| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Kupujemy fotelik do samochodu dla dziecka

Kupujemy fotelik do samochodu dla dziecka

Fotelik samochodowy to obowiązkowy zakup, gdy chcemy podróżować bezpiecznie z dzieckiem samochodem. Ważne jest, aby dobrać fotelik do wagi dziecka i przestrzegać kilku zasad. Jaki fotelik samochodowy wybrać?

Bezpieczny fotelik samochodowy

Kupując fotelik samochodowy chcemy, aby był bezpieczny. Jak jednak mieć pewność, że dany egzemplarz spełnia wszystkie wymagania techniczne? ECE R44 – 03 oraz ECE R44 – 04 to oznaczenia europejskich certyfikatów bezpieczeństwa, które mówią nam, że dany produkt jest zgodny z wymaganiami technicznymi. Wymagania techniczne to jedno, ale pełne bezpieczeństwo to zupełnie coś innego. Normy, które należy spełnić, aby otrzymać certyfikat są minimalne i niewiele mają wspólnego z obecnym stanem techniki. Wystarczy spojrzeć na jakość i cenę fotelików samochodowych, które możemy kupić w supermarketach. One również posiadają niezbędne certyfikaty, jednak czy są całkowicie bezpieczne?

Zanim kupisz fotelik samochodowy….

Zanim kupimy fotelik samochodowy należy sprawdzić czy dany model pasuje do naszego samochodu. Może się okazać, że pasy w naszym aucie są za krótkie i nie można bezpiecznie zapiąć dziecka w foteliku. Należy również sprawdzić stabilność mocowania fotelika.  

Zawsze również należy montować fotelik samochodowy zgodnie z instrukcją obsługi. Od odpowiednio przeprowadzonych pasów i sztywności mocowania zależy bezpieczeństwo Twojego dziecka.

Kiedy zmienić fotelik?

Foteliki samochodowe są dostępne w kilku kategoriach wagowych: 0–13 kg, 9–36 kg, 9–18 kg, 15–36 kg. Jeżeli dziecko przekroczy dopuszczalną wagę należy zmienić fotelik na większy. Nie jest to jednak jedyny wskaźnik. Mając dziecko w najniższej klasie wagowej 0 – 13 kg, należy zwracać również uwagę czy główka dziecka nie wystaje ponad górną krawędź oparcia. To również jest sygnał, że fotelik jest już za mały.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Jacek Posyniak

Kancelaria Radcy Prawnego Jacek Posyniak specjalizuje się przede wszystkim w prawie karnym niosąc pomoc prawną osobom zatrzymanym w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa i to zarówno sprawcom, jak i pokrzywdzonym. Kancelaria zajmuje się także m.in. sprawami z zakresu prawa rodzinnego, drogowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »