoczesne i najwyższej jakości usługi w zakresie transportu samochodowego ładunków, magazynowania i dystrybucji towarów oraz połączenia intermodalne na terminalu kontenerowym obsługiwanym przez PCC Intermodal S.A..

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Proactive

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK