reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Remont > Jak naprawić ściankę gipsowo-kartonową?

Jak naprawić ściankę gipsowo-kartonową?

Po zamontowaniu ścianki gipsowo-kartonowej między poprzednią powierzchnią ściany a płytą zostaje przestrzeń powietrzna. Sytuacja ta nieco utrudnia łatanie otworów w ścianach g-k.

Nie można na nie nakładać zaprawy tak jak w przypadku ścian wykonanych z innych materiałów, ponieważ zaprawa nie miałaby się czego trzymać. Dlatego do łatania ścian g-k potrzebna będzie sklejka lub płyta gipsowo-kartonowa, w zależności od sposobu postępowania, który wybierzesz.

Ponieważ płyty g-k montowane są do profili, będziesz musiał powiększyć otwór w ściance tak, by sięgał od jednego do drugiego profilu. Otwór możesz powiększyć nożem lub małą piłą. Teraz zmierz otwór i wytnij jego odpowiednik z płyty g-k. Następnie wycięty kawałek przymocuj wkrętami lub gwoździami do profilów.

Jeśli zdecydujesz się na ten sposób, nie będziesz musiał powiększać otworu, by sięgał od jednego do drugiego profilu. Kolejność czynności, jakie należy wykonać przy tym sposobie naprawy może wydać się odwrócona.

Zacznij od wycięcia z płyty gipsowo – kartonowej „łatki” – pamiętaj, by była ona większa niż otwór. Teraz dołóż „łatkę” do ściany w miejscu otworu – obrysuj krawędź „łatki”. 

Polecamy: Jak łatać ściany

Teraz wytnij w ściance otwór po zaznaczonych liniach. Teraz pora na sklejkę. Wytnij z niej kawałek niewiele większy od „łatki” – będziesz musiał włożyć go do otworu.

Na środku kawałka sklejki wbij gwóźdź i przywiąż do niego sznurek. Na skraj obwodu sklejki nanieś klej. Włóż sklejkę przez otwór w ściance i za pomocą sznurka przyciśnij sklejkę do ścianki.

Czytaj także: Jak ciąć i przyklejać płytki

Dodatkowo sklejkę zamocuj wkrętami. Kiedy sklejka będzie przyklejona możesz zamocować „łatkę” z g-k. Z jednej strony nałóż na nią zaprawę i włóż w otwór. Szpary wokół „łatki” wypełnij zaprawą, która po wyschnięciu zeszlifuj papierem ściernym.

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia


Sprawozdawczość budżetowa w praktyce. Objaśnienia, wzory, przykłady199.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Minka .pl

oferuje ekologiczne tapety ścienne drukowane w technologii lateksowej HP

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama