reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Jakie informacje z księgi wieczystej znajdziemy w sieci?

Jakie informacje z księgi wieczystej znajdziemy w sieci?


Ministerstwo Sprawiedliwości uruchomiło internetowy dostęp do ksiąg wieczystych. Dzięki temu uzyskaliśmy dostęp do 12 mln z 18,8 mln istniejących ksiąg wieczystych.

Musimy jednak wiedzieć, że dzięki zdalnemu przeglądaniu ksiąg, nie uda nam się uzyskać odpisu księgi. W tym celu cały czas musimy udać się do sądu wieczysto księgowego. Mimo to, internetowy dostęp do KW bardzo ułatwi sytuację osobie, która za kilka chwil ma zamiar zakupić nieruchomość.

Tuż przed podpisaniem aktu notarialnego, kupujący ma możliwość na sprawdzenie, czy w księdze nie pojawiła się wzmianka o nowym wniosku. Kolejną sytuacją, w której elektroniczny dostęp do ksiąg wieczystych ułatwi nam życie to taka, w której kupujący jeszcze przed obejrzeniem mieszkania mogą zaznajomić sie z sytuacją prawną nieruchomości. Dzięki temu zaoszczędzimy czas. Musimy jednak pamiętać, że księgi wieczyste należą do skomplikowanych dokumentów. Osoba mająca z nimi do czynienia pierwszy raz może mieć problem z odczytaniem informacji jakie się w niej znajdują. Wówczas potrzebna będzie rozmowa z ekspertem.

Na prawdziwy przełom w kwestii zdalnego przeglądania KW będziemy musieli trochę poczekać. W latach 2011–2012 Ministerstwo planuje umożliwić składanie wniosków o dokonaniu zmiany w księdze, oraz uzyskiwania odpisów z ksiąg wieczystych.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Mimo to, internetowy dostęp do KW bardzo ułatwi sytuację osobie, która za kilka chwil ma zamiar zakupić nieruchomość
Mimo to, internetowy dostęp do KW bardzo ułatwi sytuację osobie, która za kilka chwil ma zamiar zakupić nieruchomość

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców51.75 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

FSG Podatki Sp. z o.o.

FSG Podatki Sp. z o.o. stanowi część grupy FSG, specjalizując się w świadczeniu kompleksowych usług doradztwa podatkowego. Misją naszej firmy jest zapewnienie Klientom bezpieczeństwa podatkowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama