| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Remont > Czy wiesz jak malować sufit?

Czy wiesz jak malować sufit?

Czy po ostatnim malowaniu na suficie było widać ślady wałka lub pędzla? Oznacza to, że prawdopodobnie źle rozłożyłeś farbę. Jeśli znów czeka cię malowanie sufitu, zapoznaj się z kilkoma zasadami malowania sufitu, by kolor był równomiernie położony.

Przed rozpoczęciem malowania wynieś z pomieszczenia wszystko to, co się da. Cięższe szafy i sprzęty możesz przykryć szczelnie folią. Podłogę zabezpiecz folią, przyklejając ją taśmą malarską do listew podłogowych. Oklej również gniazdka kontaktowe.

Potrzebne będą: farba (matowa lub supermatowa, refleksy świetlne na suficie uwidocznią wszystkie niedoskonałości), wałek do malowania (najlepiej z długim włosiem), drabina, rączka do wałka z długim kijem (optymalna długość kija pozwala nam na ruch ok. 1 m), kuweta z kratką

Pokryj małym pędzlem lub wałkiem do odcinania w narożach wszystkie kąty, do których nie dojdzie duży wałek. Taśmę malarską odrywamy kiedy farba jest jeszcze wilgotna.

Jeśli w pomieszczeniu jest okno, pierwszą warstwę farby nałóż równolegle do ściany, na której się znajduje. Jeśli jest więcej okien, wybierz to, przez które wpada najwięcej światła. Maluj pasami 1 m x 1 m.

Teraz nałóż drugą warstwę farby. Nakładaj ją prostopadle do ściany z oknem. Pozbędziesz się w ten sposób smug i ujednolicisz strukturę sufitu.

Postaraj się nie przerywać swojej pracy, w innym razie pojawią się zacieki i smugi na suficie.

Mały trik: jeżeli masz niskie mieszkanie, połóż na sufit jaśniejszy odcień niż na pozostałe ściany, np. czysta biel. Biel podnosi optycznie sufit, a pomieszczenie wydaje się wyższe. Jeśli chcemy optycznie obniżyć pomieszczenie, połóż na sufit ciemniejszy odcień lub “nasuń” sufit na górną część ściany, malując ok. 50-centymetrowy pas w tym samym kolorze.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Skuteczne cv

Przygotowujemy do zmiany pracy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »