| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

San Francisco

Oto najbardziej europejskie miasto USA i metropolitalna perła zachodniego wybrzeża: San Francisco. To jedna z głównych atrakcji turystycznych tego rejonu.

San Francisco to jedno z największych miast nie tylko zachodniego wybrzeża, ale wręcz całych USA. Jest ósmym miastem pod względem gęstości zaludnienia, a w obszarze metropolitalnym San Francisco Bay Area mieszka około 7,2 miliona osób. W samym San Francisco według spisu z 2010 mieszka 805 tysięcy osób.

Nazwa miasta pochodzi od świętego Franciszka z Asyżu. Hiszpańscy kolonizatorzy, kładąc w 1776 roku podwaliny miasta, zbudowali fort i misję imienia właśnie świętego Franciszka (Francis of Assisi). Oryginalnie miasto, tak jak cały stan, należały do Meksyku, jednak zostały mu odebrane w wyniku wojny amerykańsko-meksykańskiej w latach 1846-1848.

San Francisco na początku było bardzo niewielkim miasteczkiem: jego gwałtowny rozwój spowodowała dopiero słynna Gorączka Złota w 1849 roku, zwiększając populację miasta z tysiąca do 25 tysięcy mieszkańców w ciągu tylko jednego roku. W 1906 roku trzy czwarte miasta zostało zburzone w wyniku potężnego trzęsienia ziemi (kolejne zdewastowało rejon zatoki w 1989).

Zobacz też: Park Yellowstone

Po drugiej wojnie światowej miasto stało się centrum liberalizmu w USA: to tu powstały pierwsze organizacje broniące praw homoseksualistów. Obecnie San Francisco jest jedną z najpopularniejszych destynacji turystycznych w USA. Zwane jest też „najbardziej europejskim miastem w Ameryce”.

Symbolem miasta jest most Golden Gate, widoczny praktycznie z każdego punktu miasta. Znajduje się tu też słynne Chinatown, gdzie skupia się lokalna społeczność pochodzenia chińskiego.

San Francisco jest też centrum bankowo-finansowym. To tu także zawiązano Organizację Narodów Zjednoczonych, swoje centra ma tu ponad 30 międzynarodowych instytucji finansowych.

W San Francisco warto zobaczyć:

Golden Gate - most, który jest symbolem tego miasta. Jego dwie pomarańczowe wieże są widziane niemal z każdego zakątka. Most warto zobaczyć również z dołu, wykupując bilet na statku wycieczkowym.

Union Square – zwane sercem San Francisco, ponieważ pośród pochyłych ulic znajduje się wiele hoteli, restauracji, butików i teatrów. Po uliczkach jeżdżą zabytkowe tramwaje.

Chinatown – kipiący życiem obszar zamieszkały przez ludność azjatycką. Posiada własne szkoły, banki i prasę.

Castro – najbardziej kolorowa dzielnica w San Francisco.

Ogród Japoński (Japanese Tea Garden) – fragment parku Golden Gate zbudowany i utrzymywany w japońskim stylu. Można tam napić się tradycyjnej japońskiej herbaty.

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna "Świeca i Wspólnicy"

Kancelaria Prawna „Świeca i Wspólnicy” Sp. k. jest podmiotem intensywnie rozwijającym się na polskim oraz międzynarodowym rynku usług prawnych. Wyróżnia się przede wszystkim postępowym działaniem, które ma na celu zapewnienie kompleksowego wsparcia prawnego oraz biznesowego zarówno dla przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK