reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Feng shui: łóżko w sypialni

Feng shui: łóżko w sypialni

Według feng shui, ale nie tylko, najważniejszym meblem w sypialni jest łóżko. Nie chodzi tu bynajmniej o kanapę, narożnik lub fotel, lecz o proste, zwykłe łóżko, wykonane z naturalnych materiałów. Ważny jest też sposób ustawienia łóżka w sypialni.

Łóżko w sypialni powinno być wykonane z naturalnych materiałów, czyli drewna, bambusa lub metalu. Pod łóżkiem powinna być wolna przestrzeń, żeby powietrze (energia Chi) swobodnie krążyły. Wezgłowie łóżka powinno być wyższe niż część znajdująca się naprzeciwko. Materac powinien być wykonany z naturalnych „oddychających” surowców. Dopuszcza się również nowoczesne materiały, ale muszą „ oddychać’. Ponadto materac powinien być dość twardy, żeby ciało nie zapadało się w dołki. Nic nie powinno skrzypieć. Nawet w dużym łóżku powinien być jeden materac. Materace podwójne symbolicznie dzielą małżonków. Dzielą również w rzeczywistości, gdyż spanie na łączeniu materacy jest niewygodne i wcześniej czy później para wyląduje albo każdy na swoim materacu, albo oboje na jednym wąskim. Nic nie powinno być w łóżku pretekstem do braku bliskości. Takimi pretekstami są osobne materace, osobne kołdry, ale również telewizor czy książka do snu.

Zobacz także: Jak stworzyć dobrą atmosferę w sypialni?

Jak ustawić łóżko?

Zgodnie z zasadami feng shui należy unikać spania pod skosami, belkami, półkami i nad urządzeniami z prądem (również gniazdka elektryczne, do których jest coś włączone). Jeśli nie mamy wyboru i musimy ustawić łóżko pod skosem, niech będzie on biały (będzie wtedy przedłużeniem sufitu) i oświetlony od dołu. Przed działaniem energii Sha z belek na suficie możemy zabezpieczyć się lekkim baldachimem (albo zlikwidować belki). Bezpośrednio nad naszymi głowami nie powinno nic wisieć. Ani lampki, ani obrazy ani półki. Wezgłowie łóżka nie powinno mieć żadnych ostrych kształtów. Najlepsze będzie wysokie, zaokrąglone i pełne dające wystarczające oparcie poduszce lub wałkowi oraz ochraniające nasze głowy. Wezgłowie łóżka powinno mieć oparcie w ścianie, a z łóżka powinniśmy widzieć drzwi wejściowe do sypialni. Jeśli nie można tak ustawić łóżka to można zastosować lustro, które odbija drzwi wejściowe i widać to odbicie z łóżka. Lustro nie powinno odbijać śpiących osób, czyli nie powinno znajdować się naprzeciwko śpiących osób i nie powinno być na suficie.

Zobacz także: Kolory w pokoju dziecka według feng shui

Śpiące w łóżku osoby nie powinny leżeć w przeciągu, czyli na linii drzwi okno. Nie powinno stawiać się łóżka wezgłowiem do okna. Najgorsze ustawienie to takie, kiedy łóżko stoi wezgłowiem do okna, a nogami do drzwi. Warto też zadbać o to, żeby każdy miał swobodny dostęp do łóżka, czyli nie powinno być ustawione przy ścianie. Kiedy zastosujemy takie rozwiązanie zawsze osoba śpiąca przy ścianie będzie miała gorsze feng shui.

Zobacz także: Feng shui salonu – zasady ogólne

Jak zatem powinna wyglądać wzorcowa sypialnia?

Powinna być duża, przestronna dająca możliwość ustawienia łóżka przy prostej ścianie i z dostępem do niego z obu stron. Łóżko powinno być tak ustawione, żeby możliwe było obserwowanie wejścia do sypialni. W sypialni powinien być akcent kobiecy, czyli buduar albo toaletka. W lustrze nie mogą odbijać się śpiące osoby. Zarówno łóżko, jak i pojedynczy materac powinny być wykonane z naturalnych materiałów. Materac powinien być wygodny i dość twardy. Powinniśmy spać pod jedną kołdrą i nie wpuszczać do sypialni niczego co kojarzy się z codziennymi sprawami typu praca, dzieci i ich zabawki, sprzęt RTV i gazety oraz książki. Światło w sypialni powinno być punktowe i przytłumione.

Zobacz także: Feng shui: kolory i remedia w sypialni

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Ekspert:

Bożena Radzikowska

Dyplomowany konsultant feng shui

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Sypialnia Fot. Fotolia
Sypialnia Fot. Fotolia

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców51.75 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ogólnopolska sieć profesjonalnych firm audytorskich

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama