reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Wykończenie wnętrz > Malowanie wnętrz

Malowanie wnętrz

W odpowiednim doborze farby chodzi o to, aby po wielu latach użytkowania, ściana wyglądała ciągle tak, jakby była świeżo po malowaniu. Jeśli farba przebarwia się, odpada albo blednie, to znaczy, że popełniliśmy jakiś błąd.

Przygotowanie ściany

Przed rozpoczęciem malowania musisz ocenić i przygotować powierzchnię ściany. Starą farbę albo tapetę musisz usunąć, a tynk skuć. Powierzchnię zawilgoconą musisz osuszyć, a jeśli pokryta jest pleśnią, to zastosować preparat pleśniobójczy. Jeśli nie usuniesz starej warstwy farby, to może ona odpadać razem z kawałkami nowej farby nawierzchniowej.

Przed malowaniem nowych tynków nie musisz używać żadnych materiałów gruntujących. Gdy pomieszczenie jest pokryte płytami gipsowo – kartonowymi, gipsowo – włóknowymi lub gdy masz chłonne podłoże, wtedy gruntowanie jest nieuniknione. Pamiętaj, aby używać środków gruntujących lub farb podkładowych polecanych przez producenta wybranej farby. Zadaniem takich preparatów jest wzmocnienie ścian, ograniczenie ich chłonności i zapewnienie przyczepności nałożonej farby.

Zobacz także: Malowanie ścian i sufitów – krok po kroku

Rozcieńczanie farby

Rozcieńczalnika możesz użyć, gdy farba ma służyć jako podkład pod warstwę nawierzchniową. Jest konieczny, gdy farba stwardnieje z powodu złego przechowywania. Nowe farby nie wymagają rozcieńczania. Kiedy kupisz farbę i okaże się, że np. rozpuszczalnik oddzielił się od pozostałych składników, wtedy jak najszybciej zwróć ją do sklepu. Pamiętaj, że tak jak większość produktów, farba również podlega gwarancji.

Dobór kolorów

We wszystkich sklepach zajmujących się sprzedażą farb są dostępne palety kolorów. Jeśli chcesz sprawdzić jak dany kolor wygląda w świetle dziennym lub sztucznym, możesz to zrobić w sklepie dzięki specjalnym urządzeniom. Dzięki testerom możesz to sprawdzić również w domu. Pomaluj karton o powierzchni 1 m2 i sprawdź jak dany kolor komponuje się w Waszym pomieszczeniu.

Zobacz także: Powłoki malarskie na ścianach wewnętrznych

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

www.budujesz-kupujesz.pl

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Przed rozpoczęciem malowania musisz ocenić i przygotować powierzchnię ściany
Przed rozpoczęciem malowania musisz ocenić i przygotować powierzchnię ściany

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Monika Białobrzewska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama