reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Remont > Jak stworzyć sobie warsztat pracy?

Jak stworzyć sobie warsztat pracy?

Dobrze zorganizowany i wyposażony warsztat pracy jest niezbędny dla osoby, która dba o swój dom, ogród i samodzielnie dokonuje drobnych napraw i remontów.

Jeżeli chcesz stworzyć warsztat pracy w pomieszczeniu gospodarczym zwróć uwagę na kilka istotnych kwestii.

Bardzo istotną rolę w miejscu pracy odgrywa odpowiednia wentylacja. Optymalną opcją jest usytuowanie warsztatu między oknem a drzwiami. Jeżeli nie masz takiej możliwości rozważ zainstalowanie wymuszonej wentylacji czyli, np. wentylatora.
Kolejnym ważnym czynnikiem jest oświetlenie. Jeżeli w Twoim pomieszczeniu gospodarczym są okna to pewnie dostarczają one odpowiedniej ilości światła w dzień, natomiast gdy nie ma możliwości wstawienia okien ściennych można pomyśleć o oknach dachowych. Jeżeli potrzebujesz sztucznego oświetlenia pamiętaj, by nie stosować jarzeniówek, gdyż ich światło powoduje, iż zmienia się postrzeganie szybko obracających się elementów narzędzi np. frezarek czy wiertarek.

Do odpowiedniej organizacji pracy w warsztacie konieczny jest blat roboczy. Jeżeli twój warsztat służy jednocześnie jako pomieszczenie gospodarcze zdecyduj się na blat składany i szafę z perforowaną tylną ścianą. Gdy natomiast warsztat nie będzie współdzielony z pomieszczeniem gospodarczym  optymalny będzie wolno stojący blat.

Wygodę i efektywność w warsztacie zapewni odpowiednie ustawienie narzędzi stacjonarnych, tak by przechodzenie od jednego do drugiego nie było trudne.

Podłoga w warsztacie musi być wykonana z materiału łatwego do utrzymania w porządku, np. antypoślizgowe płytki ceramiczne. Staraj się, abyś w warsztacie pracy miał jak najmniej szpar pod szafkami, gdyż zbiera się tam nie tylko kurz, ale również mogą wpadać tam małe elementy, których w warsztacie nie brakuje, np. śrubki, nakrętki.

Polecamy: Jakich narzędzi pomiarowych będziesz potrzebował

Pamiętaj również o odpowiedniej instalacji przewodów elektrycznych, w taki sposób, by nie plątały się pod nogami i nie powodowały spadania narzędzi.

Czytaj także: Etapy prac

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia


Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Adamczyk

Doświadczony manager i profesjonalistka z dziedziny ekonomii zdrowia, specjalizująca się w analizie biznesowej, w tym w kontroli zarządczej w placówkach medycznych, ze szczególnym uwzględnieniem kontrolingu i analizy finansowej szpitala oraz w analityce rynku farmaceutycznego i analizach refundacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama