REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Kupno betoniarki – najlepsza betoniarka do budowy domu

Arkadiusz Dybowski
Betoniarka
Betoniarka

REKLAMA

REKLAMA

Betoniarka to niezbędne narzędzie podczas budowy lub remontu domu. Jaką betoniarkę powinniśmy wybrać? Jak dużą betoniarkę kupić? Radzimy, jaką betoniarkę należy wybrać do budowy domu.

Podział betoniarek

Betoniarki dzielimy ze względu na kilka parametrów.

REKLAMA

Jeśli weźmiemy pod uwagę kształt mieszalnika, dzielimy je na betoniarki kielichowe i bębnowe. Gdy dzielimy ze względu na sposób przemieszczania, wydzielamy betoniarki stałe, przenośne i samochodowe. Dzielimy je też ze względu na sposób pracy. W tym przypadku wyróżniamy betoniarki o działaniu ciągłym i okresowym.

Zobacz także: Zalety i wady domów drewnianych

Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie betoniarki?

Pojemność betoniarki

Pojemność betoniarki jest zależna od liczby osób, które będą budować dom. Jeśli dom budują dwie osoby, wystarczy betoniarka o pojemności 130 litrów. Z betoniarki o takiej pojemności można urobić dwie taczki zaprawy. Przy większej ilości osób taka pojemność jest zbyt mała, ponieważ część pracowników będzie musiała czekać na kolejną porcję zaprawy. W tym przypadku wydajność pracy wzrośnie, jeśli kupimy betoniarkę o większej pojemności (150–300 litrów). Powinna być też solidnie wykonana, np. z grubej blachy.

Do drobnych prac nie potrzebujemy tak dużej betoniarki. W zupełności wtedy wystarczy betoniarka mała i lekka o pojemności ok. 80 litrów.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Pamiętaj, że pojemność betoniarek dzielimy na pojemność całkowitą i zasypową. O ilości zaprawy, którą możemy wymieszać, informuje pojemność zasypowa. Pojemność całkowita dotyczy całego bębna betoniarki i nie jest równa pojemności zasypowej.

Napięcie zasilania

REKLAMA

Betoniarki wymagają różnego zasilania zależnie od pojemności. Mogą być zasilane przez silnik elektryczny jednofazowy. Betoniarki tego typu wymagają napięcia 230 V i zazwyczaj są to betoniarki o pojemności poniżej 150 litrów. Betoniarki o pojemności powyżej 150 litrów napędzane są silnikiem trójfazowym zasilanym napięciem 380 V.

Betoniarki jednofazowe są najlepsze do drobnych prac remontowych, ponieważ nie wymagają dużego napięcia. Wystarczy podłączyć je do zwykłego gniazdka. Na budowę bardziej nada się betoniarka trójfazowa, ponieważ na terenie budowy napięcie prądu zazwyczaj wynosi 400 V.

Betoniarki jedno- i trójfazowe można z powodzeniem zasilać agregatem prądotwórczym. Brak prądu na budowie nie stanowi zatem problemu.

Moc silnika

Od mocy silnika zależy czy bęben rozpocznie pracę zaraz po napełnieniu. Betoniarki o dużej pojemności (powyżej 100 litrów), ale o małej mocy silnika (poniżej 0,50 kW) nie są zbyt wydajne. Wymagają rozruchu przed napełnieniem. Dopiero po jakimś czasie pracy z pustym bębnem można zacząć ją napełniać. Znacznie spowolni to naszą pracę.

Zobacz także: Jak uzyskać pozwolenie na budowę?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Opłaty za odpady komunalne - MKiŚ pisze nowe przepisy. Upowszechnienie metody „od osoby” i zasady „zanieczyszczający płaci”

Ministerstwo Klimatu i Środowiska pracuje nad zmianami w przepisach dotyczących naliczania opłat za odpady komunalne - napisała w piśmie do Rzecznika Praw Obywatelskich, wiceminister klimatu Anita Sowińska.

Mieszkaniowa inflacja z ostatnich dwóch lat. Ile wynosi?

Skutki rosnącej inflacji Polacy odczuwali już dwa lata temu. Koszyk podstawowych zakupów mocno podrożał. A jak w tym czasie zmieniły się koszty utrzymania domów i mieszkań? Sprawdzamy. 

Mieszkanie na start 2024 - kto może skorzystać? Od kiedy? Jakie dopłaty, warunki i limity?

Mieszkanie na start ma wejść w życie już jesienią 2024 roku. Jego czas trwania przewidziany jest do końca 2027 roku, a kredyt z niższym oprocentowaniem musi zostać udzielony na co najmniej 15 lat. O czym jeszcze warto wiedzieć? Zebraliśmy najważniejsze informacje w pigułce.

Nowe regulacje metody pomiaru hałasu emitowanego przez urządzenia używane na zewnątrz pomieszczeń

Zmienią się metody pomiaru hałasu emitowanego przez urządzenia używane na zewnątrz pomieszczeń. Od kiedy nowe regulacje? 

REKLAMA

Płatne parkowanie w Warszawie również w weekendy?

Prezydent Warszawy zarekomenduje nowej radzie miasta wprowadzenie opłat za parkowanie w weekendy.

Korzyści z usankcjonowania działalności REIT-ów

Jakie są korzyści z wprowadzenia REIT-ów do polskiego porządku prawnego? 

Sytuacja na rynku kredytowym w drugim kwartale 2024 r. - co zapowiadają banki?

Jaka jest sytuacja na rynku kredytowym? Jakie są oczekiwania banków? Czy kryteria przyznania kredytu zostaną zaostrzone? 

Wakacje kredytowe wydłużone na 2024 rok. Prezydent podpisał ustawę

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o zmianie ustawy o wsparciu kredytobiorców, którzy zaciągnęli kredyt mieszkaniowy i znajdują się w trudnej sytuacji finansowej oraz ustawy o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom. Obowiązywanie mechanizmu wakacji kredytowych zostało przedłużone na rok 2024.

REKLAMA

Czy jest jeszcze szansa na zakup małego mieszkania od dewelopera?

Obecnie najbardziej poszukiwane są mieszkania jedno- i dwupokojowe. Ile mieszkań do 45 mkw. można znaleźć w ofercie deweloperów? Czy jest szansa na zakup takiej nieruchomości po Bezpiecznym Kredycie 2 proc.?

Gdzie złożyć wniosek o wakacje kredytowe 2024?

Wakacje kredytowe 2024 - gdzie złożyć wniosek o zawieszenie rat kredytu hipotecznego? Gdzie można pobrać wzór wniosku o wakacje kredytowe?

REKLAMA