| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Remont > Jak udrożnić zatkane rury?

Jak udrożnić zatkane rury?

Drożność przewodów kanalizacyjnych i utrzymywanie ich w dobrym stanie technicznym to podstawa sprawnego funkcjonowania kanalizacji w domu.

Jednak zdarzają się sytuacje gdy dochodzi do zatkania przewodu odpływowego. Nie jest to z reguły problem wymagający pomocy hydraulika, warto jednak poznać kilka sposobów na usunięcie powstałych zatorów.

Najprostszym sposobem udrażniania przewodu kanalizacyjnego jest użycie gumowej przepychaczki ręcznej tak zwanej gruszki. Aby wykorzystać ten sposób wlej trochę wody do zatkanego zlewu, umywalki, skieruj gruszkę na otwór odpływowy i energicznym ruchem przyciśnij i raptownie oderwij, jeżeli zaistnieje taka potrzeba powtórz tę operację kilkukrotnie.

Gdyby jednak nie udało ci się udrożnić rur tą metodą warto spróbować przepłukiwania wężem ogrodowym. W tym celu podłącz wąż ogrodowy do kranu, końcówkę włóż do odpływu, uszczelnij wąż w odpływie i poproś drugą osobę o odkręcenie kranu.

Przepływająca pod dużym ciśnieniem woda powinna udrożnić zatkane rury. Jeżeli i ta metoda okaże się nieskuteczna wówczas pozostaje czyszczenie syfonu (rura w kształcie litery U znajdująca się bezpośrednio pod zlewem).

W tym celu przygotuj wiadro podstawiając je pod syfon i ostrożnie rozkręć nakrętki mocujące syfon. Następnie użyj kawałka drutu do oczyszczenia zatkanych rur.

Złóż syfon i sprawdź jego szczelność. Odkręć wodę i sprawdź czy podjęte działanie było skuteczne. Istotnym jest to, by nie dopuszczać do sytuacji, w której rury przestają być drożne.

Polecamy: Jak poradzić sobie z zapchaną toaletą

Warto pamiętać o profilaktycznym przepłukiwaniu przynajmniej raz w miesiącu wrzącą wodą, która rozpuści mydło i tłuszcz znajdujące się w przewodach.

Możesz też zastosować środki chemiczne dostępne w drogeriach, jednak zwróć uwagę czy dany środek jest przyjazny dla środowiska i czy zawarte w nim substancje chemiczne nie zniszczą Twojej kanalizacji. 

Czytaj także: Jak wymienić uszczelkę w baterii z mieszaczem

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Jeżeli metoda przepływającej pod dużym ciśnieniem wody okaże się nieskuteczna wówczas pozostaje czyszczenie syfonu.
Jeżeli metoda przepływającej pod dużym ciśnieniem wody okaże się nieskuteczna wówczas pozostaje czyszczenie syfonu.

Potrącenia komornicze i administracyjne z wynagrodzeń69.30 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Rogowska

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »