REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Duże zainteresowanie mieszkaniami dwupoziomowymi

PRESTIGE PR
Duże zainteresowanie mieszkaniami dwupoziomowymi utrzymuje się mimo niewielkiej ilości takich ofert na rynku. Fot. Henpol
Duże zainteresowanie mieszkaniami dwupoziomowymi utrzymuje się mimo niewielkiej ilości takich ofert na rynku. Fot. Henpol

REKLAMA

REKLAMA

Duże zainteresowanie mieszkaniami dwupoziomowymi utrzymuje się mimo niewielkiej ilości takich ofert na rynku. Kupujących interesują także mieszkania z ogrodem na dachu.

Duża powierzchnia i wysoka cena

Kupujący często nie interesują się mieszkaniami dwupoziomowymi, ponieważ kierują się błędnym przekonaniem o wyższej cenie takich lokali, związanej z ich bardziej prestiżowym charakterem. Zdecydowani na takie mieszkanie oczekują z kolei czegoś więcej niż tylko schodów w przedpokoju. Oferta musi być dla kupujących atrakcyjna ze względu na ciekawą lokalizację czy dodatkowe udogodnienia jak np. tarasy, bezpośrednie otoczenie zieleni albo widok na panoramę miasta. Jednak na zakup takiego mieszkania nie każdy może sobie pozwolić, choćby ze względu na dużą powierzchnię lokalu, a tym samym wysoką cenę całkowitą nieruchomości.  

REKLAMA

Niewielka oferta

Poza tym osobom poszukującym właśnie takiego lokum rynek nie oferuje zbyt dużego wyboru. Tylko nieliczni deweloperzy budują dziś mieszkania dwukondygnacyjne. Znacznie więcej takich lokali czeka na nabywców na rynku wtórnym. Warszawa, Kraków i Wrocław to liderzy na rynku w segmencie mieszkań dwupoziomowych. W Warszawie jest ich najwięcej jeśli chodzi o ilość. W pozostałych dwóch miastach mają największy procentowy udział w ofercie. Jak  oblicza Home Broker, w dużych miastach stanowią one od 2 do 5 proc. oferty rynkowej.

Zobacz także: Ustawa deweloperska ma chronić nabywców nieruchomości

Warszawski rynek pierwotny oferuje ok. 3 proc. mieszkań dwupoziomowych. W stolicy kupujący mogą wybierać spośród około tysiąca propozycji. Najwięcej oferuje ich Mokotów i Ursynów, podaje Home Broker. W nowych inwestycjach na Woli i Żoliborzu występują w śladowej ilości. Podobnie jest pod Warszawą, gdzie dwupoziomowe lokale znajdziemy m.in. w Józefosławiu i Piasecznie.


Mieszkanie z tarasem na dachu

REKLAMA

Innym niestandardowym typem lokali dostępnych na rynku są mieszkania z tarasami na dachu budynku. Tych jest już w ofercie rynkowej jak na lekarstwo. Takie lokum to marzenie niejednej osoby, która zamierza kupić nieruchomość. Z analiz Home Broker wynika, że aż dla 95 proc. kupujących mieszkania balkon jest niezbędny. Większość ankietowanych za najbardziej atrakcyjne uznała zaś tarasy. Niestety takie mieszkania nie są dostępne dla zdecydowanej większości kupujących. Tego typu luksusowe udogodnienia jak tarasy na dachu mają bowiem wyłącznie nieruchomości z najwyższej półki.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

– Rozległe tarasy dachowe przynależne do mieszkań na najwyższych piętrach budynków stwarzają dodatkową przestrzeń do zagospodarowania. Nasi klienci aranżują na nich okazałe ogrody albo komfortowe miejsca do wypoczynku i relaksu. W kompleksie Apartamenty Wilanowska na Mokotowie mamy w sprzedaży już tylko trzy ostatnie tego typu mieszkania o powierzchni 133–168 mkw. w cenie od 10,6 zł/mkw. i jeden gotowy apartament o powierzchni 324 mkw. – tłumaczy Remigiusz Rogowski, prezes firmy Rogowski Development.

Zobacz także: Dwupokojowe mieszkanie w centrum

– Poza tarasami na dachu apartamenty wyposażone są w klimatyzację w każdym pomieszczeniu i podłączenia kominkowe. Mieszczą się w najbardziej prestiżowych budynkach powstających w bezpośrednim sąsiedztwie terenu należącego do rezerwatu przyrody. Pomimo swojej ceny właśnie te najbardziej ekskluzywne lokale cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem naszych klientów. I co ciekawe, zwykle kupowane są bez wsparcia kredytowego – wyjaśnia.

Mieszkanie z tarasem na dachu to ciekawa propozycja, która wymaga jednak od dewelopera wprowadzenia dodatkowych, specjalnych rozwiązań konstrukcyjnych i architektonicznych już na etapie projektowania.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Opłaty za odpady komunalne - MKiŚ pisze nowe przepisy. Upowszechnienie metody „od osoby” i zasady „zanieczyszczający płaci”

Ministerstwo Klimatu i Środowiska pracuje nad zmianami w przepisach dotyczących naliczania opłat za odpady komunalne - napisała w piśmie do Rzecznika Praw Obywatelskich, wiceminister klimatu Anita Sowińska.

Mieszkaniowa inflacja z ostatnich dwóch lat. Ile wynosi?

Skutki rosnącej inflacji Polacy odczuwali już dwa lata temu. Koszyk podstawowych zakupów mocno podrożał. A jak w tym czasie zmieniły się koszty utrzymania domów i mieszkań? Sprawdzamy. 

Mieszkanie na start 2024 - kto może skorzystać? Od kiedy? Jakie dopłaty, warunki i limity?

Mieszkanie na start ma wejść w życie już jesienią 2024 roku. Jego czas trwania przewidziany jest do końca 2027 roku, a kredyt z niższym oprocentowaniem musi zostać udzielony na co najmniej 15 lat. O czym jeszcze warto wiedzieć? Zebraliśmy najważniejsze informacje w pigułce.

Nowe regulacje metody pomiaru hałasu emitowanego przez urządzenia używane na zewnątrz pomieszczeń

Zmienią się metody pomiaru hałasu emitowanego przez urządzenia używane na zewnątrz pomieszczeń. Od kiedy nowe regulacje? 

REKLAMA

Płatne parkowanie w Warszawie również w weekendy?

Prezydent Warszawy zarekomenduje nowej radzie miasta wprowadzenie opłat za parkowanie w weekendy.

Korzyści z usankcjonowania działalności REIT-ów

Jakie są korzyści z wprowadzenia REIT-ów do polskiego porządku prawnego? 

Sytuacja na rynku kredytowym w drugim kwartale 2024 r. - co zapowiadają banki?

Jaka jest sytuacja na rynku kredytowym? Jakie są oczekiwania banków? Czy kryteria przyznania kredytu zostaną zaostrzone? 

Wakacje kredytowe wydłużone na 2024 rok. Prezydent podpisał ustawę

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o zmianie ustawy o wsparciu kredytobiorców, którzy zaciągnęli kredyt mieszkaniowy i znajdują się w trudnej sytuacji finansowej oraz ustawy o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom. Obowiązywanie mechanizmu wakacji kredytowych zostało przedłużone na rok 2024.

REKLAMA

Czy jest jeszcze szansa na zakup małego mieszkania od dewelopera?

Obecnie najbardziej poszukiwane są mieszkania jedno- i dwupokojowe. Ile mieszkań do 45 mkw. można znaleźć w ofercie deweloperów? Czy jest szansa na zakup takiej nieruchomości po Bezpiecznym Kredycie 2 proc.?

Gdzie złożyć wniosek o wakacje kredytowe 2024?

Wakacje kredytowe 2024 - gdzie złożyć wniosek o zawieszenie rat kredytu hipotecznego? Gdzie można pobrać wzór wniosku o wakacje kredytowe?

REKLAMA