reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Porady internautów > Czy wiesz jak ukryć przed kimś pliki we wspólnym komputerze?

Czy wiesz jak ukryć przed kimś pliki we wspólnym komputerze?

Jeśli dzielisz z kimś komputer i razem zapisujecie różne pliki w tych samych folderach lub na pulpicie, możesz dla bezpieczeństwa ukryć je pod zdjęciem. Poniżej pokazuję krok po kroku jak to zrobić.

Tworzymy nowy folder (obojętnie gdzie) i przenosimy do niego zdjęcie oraz pliki, które chcemy w nim schować. W jednym zdjęciu możemy ukryć bardzo dużą ilość plików, nie ma znaczenia ile ważą. Pamiętajmy, że nazwy zdjęć muszą mieć jeden człon (np. „Niebo.jpg”).

Następnie, trzymając wciśnięty, prawy klawisz Ctrl, zaznaczamy te pliki, które chcemy ukryć. Gdy zaznaczymy już wszystkie, klikamy na jeden z nich i wybieramy opcję „Dodaj do archiwum…”. Powinno otworzyć się nam nowe okno, w którym należy wpisać dowolną nazwę archiwum, a następnie nacisnąć „OK” .W folderze pojawi się archiwum o wybranej przez nas nazwie.

Kolejną czynnością, jaką musimy wykonać jest wybranie opcji „Uruchom” z menu „Start”. W nowym oknie, które się nam pojawi wpisujemy „cmd” i wciskamy „OK”. W kolejnym oknie wpisujemy „cd\” (jeżeli folder, który stworzyliśmy znajduje się na innym dysku niż C wtedy wpisujemy „cd\(tutaj nazwa dysku) np.: cd\d, cd\u, cd\p, cd\a), po czym wciskamy klawisz „Enter”. W drugiej linijce wpisujemy: „cd [spacja] ścieżka do folderu”, czyli np.:
„cd Documents and setting\admin\pulpit\(nazwa utworzonego przez nas folderu)” i wciskamy „Enter”.

W ostatnim wierszu należy wpisać najważniejszą komendę, czyli: „COPY /B nazwa zdjęcia + nazwa archiwum [spacja] nowa nazwa zdjęcia” (przykład: „COPY /B Niebo.jpg + hidden.rar Chmury.jpg”). Następnie wciskamy klawisz „Enter”. Po wykonaniu tej czynności pojawi się informacja o skopiowaniu pliku. Zamykamy okno.

W folderze, który stworzyliśmy pojawi się nowe zdjęcie różniące się od pierwszego tylko rozmiarem (wynika to z tego, że nowe zdjęcie zawiera w sobie więcej plików). Teraz możemy usunąć pliki, które są widoczne, a których kopie ukryliśmy w zdjęciu.

Jeżeli chcemy rozpakować nasze zdjęcie, musimy otworzyć program, którym spakowaliśmy pliki (może być to np. Winrar). Odnajdujemy w nim zdjęcie i pokazuje się nam cały spis schowanych w nim plików. Oczywiście możemy bez problemu je wypakować w całości lub pojedynczo.
 

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

lenovo thin pc
lenovo thin pc

VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Rafał Styczyński

Doradca podatkowy, prawnik, ekspert w dziedzinie podatków.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama