| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Eksploatacja > Bezpieczeństwo > Cyclist Detection - system chroniący rowerzystów

Cyclist Detection - system chroniący rowerzystów

Cyclist Detection jest to pierwszy na świecie system zapobiegający kolizji z rowerzystą. Jest rozwinięciem stosowanego w Volvo systemu Pedestrian Detection, chroniącego pieszych. Cyclist detection będzie opcjonalnym wyposażeniem większości modeli Volvo, oprócz XC90.

Cyclist Detection i nie tylko

Ambitny plan Volvo zakłada, że do 2020 r. samochody marki o szwedzkich korzeniach będą na tyle bezpieczne, że nie będą w nich ginęli ludzie. Pojazdy Volvo mają być równie bezpieczne dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Stąd producent wprowadza do sprzedaży coraz to bardziej nowatorskie systemy bezpieczeństwa, które wspomagają kierowcę w awaryjnych sytuacjach. Rozwinięciem systemu Pedestrian Detection jest system Cyclist Detection, który będzie oferowany, jako wyposażenie dodatkowe w większości modeli Volvo oprócz największego XC90.

Zobacz też: Test Volvo V40: Supernowy

Cyclist Detection - jak to działa?

System wykorzystuje radar i kamerę i w obecnej, pierwszej generacji analizuje ruchu rowerzystów poruszających się w tym samym kierunku, co samochód. W momencie, kiedy rowerzysta znajdujący się przed pojazdem wykona manewr, który spowoduje, że znajdzie się na torze kolizyjnym z nadjeżdżającym pojazdem system Cyclist Detecion rozpocznie hamowanie awaryjne. Nie zawsze uda się uniknąć kolizji, ale w najgorszym przypadku uda się zminimalizować jest skutki.

Urządzenie wykrywa aktywności prowadzone przez kierowcę, dlatego wyeliminowano możliwość zaistnienia sytuacji, w której kierowca nie będzie miał możliwości sprawnego ominięcia rowerzysty, bo system rozpocznie gwałtowne hamowanie. Co więcej urządzenie aktywuje się, gdy samochód porusza się z prędkością do 80 km/h.

Zobacz też: Test Volvo V60 R-Design D4: bądź wyrazisty

Źródło: Materiały prasowe Volvo

reklama

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Volvo Cyclist Detection
Volvo Cyclist Detection

Volvo Cyclist Detection
Volvo Cyclist Detection

Volvo Cyclist Detection
Volvo Cyclist Detection

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Aleksandra Tabędzka

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »