| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Czy pary, które decydują się na wspólne życie, mają szanse na mieszkanie?

Czy pary, które decydują się na wspólne życie, mają szanse na mieszkanie?

Ponad połowa młodych par w Polsce mieszka w za małych mieszkaniach. Za średnią pensję w największych miastach można kupić zaledwie 0,45 m 2 lokalu. Jak podaje Home Broker, w najlepszej sytuacji znajdują się mieszkańcy Irlandii i Belgii.

Polska zajmuje 28. miejsce pod względem ilości przeludnionych mieszkań wśród par. Dwuosobowe gospodarstwa domowe są w jednej z najgorszych sytuacji mieszkaniowych na świecie. Standardy europejskie zakładają, że dwie osoby powinny zamieszkiwać przynajmniej dwupokojowy lokal. Wydaje się to nierealne, biorąc pod uwagę, że przeciętna miesięczna pensja netto, w miastach wojewódzkich, wystarcza na zakup 0,45 m 2 mieszkania – podaje Home Broker.

Zobacz także: Jak nie przepłacić za mieszkanie?

Tak wysokie ceny mieszkań powodują, że pary muszą cieszyć się bardzo niewielkimi mieszkaniami. W Polsce aż 19% z nich mieszka w kawalerkach. Według standardów europejskich, nie nadają się one nawet dla jednej osoby. Gorsza sytuacja jest tylko na Węgrzech i Łotwie, gdzie w za małych mieszkaniach przebywa odpowiednio 24% i 30% par. W najlepszej sytuacji są mieszkańcy Irlandii, Hiszpani, Cypru, Malty, Wielkiej Brytanii, Belgii, Holandii i Norwegii.

Zobacz także: Jak kształtują się ceny najmu mieszkań w Polsce?

Młode pary mieszkają w za małych mieszkaniach, ponieważ nie stać ich na wzięcie kredytu mieszkaniowego i tym samym, zakup nowego lokalu. 10,3% żyjących razem nie może sobie pozwolić na taki krok.

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Standardy europejskie zakładają, że dwie osoby powinny zamieszkiwać przynajmniej dwupokojowy lokal.
Standardy europejskie zakładają, że dwie osoby powinny zamieszkiwać przynajmniej dwupokojowy lokal.

PIT 2020. Komentarz199.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

iMoto portal zmotoryzowanych

iMoto to nowe rozwiązanie w sferze internetowej, które łączy w sobie szereg funkcji przydatnych dla właścicieli samochodów i motocykli.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »