reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Sprzedaż mieszkania trwa teraz dłużej

Sprzedaż mieszkania trwa teraz dłużej

Sprzedaż mieszkania trwa teraz dłużej. Taka sytuacja wynika z mniejszego zainteresowania lokalami. Podaż nadal przewyższa popyt. Ile przeciętnie trwa sprzedaż mieszkania?

Poniżej przedstawiono kwartalne zestawienie średniego czasu niezbędnego do sprzedaży mieszkania z rynku wtórnego w Warszawie, Krakowie oraz Wrocławiu od początku 2010 r. do III kwartału 2011 r. dla transakcji, w których pośredniczyła firma Emmerson S.A.

Zobacz także: Sprzedaż mieszkania z rynku wtórnego – poradnik

W III kwartale bieżącego roku w każdym spośród trzech rozpatrywanych miast wydłużył się średni czas ekspozycji, jaki jest potrzebny do sprzedaży mieszkania. W okresie od lipca do września najłatwiej było znaleźć chętnych na lokale mieszkalne z drugiej ręki we Wrocławiu, gdzie poszukiwania zajmowały przeciętnie niewiele ponad 98 dni. W stolicy znalezienie drugiej strony transakcji trwało średnio 3 dni dłużej. Z kolei w Krakowie okres od podpisania umowy pośrednictwa do zawarcia ostatecznej umowy sprzedaży wydłużył się w porównaniu z II kwartałem o ponad dwa tygodnie i wyniósł 113 dni.

Zobacz także: Niższa stawka podatku od najmu mieszkania

W najbliższej przyszłości osoby, które chcą sprzedać swoje mieszkanie, powinny spodziewać się dalszego stopniowego wydłużania czasu niezbędnego do znalezienia chętnych, co będzie efektem przede wszystkim ostatnich zmian w „Rodzinie na Swoim”. Warto przypomnieć, że wprowadzone przepisy obniżyły wskaźnik, który służy do obliczania limitów cenowych z 1,4 do 1,0 dla nowych lokali oraz do tylko 0,8 dla używanych. W związku z tym, o ile w największych miastach w chwili obecnej znalezienie mieszkania deweloperskiego, które spełnia nowe wymogi programu, jest bardzo trudne, o tyle znalezienie lokalu z rynku wtórnego jest praktycznie niemożliwe.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Ekspert:

Emmerson Nieruchomości

Emmerson Twój Partner w Nieruchomościach.

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Sprzedaż mieszkania trwa teraz dłużej. Fot. Fotolia
Sprzedaż mieszkania trwa teraz dłużej. Fot. Fotolia

CIT 2021. Komentarz199.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Adrian Meclik

Ekspert podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama