reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Wykończenie wnętrz > Kiedy rozpocząć układanie podłogi w nowym domu?

Kiedy rozpocząć układanie podłogi w nowym domu?


Układanie drewnianej podłogi w nowy wybudowanym domu należy rozpocząć po zakończeniu wszystkich prac budowlanych i instalacyjnych.

Wilgotność drewna, z którego będziemy wykonywać parkiet powinna wynosić od 8 do 12%, natomiast wilgotność podkładu, nie więcej niż 3%. Tuż przed zakupem drewna, sprzedawca powinien zmierzyć jego wilgotność, jeśli tego nie zrobił należy go o to poprosić. Pomiary wilgotności należy dokonać także tuż przed położeniem podłogi.

Większość drewnianych podłóg drobnowymiarowych (np. mozaiki) układa się poprzez przyklejenie ich na całej powierzchni do podkładu, na którym będą się znajdować. Trochę inaczej układa się parkiet, gdzie klejem smaruje się tylko pióra i wpusty.

Przed rozpoczęciem układania podłogi, należy bardzo dokładnie wymieszać klej. Temperatura kleju jak i otoczenie powinna wynosić ok. 15°C. Rozprowadzając klej, należy pamiętać, aby nakładać go równomiernie za pomocą ząbkowanej szpachli. Między ścianą a krawędzią podłogi należy zostawić szczelinę ok. 1–2,5 cm. Jest ona wykonywana z racji tego, że drewno zmienia swoją objętość w zależności od wilgotności. Brak szczeliny może powodować późniejsze problemy z podłogą np. w postaci wybrzuszeń.

Klejem należy smarować tylko podkład, deszczułki i płyty jedynie do niego dociskamy, przesuwamy i dobijamy młotkiem.

Deszczułki w parkiecie tradycyjnym można układać także na lepik (aktualnie tego rozwiązań praktycznie się już nie stosuje). Parkiet i płyty Hajnówka do podkładu drewnianego, można przybijać za pomocą gwoździ. Specjalne gwoździe podłogowe należy wbijać pod kątem poniżej „wpistu”.

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

 Układanie drewnianej podłogi w nowy wybudowanym domu należy rozpocząć po zakończeniu wszystkich prac budowlanych i instalacyjnych
Układanie drewnianej podłogi w nowy wybudowanym domu należy rozpocząć po zakończeniu wszystkich prac budowlanych i instalacyjnych

VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

GKR Legal

Przejrzyste Zasady, Adekwatne Doradztwo

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama