reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze mieszkania?

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze mieszkania?

Co zwraca naszą uwagę przy wyborze mieszkania? Niektóre mieszkania są atrakcyjne głównie ze względu na okolicę, w której się znajdują, natomiast inne nieruchomości ze względu na cenę czy rozkład.

Wybierając mieszkanie, zwracamy uwagę na wiele czynników. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na rozkład mieszkania, jego funkcjonalność, znajdujące się w nim sprzęty oraz wykończenie. Jeśli już obejrzymy mieszkanie i zrobi ono na nas dobre wrażenie do tego stopnia, że zdecydujemy się je kupić, warto obejrzeć je jeszcze kilkakrotnie.

Kupując mieszkanie, zapytajmy właściciela o stan techniczny wszystkich instalacji. Warto wiedzieć, jakie remonty już przeprowadzono i jakie są planowane zarówno w mieszkaniu, jak i w budynku, w którym chcemy zamieszkać. Zwróćmy uwagę na wysokość opłat miesięcznych takich jak czynsz oraz opłaty dodatkowe jak np. za garaż. Bardzo ważny jest również klimat, jaki panuje w mieszkaniu (nasłonecznienie itp.)

Zobacz także: Kupno mieszkania - krok po kroku

Oglądając budynek, w którym znajduje się nasze przyszłe mieszkanie, należy koniecznie zwrócić uwagę na jego stan techniczny.

Zwróćmy uwagę na elewację – nie chodzi tylko o estetykę, ale i funkcjonalność oraz materiały, jakie zostały użyte podczas jej wykończenia. Sprawdźmy, w jakim stanie są balkony czy parapety. Jeżeli nasze mieszkanie nie znajduje się na parterze, a budynek posiada windę, na pewno będziemy z niej korzystać. Sprawdźmy jej stan techniczny i dowiedzmy się, jak często przeprowadzane są prace konserwacyjne. Warto też przyjrzeć się klatom schodowym, czy są zadbane i czyste. Jeżeli posiadamy małe dziecko, warto ocenić je pod względem poruszania się po niej z wózkiem dziecięcym. Nie zapominajmy o pomieszczeniach dodatkowych takich jak suszarnia, piwnica czy pralnia. Dowiedźmy się, czy w ogóle mamy dostęp do takich pomieszczeń i czy będziemy mogli z nich korzystać. Podobnie sytuacja wygląda z garażem – jeśli go nie posiadamy, warto dowiedzieć się czy można takowy nabyć – drogą kupna lub wynajmu.

Zobacz także: Okresowa kontrola stanu technicznego budynku – o czym i kiedy należy pamiętać?

Kolejnym krokiem do całkowitego przeprowadzenia wywiadu jest rozmowa z najbliższymi sąsiadami. Zapytajmy, jak mieszka im się w okolicy i jaki jest komfort mieszkania w budynku. Dzięki temu dowiemy się, czy osoba chcąca sprzedać nam mieszkanie faktycznie mówi prawdę, wspominając o cichej i bezpiecznej okolicy.

Kolejnym krokiem jest wizyta w administracji, tam uzyskamy wszystkie informacje o wysokości czynszu i innych opłatach. Nie zapomnijmy dopytać się o prace remontowe, które są planowane na najbliższy czas i jak wygląda praca administracji.

Kiedy najbliższe otoczenie i stan techniczny mieszkania odpowiada naszym wymaganiom, możemy wybrać się na wycieczkę w okolice naszego przyszłego mieszkania. Możemy zapoznać się z komunikacją i infrastrukturą najbliższej okolicy – sklepami, szkołami placami zabaw czy przychodniami itp.
Taki wywiad zdecydowanie pomoże nam  w doborze mieszkania i podjęciu decyzji o jego zakupie. Warto mieć przy sobie aparat, z pomocą którego zrobimy zdjęcie okolicy mieszkania oraz budynku. Zdjęcia pomogą w późniejszej decyzji, jeżeli cały czas będziemy wahać się, czy dokonać zakupu.

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Zwróćmy uwagę na wysokość opłat miesięcznych takich jak czynsz oraz opłaty dodatkowe. Fot. Materiały prasowe
Zwróćmy uwagę na wysokość opłat miesięcznych takich jak czynsz oraz opłaty dodatkowe. Fot. Materiały prasowe

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Bąkowski Kancelaria Radcowska

Kancelaria świadczy zarówno stałą obsługę prawną, doradztwo i obsługę określonych projektów czy transakcji o charakterze jednorazowym.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama