REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Maszynka do mięsa – przydatne informacje

Maszynka do mielenia. Fot. www.czerwonamaszyna.pl
Maszynka do mielenia. Fot. www.czerwonamaszyna.pl
www.czerwonamaszyna.pl

REKLAMA

REKLAMA

Maszynka do mięsa w dużym stopniu ułatwi nam przyrządzanie posiłków. Dzięki niej możemy zmielić różnego rodzaju mięsa i przygotować z niego ciekawe potrawy. Przeczytaj, co warto wiedzieć podczas wyboru maszynki do mięsa.

Ręczna maszynka do mięsa

Coraz rzadziej spotyka się je w sklepach ze sprzętem AGD i w domach. Jej wadami są: konieczność przykręcania do blatu oraz ręczne mielenie za pomocą korbki. Jest to czasochłonne i męczące. Jednak jeśli nie korzystamy z niej często i mielimy niewielkie ilości mięsa to nie będzie to dla nas zbyt uciążliwe.

REKLAMA

Elektryczna maszynka do mięsa

Najpopularniejszym modelem maszynki do mięsa stała się elektryczna maszynka. Budową jest ona podobna do tradycyjnej – ręcznej maszynki, jednak nie posiada ona korbki za pomocą, której wprawia się w ruch mechanizm mielący. Elektryczne maszynki są wyposażone w napęd, który umożliwia szybkie i łatwe mielenie nawet bardzo twardych porcji mięsa. Maszynki o mocy silnika niższej niż 500 W – mogą być zbyt wolne i mogą sobie nie poradzić z rozdrabnianiem twardego mięsa. Modele z mocą 1000 W z powodzeniem poradzą sobie w lokalach gastronomicznych, ponieważ mogą one szybko zmielić duże ilości mięsa bez przegrzania się. Polecane są przede wszystkim modele o większej mocy, dzięki nim skuteczniej i dokładniej zmielimy produkty.

Zobacz także: Na co zwrócić uwagę przy wyborze frytkownicy?

Wydajność maszynki do mięsa

Przydatną informacją podczas wyboru maszynki do mięsa jest jej wydajność. Dobre urządzenia powinny mieć wydajność 1,5 kg zmielonego mięsa na minutę. Taka maszynka ułatwi pracę w kuchni, w której mięsne posiłki są przyrządzane często.

Rodzaje sitek

Maszynka nie musi mielić jedynie mięsa, za jej pomocą możemy przygotować również wiele innych ciekawych potraw. Dlatego do tego celu warto zaopatrzyć się w odpowiednie sitka. Do każdej maszynki do mielenia mięsa dołączone są sitka przeznaczone do różnych produktów. Różnią się one średnicą oraz rodzajem otworów. Najczęściej używa się trzech sitek: o średnicy otworów 4 mm, 8 mm oraz 2,7 mm. Średnie sitka są używane do mielenia mięs oraz białego sera na sernik albo na pierogi. Te największe sprawdzą się podczas przyrządzania mięsa na kiełbasę. Natomiast najmniejsze sitka z powodzeniem zmielą mak. Dodatkowo do niektórych modeli maszynek dołączane są nasadki do napełnienia kiełbas itp. Ponadto, dużym udogodnieniem jest tzw. rewers, umożliwia cofnięcie obrotów maszynki i usunięcie twardych elementów zapychających sitko – funkcja ta sprawdza się szczególnie w czasie mielenia twardego i żylastego mięsa.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Jak wybrać zmywarkę?

Dodatkowe wyposażenie maszynki do mięsa

Maszynka do mięsa może być również wyposażona w zabezpieczenie silnika przed uszkodzeniem, które wyłącza maszynkę chroniąc ją przed przegrzaniem. Niektóre modele maszynek posiadają szatkownice, umożliwiające pokrojenie produktów na drobne paski albo przystawki do wyciskania cytrusów. Maszynka posiadająca takie dodatkowe elementy z powodzeniem może zastąpić roboty wielofunkcyjne. Ponadto dodatkowym zabezpieczeniem przed przesuwaniem się urządzenia są elementy antypoślizgowe np. gumowe nóżki. Zapobiegną one przesuwaniu się urządzenia po blatach kuchennych, co w dużym stopniu ułatwia pracę. Dlatego podczas wyboru maszynki do mięsa warto zwrócić uwagę na to, w jakie elementy jest wyposażona.

Wybór odpowiedniej maszynki do mięsa powinien być podyktowany naszymi potrzebami, nie musimy wybierać urządzenia wielofunkcyjnego, jeśli wiemy, że nie będziemy z niego korzystać.

Zobacz także: Wybór tostera – na co zwrócić uwagę?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Opłaty za odpady komunalne - MKiŚ pisze nowe przepisy. Upowszechnienie metody „od osoby” i zasady „zanieczyszczający płaci”

Ministerstwo Klimatu i Środowiska pracuje nad zmianami w przepisach dotyczących naliczania opłat za odpady komunalne - napisała w piśmie do Rzecznika Praw Obywatelskich, wiceminister klimatu Anita Sowińska.

Mieszkaniowa inflacja z ostatnich dwóch lat. Ile wynosi?

Skutki rosnącej inflacji Polacy odczuwali już dwa lata temu. Koszyk podstawowych zakupów mocno podrożał. A jak w tym czasie zmieniły się koszty utrzymania domów i mieszkań? Sprawdzamy. 

Mieszkanie na start 2024 - kto może skorzystać? Od kiedy? Jakie dopłaty, warunki i limity?

Mieszkanie na start ma wejść w życie już jesienią 2024 roku. Jego czas trwania przewidziany jest do końca 2027 roku, a kredyt z niższym oprocentowaniem musi zostać udzielony na co najmniej 15 lat. O czym jeszcze warto wiedzieć? Zebraliśmy najważniejsze informacje w pigułce.

Nowe regulacje metody pomiaru hałasu emitowanego przez urządzenia używane na zewnątrz pomieszczeń

Zmienią się metody pomiaru hałasu emitowanego przez urządzenia używane na zewnątrz pomieszczeń. Od kiedy nowe regulacje? 

REKLAMA

Płatne parkowanie w Warszawie również w weekendy?

Prezydent Warszawy zarekomenduje nowej radzie miasta wprowadzenie opłat za parkowanie w weekendy.

Korzyści z usankcjonowania działalności REIT-ów

Jakie są korzyści z wprowadzenia REIT-ów do polskiego porządku prawnego? 

Sytuacja na rynku kredytowym w drugim kwartale 2024 r. - co zapowiadają banki?

Jaka jest sytuacja na rynku kredytowym? Jakie są oczekiwania banków? Czy kryteria przyznania kredytu zostaną zaostrzone? 

Wakacje kredytowe wydłużone na 2024 rok. Prezydent podpisał ustawę

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o zmianie ustawy o wsparciu kredytobiorców, którzy zaciągnęli kredyt mieszkaniowy i znajdują się w trudnej sytuacji finansowej oraz ustawy o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom. Obowiązywanie mechanizmu wakacji kredytowych zostało przedłużone na rok 2024.

REKLAMA

Czy jest jeszcze szansa na zakup małego mieszkania od dewelopera?

Obecnie najbardziej poszukiwane są mieszkania jedno- i dwupokojowe. Ile mieszkań do 45 mkw. można znaleźć w ofercie deweloperów? Czy jest szansa na zakup takiej nieruchomości po Bezpiecznym Kredycie 2 proc.?

Gdzie złożyć wniosek o wakacje kredytowe 2024?

Wakacje kredytowe 2024 - gdzie złożyć wniosek o zawieszenie rat kredytu hipotecznego? Gdzie można pobrać wzór wniosku o wakacje kredytowe?

REKLAMA