reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Wykończenie wnętrz > Malowanie powierzchni drewnianych

Malowanie powierzchni drewnianych

Bardzo często decydujemy się na pomalowanie powierzchni drewnianych chociażby po to, aby je zabezpieczyć przed szkodnikami. W jaki sposób prawidłowo aplikować farbę na powierzchnię drewnianą? Jak malować płycizny i listwy przypodłogowe? Jak najlepiej pomalować drzwi drewniane? Czy da się usunąć pyłki i włosia z pomalowanej już powierzchni?

Przygotowanie i aplikacja

Większość farb przeznaczonych do drewna wymaga wcześniejszego pokrycia powierzchni farbą podkładową. Szczególnie istotne staje się to w przypadku farb rozpuszczalnikowych, gdzie warto pomyśleć o dwóch warstwach podkładu. Gdy przystępujemy do aplikacji tego typu farb powinniśmy najpierw wykonywać pionowe ruchy pędzlem a później rozetrzeć farbę delikatnie na boki. Pod koniec malowania najlepiej lekko pociągać pędzlem zgodnie z kierunkiem ułożenia słojów. W przypadku farb jednowarstwowych albo akrylowych najpierw należy nakładać je równoległymi pociągnięciami pędzla a potem szybko rozetrzeć granice pomiędzy poszczególnymi aplikacjami – szybkość jest istotna ze względu na krótki czas schnięcia farb.

Malowanie płycizn, brzegów i listew przypodłogowych

Jeśli w powierzchni drewnianej pojawiają się płycizny, musimy zwrócić na nie szczególną uwagę w trakcie malowania. Najlepiej przed brzegiem płycizny malować pędzlem skierowanym od środka na zewnątrz, gdyż wyginanie pędzla na krawędzi danej płycizny może skutkować spływaniem farby. W przypadku pokrywania farbą brzegów powierzchni warto wykorzystać mały pędzel, który bez trudu dotrze do ciężko dostępnych miejsc. Zanim przystąpimy do malowania listew przypodłogowych powinniśmy zadbać o podłogę w ich pobliżu – warto zasłonić ją taśmą maskującą lub wykorzystać plastikową osłonkę.

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

drewno, wnętrza, styl zakopiański Fot. Fotolia
drewno, wnętrza, styl zakopiański Fot. Fotolia

Dokumentacja kadrowa. Zasady prowadzenia i przechowywania79.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Darren Chong

Ekspert ds. kontaktów biznesowych z Azjatami

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama