reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Remont > Jak rozwiązać problemy z rurami?

Jak rozwiązać problemy z rurami?

W każdym domu mogą pojawić się drobne lub poważniejsze usterki instalacji hydraulicznej. Te drobne awarie spróbuj ocenić i naprawić sam.

Gdy w Twoim domu po zakręceniu kranu albo przy puszczaniu wody słyszysz dźwięk, głośny hałas to prawdopodobnie rury są niewłaściwie zamontowane. Spróbuj samodzielnie naprawić tę usterkę. Najpierw koniecznie określ skąd dobiega hałas, zlokalizuj źródło dźwięku. Gdy mieszkasz w domku jednorodzinnym koniecznie sprawdź też rury w piwnicy.

Optymalnie jest jeżeli przy lokalizowaniu odgłosów dochodzących z rur pomorze Ci druga osoba. Jej zadaniem będzie pozostanie w łazience czy kuchni i odkręcanie i zakręcanie wody. Gdy już uda Ci się określić, który odcinek instalacji hydraulicznej powoduje hałas, wówczas załóż na rurę dodatkowe obejmy.

Za pomocą śrub lub kołków zamocuj je do podłoża – muru, belki albo wspornika. Koniecznie sprawdź, czy rura została dobrze przymocowana. Gdybyś uznał iż mocowania rury są zbyt luźne dodaj kolejne obejmy, aż do czasu, gdy rura będzie stabilna.

Gdyby jednak nadal słychać było w Twoim domu hałasy z rur, mimo iż zamocowanie rury jest solidne, prawdopodobnie problem będzie dotyczył tych części instalacji hydraulicznej, do której nie masz dostępu. Wówczas koniecznie wezwij hydraulika na pomoc.

Innym problemem związanym z rurami jest ich pękanie. O tym iż prawdopodobnie awaria pęknięcia rury wystąpiła w Twoim domu czy mieszkaniu mogą świadczyć wilgotne miejsca czy to na ścianach, czy na podwórku lub w ogrodzie. Aby upewnić się czy doszło do awarii przeprowadź test licznika. Jak go wykonać?

Polecamy: Jak naprawić cieknącą spłuczkę

Gdy wszyscy mieszkańcy domu pójdą spać sprawdź krany, by były dobrze dokręcone oraz zakręć zawór wlotowy spłuczki w toalecie. Dokładnie zapisz stan licznika. Rano zanim wstaną domownicy (zanim ktoś skorzysta z toalety lub odkręci wodę w kranie) sprawdź stan licznika.

Jeżeli jego stan zmienił się przez noc oznacza to, że instalacja jest nieszczelna. Koniecznie wezwij wówczas hydraulika, a do czasu jego przybycia zakręć zawór główny.

Czytaj także: Jak udrożnić zatkane rury

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Gdy w Twoim domu po zakręceniu kranu albo przy puszczaniu wody słyszysz dźwięk, głośny hałas to prawdopodobnie rury są niewłaściwie zamontowane
Gdy w Twoim domu po zakręceniu kranu albo przy puszczaniu wody słyszysz dźwięk, głośny hałas to prawdopodobnie rury są niewłaściwie zamontowane

INFORLEX Twój Biznes Covid-19 i tarcza antykryzysowa98.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Mariusz Urawski

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama