| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Remont > Narzędzia i bezpieczeństwo prac wyburzeniowych

Narzędzia i bezpieczeństwo prac wyburzeniowych

W domu co rusz zdarzają się drobne usterki, niekiedy sam podejmujesz się wykonania poważniejszych remontów.

W zależności od rodzaju wykonywanych prac będziesz potrzebował różnych narzędzi. Warto je sukcesywnie gromadzić, byś w razie awarii mógł szybko zareagować, lub byś nie musiał ponosić jednorazowo dodatkowych i wysokich kosztów związanych z kupnem kilku narzędzi.

Wyburzenie ścianki działowej czy innego elementu jest tym rodzajem prac remontowych, który wymaga siły, ale nie wymaga cierpliwości potrzebnej, np. przy malowaniu, kiedy to należy czekać na wyschniecie jednej warstwy przed nałożeniem kolejnej. Warto zatem by brak narzędzi nie opóźniał postępu prac. Czego będziesz potrzebował? Narzędzi i elementów ochrony.

Narzędzia: łom i łapka, duży młotek i młotek o wadze 1 kg, łapka do gwoździ i wyciągacz.

Bezpieczeństwo: maseczki chroniące przed nadmiarem wdychanego pyłu, kombinezon z długimi rękawami nogawkami oaz rękawice ochronne do ochrony skóry przed podrażnieniami, ochronne okulary chroniące oczy przed odpryskami płytek czy fragmentów ścian.

Warto byś pamiętał, że prace wyburzeniowe, mimo że mają miejsce w jednej części domu czy mieszkania wprowadzają nieporządek na całej powierzchni. Chroń inne pomieszczenia przed kurzem, pyłem i gruzem stosując folie odgradzające pomieszczenia.

Przed przystąpieniem do wykonywania tego typu prac musisz zebrać niezbędną wiedzę.

Czy w ściance, którą planujesz wyburzyć nie znajdują się przewody elektryczne lub rury wodociągowe? Czy istnieje prawdopodobieństwo, że wyburzane ściany będą zawierały związki ołowiu lub azbest?

Te informacje pozwolą przygotować się na ewentualne nieprzyjemne niespodzianki.

Polecamy: Czy można zastąpić elektryka

Jeśli przystępujesz do wyburzania starych ścian domu drewnianego pamiętaj o usuwaniu gwoździ i wkrętów.

Prace wyburzeniowe ze względu na dużą obecność pyłów powodują wysuszanie naskórka i błon śluzowych, dlatego pamiętaj o ochronie skóry przed otarciami, zadrapaniami i stosuj odzież ochronną. Pamiętaj tez o porządku w miejscu pracy. 

Czytaj także: Jak sobie stworzyć warsztat pracy

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Marcin Sądej

Prawnik specjalizujący się w tematyce podatkowej

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »