reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Remont > Jak malować powierzchnie na zewnątrz budynku?

Jak malować powierzchnie na zewnątrz budynku?

Powierzchnie występujące na zewnątrz budynku są narażone na niekorzystny wpływ zmieniających się warunków atmosferycznych, np. słońca, deszczu czy śniegu i mrozu.

Dlatego też niezbędne jest częste malowanie tych powierzchni, by cieszyły Cię eleganckim wyglądem. Nowoczesne farby są znacznie bardziej odporne na działanie mrozu czy słońca, jednak również wymagają poprawek.

Pamiętaj, żeby utrzymywać malowane powierzchnie na zewnątrz budynku w czystości. Przynajmniej raz do roku zmywaj te powierzchnie, bo brud, kurz niszczą farbę.

Gdy przygotowujesz się do malowania powierzchni zewnętrznych zacznij od dokładnego zmycia ściany. Pamiętaj o kierunku pracy – od góry do dołu. Sposób ten pozwoli ci uniknąć zanieczyszczenia mytej powierzchni kurzem czy brudem.

Podobnie przy malowaniu zachowanie kierunku góra – dół, powoduje, że unikniesz ponownych zabrudzeń malowanych powierzchni farbą.

Przy malowaniu zewnętrznych części budynku ważną rolę odgrywa pogoda.

Pamiętaj, nie maluj w pełnym słońcu. Niewskazane jest to z dwóch przyczyn, po pierwsze słońce odbijające się do malowanych powierzchni może powodować uszkodzenia wzroku, a po drugie farba gorzej schnie.

Gdy malujesz dom w słoneczny dzień najpierw rano pomaluj zacienioną część domu, następnie ściany od strony zachodniej, a po południu dojdziesz do ścian wschodnich.

Jeżeli malowanie przypada ci w dniu o niepewnej pogodzie zacznij malować od części częściowo osłoniętych tak przed wiatrem jak i deszczem. Na koniec zostaw elementy zadaszone, gdyż w razie deszczu będziesz mógł dokończyć pracę.

Bardzo istotne przy malowaniu jest abyś przestrzegał następujących zasad:
1. przygotuj powierzchnię
2. zagruntuj powierzchnię
3. nałóż warstwę podkładową
4. nałóż warstwę wierzchnią

Polecamy: Czym malować i tapetować

Jeżeli ściana zewnętrzna znajduje się obok chodnika bądź alejki wyłożonej kostką brukową nie zapomnij o zabezpieczeniu tych powierzchni, np. folią malarską bądź kartonem. 

Czytaj także: Na czym polega całodobowy test tapet i kolorów

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Mateusz Latkowski

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama