reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Sprzedaż mieszkania trwa teraz dłużej

Sprzedaż mieszkania trwa teraz dłużej

Sprzedaż mieszkania trwa teraz dłużej. Taka sytuacja wynika z mniejszego zainteresowania lokalami. Podaż nadal przewyższa popyt. Ile przeciętnie trwa sprzedaż mieszkania?

Poniżej przedstawiono kwartalne zestawienie średniego czasu niezbędnego do sprzedaży mieszkania z rynku wtórnego w Warszawie, Krakowie oraz Wrocławiu od początku 2010 r. do III kwartału 2011 r. dla transakcji, w których pośredniczyła firma Emmerson S.A.

Zobacz także: Sprzedaż mieszkania z rynku wtórnego – poradnik

W III kwartale bieżącego roku w każdym spośród trzech rozpatrywanych miast wydłużył się średni czas ekspozycji, jaki jest potrzebny do sprzedaży mieszkania. W okresie od lipca do września najłatwiej było znaleźć chętnych na lokale mieszkalne z drugiej ręki we Wrocławiu, gdzie poszukiwania zajmowały przeciętnie niewiele ponad 98 dni. W stolicy znalezienie drugiej strony transakcji trwało średnio 3 dni dłużej. Z kolei w Krakowie okres od podpisania umowy pośrednictwa do zawarcia ostatecznej umowy sprzedaży wydłużył się w porównaniu z II kwartałem o ponad dwa tygodnie i wyniósł 113 dni.

Zobacz także: Niższa stawka podatku od najmu mieszkania

W najbliższej przyszłości osoby, które chcą sprzedać swoje mieszkanie, powinny spodziewać się dalszego stopniowego wydłużania czasu niezbędnego do znalezienia chętnych, co będzie efektem przede wszystkim ostatnich zmian w „Rodzinie na Swoim”. Warto przypomnieć, że wprowadzone przepisy obniżyły wskaźnik, który służy do obliczania limitów cenowych z 1,4 do 1,0 dla nowych lokali oraz do tylko 0,8 dla używanych. W związku z tym, o ile w największych miastach w chwili obecnej znalezienie mieszkania deweloperskiego, które spełnia nowe wymogi programu, jest bardzo trudne, o tyle znalezienie lokalu z rynku wtórnego jest praktycznie niemożliwe.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Ekspert:

Emmerson Nieruchomości

Emmerson Twój Partner w Nieruchomościach.

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Sprzedaż mieszkania trwa teraz dłużej. Fot. Fotolia
Sprzedaż mieszkania trwa teraz dłużej. Fot. Fotolia

Tarcza antykryzysowa – pomoc dla pracodawców poszkodowanych w wyniku pandemii koronawirusa (PDF)29.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Business Tax Professionals Sp. z o.o. sp. k.

Doradztwo podatkowe, przeglądy i szkolenia podatkowe, ceny transferowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama