REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Mieszkanie w wytwornym stylu – jak je stworzyć?

Oświetlenie Fot. Sigma
Oświetlenie Fot. Sigma
Sigma

REKLAMA

REKLAMA

Mieszkanie w wytwornym stylu wizualnie nawiązuje do barokowych stylizacji, czyli stawiamy na przepych i bogate wzornictwo. Do stworzenia mieszkania w wytwornym stylu nie trzeba wiele, wcale nie trzeba wymieniać wszystkich mebli, wystarczy tylko dobrać charakterystyczne dodatki – np. stylowe oświetlenie.

Dawniej każdy element wystroju wytwornych wnętrz wyróżniał się wysoką jakością i nieprzeciętnym wyglądem. Mieszkania zachwycały połyskującymi sufitami i ścianami, ozdobnymi filarami oraz lustrzaną podłogą. Natomiast bogactwo pomieszczeń podkreślały meble wykonane ze szlachetnych materiałów w nasyconych kolorach. Dziś, tworząc wnętrze glamour, bawimy się klasyką łącząc ją z nowoczesnym designem. Zestawienie lekkiej formy głównych elementów wyposażenia z mocnymi akcentami dekoracyjnymi, pozwala stworzyć elegancką i przytulną przestrzeń utrzymaną w podniosłym tonie.

REKLAMA

Zobacz także: Termometr w stylu prowansalskim: GALERIA

Wpływ kolorów

REKLAMA

Wybierając kolory do mieszkania, powinniśmy zacząć od ścian, które są tłem dla pozostałych elementów wystroju. Meble w nasyconych kolorach będą doskonale prezentowały się na tle: brązu, beżu, szarości lub bieli. Zwolennicy odważnych projektów mogą postawić na intensywną czerwień, róż, fiolet, a nawet czerń. Natomiast luksusowy charakter wnętrza uwydatnią ściany wykończone wzorzystymi tapetami z metalicznym lub złotym połyskiem. Efekt blasku spotęguje odpowiednio dobrane oświetlenie.

Lampy wyposażone w wiele punktów świetlnych z powodzeniem oświetlą każde wnętrze i nadadzą mu wyjątkowego szyku. Nietypowa iluminacja wydobędzie także intensywność dominujących kolorówmówi Dariusz Rodak, projektant oświetlenia w firmie Sigma, producenta lamp i oświetlenia dekoracyjnego do wnętrz.

Zobacz także: Meble w stylu vintage: GALERIA

Istota szczegółów

Żeby zachować równowagę pomiędzy przepychem a prostotą nowoczesnego designu, warto połączyć oszczędne w formie meble z wyrazistymi dodatkami w barokowym stylu. Sofy i fotele w stonowanych barwach ożywią eleganckie narzuty i miękkie poduchy. Atrakcyjnym urozmaiceniem aranżacji będzie również zestawienie mebli z lampami o nietypowych formach, zdobionych np. abażurami ze szkła lub tkaniny. Szczególnie ciekawą kompozycję stworzą modele ze specjalnie profilowanymi trzonami wykonanymi z połyskującego materiału np. lakierowanej stali.

Zobacz także: Fotele Ludwika XV i XVI we współczesnych wnętrzach

Najnowsze trendy pozwalają także łączyć ciężkie i bogato zdobione iluminacje z surowymi wnętrzami. Duże żyrandole najlepiej sprawdzą się w wysokim salonie lub nad stołem w przestronnej jadalni dodaje Dariusz Rodak z firmy Sigma. Warto pamiętać, że nietypowa lampa to nie tylko atrakcyjny, lecz także funkcjonalny dodatek aranżacyjny.

Zarówno nowoczesny, jak i klasyczny wystrój mieszkania, wymagają odpowiedniej oprawy świetlnej. Najważniejsze jest, żeby zastosowane rozwiązania nie tylko podkreślały walory estetyczne mieszkania, lecz także by były praktyczne oraz pozytywnie wpływały na nastrój wszystkich domowników.

Zobacz także: Jak urządzić mieszkanie w stylu loft

Źródło: Materiały prasowe

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Już od 2025 roku brak dotacji na piece gazowe i inne na paliwa kopalne, Europosłowie poparli zmiany [dyrektywa budynkowa - EPBD]

    W dniu 12 marca 2024 r. Parlament Europejski porozumiał się z Radą UE w sprawie zmian w treści dyrektywy w sprawie charakterystyki energetycznej budynków. Dyrektywa ta jest znana jako EPBD (ang. Energy Performance of Buildings Directive) a potocznie nazywana w Polsce dyrektywą budynkową.  Zgodnie uzgodnionymi przepisami, od 2030 roku wszystkie nowe budynki mają być zeroemisyjne, a do 2050 roku sektor budownictwa ma stać się neutralny dla klimatu. Odnośnie budynków mieszkalnych państwa UE będą musiały zrealizować zmniejszenie średniego zużycia energii pierwotnej o co najmniej 16% do 2030 roku i co najmniej 20–22% do 2035 roku. Co oznacza to dla nas obywateli? Na przykład to, że już w 2025 roku nie będzie dotacji na piece gazowe i kotły na inne paliwa kopalne (choćby były najnowocześniejsze).

    Ile kosztuje luksusowy nowy apartament? Czy milion złotych wystarczy?

    Ile trzeba zapłacić za nowe mieszkanie w wysokim standardzie? Jakie metraże oferują deweloperzy? Gdzie można nabyć luksusowe apartamenty i jakie mają udogodnienia? 

    Dyrektywa EPBD (tzw. budynkowa) nie zakazuje montażu i eksploatacji kotłów gazowych. Rok 2040 nie jest wiążącą datą [analiza POGP]

    Nowelizacja dyrektywy ws. charakterystyki energetycznej budynków (EPBD) nie zakazuje montażu ani eksploatacji kotłów gazowych, a 2040 r. nie jest wiążącą datą zakazu użycia paliw kopalnych do ogrzewania - zwraca uwagę Polska Organizacja Gazu Płynnego (POGP).

    Udział polskiego kapitału w rynku nieruchomości wynosi 2%. W Polsce konieczne są zmiany regulacji prawnych

    Udział krajowych inwestorów w polskim rynku nieruchomości komercyjnych wynosi zaledwie 2%. Ten stan rzeczy może zmienić wprowadzenie funduszy umożliwiających osobom indywidualnym inwestycje w nieruchomości komercyjne (REIT).

    REKLAMA

    Kiedy wieszać budki lęgowe dla ptaków?

    Kiedy wieszać budki lęgowe dla ptaków? Gdzie wieszać domki dla ptaków? Jak to zrobić dobrze? Kiedy jest okres lęgowy sikorek, wróbli, szpaków, jerzyków i nietoperzy w Polsce?

    Turbina wiatrowa przy domu - wymogi prawne

    Główny Urząd Nadzoru Budowlanego wyjaśnił jakie są aktualne wymogi prawne montażu przydomowych turbin wiatrowych. Czy przed montażem przydomowych turbin wiatrowych wymagane jest zgłoszenie lub uzyskanie pozwolenia na budowę? Czy budynek przed montażem turbiny potrzebuje ekspertyzy, badania stanu technicznego?

    Rejestr i wyszukiwarka osób z uprawnieniami budowlanymi [e-CRUB ]. 130 tysięcy inżynierów i architektów

    Główny Urząd Nadzoru Budowlanego informuje, że e-CRUB to rejestr osób, które posiadają uprawnienia budowlane. Rejestr ten jest zarządzany przez GUNB na podstawie danych z izb zawodowych odpowiedzialnych za nadawanie uprawnień w budownictwie. W rejestrze znajdują się dane ok. 130 tysięcy osób pełniących samodzielne funkcje techniczne w budownictwie.

    Szykują się zmiany w podatku od nieruchomości, ale obecnie bez zmian systemowych w ich opodatkowaniu

    Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów Jarosław Neneman odpowiedział na wystąpienie Rzecznika Praw Obywatelskich Marcina Wiącka w sprawie prac nad nową definicją budowli na potrzeby opodatkowania podatkiem od nieruchomości oraz w zakresie opodatkowania garaży, wyjaśniając charakter planowanych zmian. Zapewnił, że systemowych zmian w opodatkowaniu nieruchomości prace te nie obejmują.

    REKLAMA

    Gdzie za miejsce postojowe zapłacimy 10 tys. zł, a gdzie nawet 89 tys. zł? Ile kosztuje komórka lokatorska?

    Ile trzeba zapłacić za miejsce postojowe zewnętrzne, a ile za takie w garażu podziemnym? Ile kosztuje komórka lokatorska? Od czego zależą te koszty? 

    Nowych mieszkań w ofercie od początku roku przybywa a co z ich cenami

    W pierwszych dwóch miesiącach 2024 r. deweloperzy wprowadzili na rynki siedmiu największych miast więcej mieszkań niż sprzedali. To dobra wiadomość dla kupujących, bo mają większy wybór. Zgodnie z regułami rynku większa podaż powinna też hamować wzrost cen. Czy tak jest w istocie?

    REKLAMA