reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Remont > Jak łatać ściany?

Jak łatać ściany?

Dziury i otwory w ścianach niszczą estetykę pomieszczenia, psują powierzchnie ściany. Niestety ściany ulegają spękaniom, które można zniwelować domowym sposobem.

Do łatania ścian będzie potrzebował: zaprawę gipsową, szpachelkę, papier ścierny, szczotkę drucianą, sznurek lub drucik, nożyczki, pędzla, siatki tynkarskiej. Nie przy każdym łataniu skorzystasz z tych wszystkich narzędzie, inaczej bowiem łata się małe pęknięcia, a inaczej spore dziury.

Na początek musisz oczyścić pękniecie z elementów, które i tak z chwilę by odpadły od ściany.

Zatem szczotką drucianą usuń sypiący się gips i jego drobne kawałki wokół pęknięcia lub otworu. Na tak oczyszczoną ścianę w miejscu pęknięcia nakładaj zaprawę. Na szpachelkę nakładaj niewielkie porcje zaprawy i umieszczaj je w otworze.

Kiedy zaprawa wyschnie czynność powtórz – powtarzaj ją kilka razy, aż zaprawa wypełni całe pęknięcie. Po wyschnięciu ostatniej warstwy zaprawy wypoleruj powierzchnię papierem ściernym.

Łatanie dużych otworów jest nieco bardziej skomplikowane, choć początek jest taki sam. Podobnie jak w przypadku małych pęknięć – musisz szczotką drucianą usunąć pokruszony gips wokół otworu. Następnie wytnij z siatki tynkarskiej kawałek większy od otworu, który będziesz łatał. 

Polecamy: Renowacja ściany - jak ułożyć płytki klinkierowe

Przez środek siatki musisz teraz poprowadzić sznurek lub giętki drucik. Będzie on potrzebny, by dobrze umiejscowić siatkę w otworze.

Przyłóż łatkę do otworu i pociągając za sznurek ułóż siatkę, tak, by ściśle przylegała do krawędzi ściany.

Teraz raz jeszcze wykorzystaj sznurek – przywiąż do niego patyk lub kołek i ułóż go w poprzek otworu. Zapobiegnie to przesuwaniu się siatki podczas nakładania pierwszej warstwy zaprawy. By nakładany gips dobrze związał ze ścianą – zmocz pędzlem siatkę i krawędzie otworu. Kiedy pierwsza warstwa gipsu wyschnie – usuń kołek i sznurek. Dalej postępuj jak w przypadku łatania pęknięć. 

Czytaj także: Jak wymienić pękniętą płytkę

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia


Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców51.75 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

PIRXON

PIRXON SA (dawniej SmartMedia Sp. z o.o.) od 2004 roku optymalizuje procesy, dostarczając zaawansowane rozwiązania informatyczne polskim i zagranicznym firmom.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama