REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Strefy Nieruchomości - Apartamenty za miliony
Strefy Nieruchomości - Apartamenty za miliony
Źródło: Złota 44

REKLAMA

REKLAMA

Zamożni Polacy coraz chętniej nabywają luksusowe nieruchomości. Największym rynkiem dla tego typu lokali jest Warszawa, gdzie wielomilionowe transakcje nie są już czymś nadzwyczajnym, lecz nadal pobudzają wyobraźnię.

Z początkiem lutego pojawiła się informacja o sprzedaży luksusowego apartamentu o powierzchni 240 mkw., znajdującego się w „Złotej 44” za kwotę 11 milionów złotych. Cena metra kwadratowego sprzedanej nieruchomości także była rekordowa, bo wyniosła prawie 46 tys. zł. Anonimowy nabywca wybrał mieszkanie znajdujące się na jednym z najwyższych pięter budynku.

REKLAMA

Nie jest to jedyna transakcja przeprowadzona w tzw. Żaglu Libenskinda. Pod koniec 2017 r. apartament w tym budynku kupił Robert Lewandowski, kapitan reprezentacji Polski i piłkarz Bayernu Monachium. Nieopodal, bo w apartamentowcu Cosmopolitan, mieszkanie o powierzchni 131 mkw. kupił kolejny reprezentant Polski w piłce nożnej - Jakub Błaszczykowski.

REKLAMA

To tylko przykłady wielomilionowych transakcji, które potwierdzają wzrost zainteresowania na rynku luksusowych nieruchomości. Według raportu przygotowanego przez Poland Sotheby’s International Realty od 2012 r. do 2016 r. wartość rynku nieruchomości luksusowych wzrosła o 40 proc. Jednocześnie analitycy KPMG prognozują, że do 2020 r. wartość tego rynku może osiągnąć 1,5 mld zł, czyli wzrosnąć o kolejne 22 proc. względem 2016 r.  

-  Na rynku pojawia się coraz więcej ofert sprzedaży luksusowych apartamentów, ale też nie brakuje chętnych na takie lokale. Wiele transakcji przeprowadzanych jest na rynku wtórnym. Nabywcami są zarówno osoby prywatne, firmy i fundusze inwestycyjne. – Wyjaśnia Agata Polińska z serwisu Otodom.pl.

Jak zauważa ekspert serwisu Otodom, znaczna cześć zakupów luksusowych nieruchomości ma podłoże inwestycyjne. Rekordowo niskie stopy procentowe zachęcają do lokowania nadwyżek finansowych w nieruchomości, których wynajem przynosi stabilny zysk, znacznie większy niż na lokacie w banku. Coraz częściej słyszymy także o zakupach pakietowych przeprowadzanych przez fundusze inwestycyjne, które coraz chętniej lokują swój kapitał w na polskim rynku nieruchomości, także tych luksusowych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Oferty sprzedaży najdroższych apartamentów w Warszawie w serwisie Otodom.pl

Lokalizacja

Powierzchnia (mkw.)

Cena ofertowa

Opis

Wola

300

12 500 000 zł

6-pokojowy, dwupoziomowy apartament basenem i tarasem widokowym, barem i osobistą windą.

Mokotów

335,57

12 500 000 zł

Penthouse na Górnym Mokotowie z tarasem na dachu o powierzchni 150 mkw. oraz dwiema windami wjeżdżającymi bezpośrednio do lokalu.

Śródmieście

237

12 000 000 zł

4 –pokojowy Apartament z wysokim na 7 metrów salonem oraz piętrową biblioteką zlokalizowany w bezpośredniej bliskości Placu Teatralnego.

Śródmieście

200

10 000 000 zł

4-pokojowy apartament z własnym basenem i salą fitness zlokalizowany na Powiślu w otoczeniu BUW i Parku Marszałka Edwarda Rydza Śmigłego.

Źródło: Otodom.pl

W powyższym zestawieniu można wyodrębnić wspólne cechy, które określają nieruchomość jako luksusową. Wszystkie przykłady apartamentów znajdują się w prestiżowych lokalizacjach oraz wysokiej klasy budynkach. Brak jednej z tych cech automatycznie obniża rangę i cenę nieruchomości. Dodatkowo każdy apartament, oprócz wykończenia i wyposażenia najwyższej klasy, wyróżnia się czymś wyjątkowym. Może to być własny basen, ogromny taras lub zapierający dech w piersiach widok z okien.

Aleksandra Kubicka, serwis Otodom.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wsparcie na wymianę dachów z azbestem. Masz czas do 30 września 2025 r.

Rolnicy zyskają dodatkowe 6 miesięcy na wymianę pokryć dachowych wykonanych z materiałów zawierających azbest. 

Skąd deweloperzy biorą pieniądze

Jak deweloperzy finansują inwestycje mieszkaniowe? Czy korzystają ze środków własnych, finansowania bankowego czy wchodzą w partnerstwo inwestycyjne? 

Opłaty za odpady komunalne - MKiŚ pisze nowe przepisy. Upowszechnienie metody „od osoby” i zasady „zanieczyszczający płaci”

Ministerstwo Klimatu i Środowiska pracuje nad zmianami w przepisach dotyczących naliczania opłat za odpady komunalne - napisała w piśmie do Rzecznika Praw Obywatelskich, wiceminister klimatu Anita Sowińska.

Mieszkaniowa inflacja z ostatnich dwóch lat. Ile wynosi?

Skutki rosnącej inflacji Polacy odczuwali już dwa lata temu. Koszyk podstawowych zakupów mocno podrożał. A jak w tym czasie zmieniły się koszty utrzymania domów i mieszkań? Sprawdzamy. 

REKLAMA

Mieszkanie na start 2024 - kto może skorzystać? Od kiedy? Jakie dopłaty, warunki i limity?

Mieszkanie na start ma wejść w życie już jesienią 2024 roku. Jego czas trwania przewidziany jest do końca 2027 roku, a kredyt z niższym oprocentowaniem musi zostać udzielony na co najmniej 15 lat. O czym jeszcze warto wiedzieć? Zebraliśmy najważniejsze informacje w pigułce.

Nowe regulacje metody pomiaru hałasu emitowanego przez urządzenia używane na zewnątrz pomieszczeń

Zmienią się metody pomiaru hałasu emitowanego przez urządzenia używane na zewnątrz pomieszczeń. Od kiedy nowe regulacje? 

Płatne parkowanie w Warszawie również w weekendy?

Prezydent Warszawy zarekomenduje nowej radzie miasta wprowadzenie opłat za parkowanie w weekendy.

Korzyści z usankcjonowania działalności REIT-ów

Jakie są korzyści z wprowadzenia REIT-ów do polskiego porządku prawnego? 

REKLAMA

Sytuacja na rynku kredytowym w drugim kwartale 2024 r. - co zapowiadają banki?

Jaka jest sytuacja na rynku kredytowym? Jakie są oczekiwania banków? Czy kryteria przyznania kredytu zostaną zaostrzone? 

Wakacje kredytowe wydłużone na 2024 rok. Prezydent podpisał ustawę

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o zmianie ustawy o wsparciu kredytobiorców, którzy zaciągnęli kredyt mieszkaniowy i znajdują się w trudnej sytuacji finansowej oraz ustawy o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom. Obowiązywanie mechanizmu wakacji kredytowych zostało przedłużone na rok 2024.

REKLAMA