| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Remont > Jak przygotować się do remontu?

Jak przygotować się do remontu?

Nie postępuj pochopnie i nie kupuj wszystkich materiałów, zanim nie będziesz miał pewności, że wszystko do siebie będzie pasować. Najważniejszy krok to: dokładny plan remontu.

Zanim wydasz pieniądze na farby, wykładziny i tapety, zdobądź próbki różnych materiałów, aby móc je porównać i zorientować się, jaki będzie ogólny efekt ich zestawienia. Zacznij od zgromadzenia próbek obić mebli lub wykładzin, których wybór zwykle jest ograniczony. Następnie przejdź do kolejnych materiałów. Większość producentów farb oferuje wzorniki, które pozwalają zorientować się, jaki efekt przyniesie zastosowanie danej farby na ścianie. Farby tworzy się zgodnie z uniwersalnym wzornikiem kolorów (NCS — Natural Colour System), co pozwala dobrać odpowiednią barwę farby praktycznie od każdego producenta.

Zobacz także: Jak urządzić salonik kąpielowy - GALERIA

Przed przystąpieniem do urządzania jakiegoś pomieszczenia projektanci sporządzają zazwyczaj przykładową planszę, aby ocenić proporcje pomiędzy materiałami, których chcą użyć w danym wnętrzu. Zazwyczaj skrawek wykładziny lub tapety stanowi największy obszar koloru na takim planie, a rozmaite akcesoria są przedstawiane za pomocą małych plam. Spróbuj wykonać swoją własną planszę, przyklejając próbki wybranych materiałów do kartonu.

Postaraj się, aby miały one prostokątne lub kwadratowe kształty oraz żeby odzwierciedlały rzeczywiste proporcje. Próbki przyklejaj w bezpośrednim sąsiedztwie, postaraj się unikać białych, pustych przestrzeni między nimi.

W większości projektów zachodzi potrzeba uwzględnienia stałych elementów wyposażenia danego pomieszczenia, takich jak na przykład wanna czy umywalka w łazience. Tworzenie planu należy zacząć od naniesienia właśnie takich stałych punktów i dopiero potem można przystąpić do rozwijania wizji.

Możesz wyciąć otwór w planszy, na której sporządzasz plan wnętrza. Posłuży Ci on jako okno, przez które skonfrontujesz to, co już znajduje się w pomieszczeniu, z tym, co zaplanowałeś na swojej planszy.

Zobacz także: Funkcjonalne meble hotelowe - nowe tendencje

Artykuł jest fragmentem książki: Dekorowanie wnętrz. Seriaporad.pl, Albert Jackson, David Day, wyd. Helion

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Radosław Michał Stępień

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »