reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Centrum Nowych Technologii UW

Centrum Nowych Technologii UW

Budowa Centrum Nowych Technologii UW „Ochota” – dobiega końca. Prace wykończeniowe zaplanowano na pierwszą połowę 2013 roku.

Centrum Nowych Technologii UW. Fot. MAARS Poland 

Rozpoczęta w czerwcu 2010 roku budowa Centrum Nowych Technologii UW (CeNT I) dobiega końca. Niebawem zacznie się proces przekazania budynku inwestorowi. Sporo czasu zajmie jeszcze wykończenie i wyposażenie tego ośrodka naukowego m.in. w sprzęt komputerowy o potężnej mocy obliczeniowej kwalifikującej go do najpotężniejszych w Europie.

Zobacz także:  Renaissance Tower wyróżniony certyfikatem BREEAM In-Use z oceną Very Good

Historia powstania CeNT sięga 2002 roku, kiedy pojawiła się idea budowy interdyscyplinarnego centrum uniwersyteckiego, będącego inkubatorem nowych technologii. Z czasem zdecydowano o stworzeniu siedziby dla instytutu modelowania matematycznego oraz pracowni oraz laboratoriów wydziałów biologii, chemii i fizyki.

Centrum Nowych Technologii UW. Fot. MAARS Poland 

Jak mówi arch. Paweł W. Graliński, szef pracowni Arch Magic, autor projektu CeNT, „Największym wyzwaniem była właśnie wielość funkcji i wielość użytkowników, których odmienne potrzeby należało uwzględnić pod jednym dachem”. „Z jednej strony mieliśmy do spełnienia konkretne wymagania poszczególnych wydziałów dotyczące nowoczesnych pracowni i laboratoriów ze śluzami, ścianami i podłogami przygotowanymi zgodnie z wymogami współczesnej metodologii badań naukowych, z drugiej zaś zależało nam na wysokiej kulturze detalu i jakości przestrzeni wspólnej, a także po prostu na ciekawej architekturze” – dodaje Graliński.

Zobacz także:  Business Garden Warszawa – ekologiczny kompleks biurowy

Koncepcja rezygnacji z prostej bryły na rzecz „zafalowanej” elewacji konsekwentnie powtarza się wewnątrz nowoczesnych, przeszklonych budynków. W środku nawet ściany działowe zamontowano tak, aby powstał falujący korytarz. „Wymagało to od nas ogromnej precyzji w projektowaniu, a także produktów bardzo wysokiej jakości. Wykorzystaliśmy ok. 1000 m2 systemowych ścian działowych MAARS typu String oraz Metaline, które poradziły sobie z zadaniem odzwierciedlenia krzywoliniowego planu” – zdradza projektant.

Centrum Nowych Technologii UW. Fot. MAARS Poland 

Przykładem wspólnej przestrzeni, łączącej funkcje komunikacji, integracji i relaksu, jest ogromne atrium pomiędzy budynkami. Pod szklanym dachem zamknięto prawie 700 m2 powierzchni, w której zbiegają się drogi komunikacyjne. Będzie można tu odpocząć w kawiarni i zajrzeć do księgarni, a dodatkowym elementem pozytywnie wpływającym na użytkowników jest całoroczna zieleń: w atrium stanie 11 nawadnianych donic z 6-metrowymi fikusami.

Zobacz także:  Factory Warszawa Annopol – pierwszy outlet w prawobrzeżnej Warszawie

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Centrum Nowych Technologii UW. Fot. MAARS Poland
Centrum Nowych Technologii UW. Fot. MAARS Poland

Uprawnienia rodziców w pracy. Poradnik pracodawcy59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Sklepy KOMFORT S.A.

Sklepy KOMFORT S.A. to największa w Polsce sieć specjalizująca się w sprzedaży pokryć podłogowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama