REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Garden Plaza – pierwszy zielony biurowiec na Żoliborzu

Garden Plaza. Fot. Firma Budowlana Marek Antczak
Garden Plaza. Fot. Firma Budowlana Marek Antczak
Firma Budowlana Marek Antczak

REKLAMA

REKLAMA

Garden Plaza to obiekt realizowany przez firmę FB Antczak. Garden Plaza to pierwszy budynek na warszawskim Żoliborzu, który będzie spełniać wymagania certyfikatu BREEAM.

Prace budowlane ruszyły w styczniu br., a pierwsi najemcy wprowadzą się do budynku już w II kwartale 2014 r. Biurowiec będzie składał się z czterech kondygnacji naziemnych oraz garażu podziemnego. W bliskim otoczeniu budynku powstaną także zadaszone stanowiska dla rowerów.

REKLAMA

Najemcy coraz częściej oczekują, że siedziba ich firmy nie tylko będzie spełniała swoje podstawowe funkcje, ale zapewni również widoczną wartość dodaną. Przyjazne środowisko pracy wpływa korzystnie na komfort i efektywność pracowników. Jesteśmy przekonani, że Garden Plaza będzie optymalnym rozwiązaniem dla firm, które chcą działać zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju. Zadbaliśmy o to, aby projekt spójnie łączył w sobie pięć kluczowych dla użytkowników cech – elegancję, nowoczesność, światło, energię i harmonię  – podkreśla Marcin Antczak, prezes SGB Fortune MA

Garden Plaza. Fot. Firma Budowlana Marek Antczak

REKLAMA

Elegancja – widoczna będzie w wyjątkowej dbałości o szczegóły wykończenia. W budynku zostaną wykorzystane wysokiej jakości naturalne materiały, takie jak granit czy marmur oraz stal i szkło. Monochromatyczne wnętrza w spokojnych kolorach wraz z ciepłym oświetleniem, nadadzą wnętrzu prestiżowy charakter.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Nowoczesność – biurowiec będzie odznaczał się nowoczesną architekturą oraz wykorzystaniem zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Garden Plaza zostanie wyposażony w inteligentny, zintegrowany system zarządzania znajdującymi się w budynku instalacjami (BMS), który pozwoli m.in. zminimalizować zużycie wody i energii elektrycznej oraz zapewni optymalną temperaturę i doświetlenie pomieszczeń. W konsekwencji zastosowane rozwiązania zwiększą bezpieczeństwo, zmaksymalizują komfort użytkowania oraz widocznie zredukują koszty eksploatacji i modernizacji.

Zobacz także: Renaissance Tower wyróżniony certyfikatem BREEAM In-Use z oceną Very Good

Harmonia – wyrażona zostanie w komfortowym połączeniu miejsca pracy z naturą. Garden Plaza będzie idealnie komponować się z otoczeniem dzięki niskiej zabudowie oraz estetycznemu nawiązaniu do okolicznych skwerów i parków. Unikalny kształt budynku umożliwi stworzenie wewnętrznego patio, będącego doskonałym miejscem do kameralnych spotkań biznesowych oraz odpoczynku. 

REKLAMA

Energia – Garden Plaza powstaje z poszanowaniem zasady work-life balance. Zatrudnionym w biurowcu osobom zostanie zaoferowana przestrzeń usługowa, co będzie dodatnio wpływać na ich samopoczucie, zwiększając tym samym wydajność. Znajdzie się tu m.in miejsce na restauracje, kluby fitness oraz bank.

Światło – dzięki przeszklonej fasadzie budynku oraz czterokondygnacyjnej zabudowie w Garden Plaza zmaksymalizowana zostanie dostępność światła dziennego. Dzięki unikalnemu kształtowi budynku największa odległość biurka od okna to jedynie 4,6 m. W biurowcu będzie również działał system indywidualnej regulacji oświetlenia.

Szczególnym wyróżnikiem kompleksu jest także unikalna lokalizacja. Dzielnica posiada dogodną komunikację ze Śródmieściem i Wolą, oraz z najważniejszymi węzłami komunikacyjnymi stolicy. Dodatkowo, Garden Plaza znajduje się w strefie bezpłatnego parkowania, a w pobliżu budynku powstanie stacja rowerów miejskich Verturilo.

Polscy najemcy coraz częściej poszukują nowoczesnych, proekologicznych powierzchni biurowych. Na tle innych państw Europy Środkowej, ilość tego typu obiektów w naszym kraju wciąż jest niewielka. Przykładowo, w Budapeszcie jest ich aż dwukrotnie więcej. Cieszymy się, że nasz projekt przyczyni się do rozwoju i popularyzacji tego pozytywnego trendu – dodaje Marcin Antczak.

Za komercjalizację obiektu odpowiedzialne są agencje Savills, międzynarodowy doradca na rynku nieruchomości oraz Nuvalu – wiodąca polska firma doradcza na rynku nieruchomości komercyjnych.

Zobacz także: Biurowiec Senator – najlepszy projekt biurowy 2012 roku – sprzedany

Źródło: Firma Budowlana Marek Antczak

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

REKLAMA

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

Dom za 1 euro. Jakie są warunki?

Władze miasteczka Saint-Amand-Montrond, położonego w centralnej Francji, podjęły niecodzienną inicjatywę. Wystawiły na sprzedaż dom za symboliczną kwotę 1 euro. Jest jednak pewien warunek - nabywca musi zobowiązać się do zamieszkania w nim na co najmniej 10 lat.

Nowe wsparcie dla kredytobiorców. Wiadomo, kiedy kredyt #naStart wejdzie w życie

Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło, że nowe przepisy dotyczące wsparcia przy zakupie pierwszego mieszkania wejdą w życie w drugiej połowie 2024 roku. Projekt ustawy wprowadzającej kredyt "#naStart" jest obecnie konsultowany.

REKLAMA

Frankowicze czekają na uchwałę Sądu Najwyższego. Czy 25 kwietnia 2024 r. Izba Cywilna SN wyjaśni wreszcie 6 kluczowych zagadnień prawnych?

W dniu 25 kwietnia 2024 roku poznamy kolejny rozdział wieloletniej już sagi związanej z wydaniem tzw. uchwały frankowej przez Sąd Najwyższy w pełnym składzie Izby Cywilnej. Na ten dzień zostało wyznaczone posiedzenie Sądu Najwyższego, który ponownie ma zająć się zagadnieniami prawnymi dot. spraw frankowych, które zostały przedstawione przez Pierwszą Prezes. Czy jednak ta uchwała ma szanse zostać wydana i czy rzeczywiście – po wielu wyrokach TSUE w polskich sprawach frankowych – jest jeszcze potrzebna? Czy jeżeli zostanie wydana, to ułatwi rozstrzyganie pozwów Frankowiczów czy tylko skomplikuje te procesy? 

W jaki sposób deweloperzy mieszkaniowi korzystają z sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja jako wsparcie dla deweloperów? Jak najbardziej. W jaki sposób już ją wykorzystują i jak planują wykorzystywać AI w przyszłości? 

REKLAMA