| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Wykończenie wnętrz > Jak pomalować sufit?

Jak pomalować sufit?

Sufit jest stałym elementem nie tylko wyposażenia, ale też dekoracji wnętrza. Jeśli jego kolor zostanie umiejętnie dobrany, pomalowany sufit może uatrakcyjnić wnętrze i nadać mu indywidualny charakter.

Malowana powierzchnia musi być sucha , w innym wypadku powierzchnia będzie się łuszczyć. Przed rozpoczęciem malowania sufitu należy rozłożyć na podłodze i meblach folię ochronną. Dobrze jest też samemu zabezpieczyć się przed poplamieniem, ubierając kombinezon ochronny. Brzegi ścian przy suficie lub na przykład brzegi tapety należy zabezpieczyć papierową taśmą ochronną. Trzeba zwrócić uwagę na to, jak długo papierowa taśma ochronna jest przyklejona do ściany, ponieważ po dłuższym czasie może być ciężko ją usunąć.

Większe powierzchnie łatwiej jest malować za pomocą elektronarzędzi do malowania. Są to pistolety z pojemnikiem na farbę i własna minisprężarka lub wałki automatyczne nasycane farbą z przenośnego pojemnika. Farby ścienne, nanoszone za pomocą elektronarzędzi malarskich, dają gładsze i ładniejsze wykonanie powierzchni.

Zobacz także:  Malowanie ścian i sufitów – krok po kroku

Sufit maluje się przed pomalowaniem ścian lub przed tapetowaniem. Malowanie sufitu może ułatwić podzielenie jego powierzchni na kwadraty o boku wielkości około 50 cm . Ułatwia to malowanie sufitu pędzlem w tych samych kierunkach. Malowanie sufitu zaczyna się od pomalowania brzegów oraz narożników ścian, po czym wyznaczony kwadrat o boku około 50 cm należy malować w równoległe pasy. Do malowania sufitu służy wałek, który za każdym razem trzeba moczyć w farbie. Kolejne pasy nakłada się prostopadle do poprzednich, wychodząc poza ich brzegi. Nie należy nakładać za dużo farby na wałek. Na koniec wyrównuje się powierzchnię z warstwą farby, przyciskając lekko wałek do sufitu.

Malowanie sufitu powinno przebiegać z uwzględnieniem lokalizacji okna w pomieszczeniu – ruchy pędzla powinny biec równolegle od okna podczas malowania pierwszej warstwy, natomiast prostopadle do niego podczas malowania drugiej warstwy.

Zobacz także:  Czym jest tynk japoński?

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Paulina Sołtys

radca prawny, doktor nauk prawnych z dziedziny prawo pracy, trener, szkoleniowiec z zakresu prawa pracy i zatrudniania cudzoziemców

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »