reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Jak stworzyć dobrą atmosferę w sypialni?

Jak stworzyć dobrą atmosferę w sypialni?

Zgodnie z zasadami feng shui sypialnię uważa się za jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Każdy spędza w sypialni przynajmniej jedną trzecią swojego życia. W skali roku są to 4 miesiące! Dlatego niezwykle ważne jest stworzenie dobrej atmosfery w sypialni. Przeczytaj, jak to zrobić.

Zastanówmy się, czym dla nas jest sypialnia? Na pewno jest to miejsce odpoczynku oraz dobrego snu. Również miejsce regeneracji sił, a czasami rekonwalescencji po chorobie. To też miejsce intymne, w którym przebywamy bez wszelkich atrybutów stosowanych zwykle, kiedy wychodzimy z domu, a nawet tych, które towarzyszą nam w pozostałych pomieszczeniach domostwa. To też miejsce, w którym przebywamy sam na sam ze sobą nawet jeśli nie jesteśmy singlem. W końcu dla wielu z nas to miejsce intymnych zbliżeń z drugim człowiekiem, ale również pokój, w którym wyjątkowo mocno czuje się brak partnera. Mam tu na myśli zarówno fizyczny brak partnera jak i duchowy. Czego więc potrzeba, żeby pomieszczenie zwane sypialną podołało wszystkim tym funkcjom?

Zobacz także: Feng shui: kolory i remedia w sypialni

Odpoczynek ma cechy jin (cicho, ciemno, spokojnie, chłodno, kobieco). Każdy dom i mieszkanie mają takie miejsce. Najbardziej jin są miejsca maksymalnie oddalone od wejścia do domu. Z oknami, które nie powinny wychodzić na ruchliwą ulicę lub inne hałaśliwe miejsca. Jeśli dom jest piętrowy, to sypialnia powinna znajdować się na piętrze, ponieważ piętro jest bardziej jin niż parter. Nie powinna być nad garażem lub też innym pomieszczeniem nienależącym do mieszkania (w bloku będzie to np. sklep, przejście pod blokiem, itp.) Nie powinna znajdować się też tuż przy klatce schodowej.

Oświetlenie w sypialni nie powinno być rażące, jaskrawe, a raczej wybierajmy intymne przytłumione. W sypialni ważniejsze jest światło punktowe typu lampka nocna przy łóżku niż sufitowe ogólne. Warto też zadbać o zasłony na oknach, jako zabezpieczenie przed światłem z ulicy, światłem księżyca czy też nadmiernym nasłonecznieniem. Powinniśmy unikać w sypialni wszystkiego tego, co kojarzy się z pracą i z obowiązkami oraz hałasem. Co to oznacza? Sypialnia to nie miejsce na magazyn odzieży, butów, książek, zdjęć, filmów, gazet, segregatorów. Unikamy w sypialni sprzętu RTV, telefonów komórkowych, laptopów i komputerów stacjonarnych. Jak wiemy wszechobecna elektronika emituje promieniowanie elektromagnetyczne i dobrze nam zrobi, jeśli podczas snu odpoczniemy również od tych atrybutów cywilizacji. Tak na marginesie warto wiedzieć, że kot jest zwierzęciem, któremu takie promieniowanie (tak jak promieniowanie żył wodnych) – służy. Zatem miłośnicy kotów mogą liczyć na to, że ich ulubieńcy część szkodliwego promieniowania biorą na siebie. W sypialni żadna książka, film, laptop czy głośna muzyka nie powinny nas odciągać od odpoczynku, marzeń tuż przed zaśnięciem czy bliskości z partnerem. W sypialni powinno być rześkie powietrze. Powinna być wietrzona przed snem i raczej mieć niższą temperaturę niż np. w salonie. Warto oprócz wietrzenia zastosować jeszcze inną metodę utrzymywania niższej temperatury w sypialni (np. termostat na grzejniku ustawiony na minimum i zamknięte drzwi). Pomocny może okazać się też nawilżacz powietrza, szczególnie zimą kiedy pracuje ogrzewanie.

Zobacz także: Feng shui w przedpokoju

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Ekspert:

Bożena Radzikowska

Dyplomowany konsultant feng shui

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Sypialnia Fot. Fotolia
Sypialnia Fot. Fotolia

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja44.25 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

MonsterPolska.pl

lider w sukcesywnym łączeniu ludzi z ich wymarzoną pracą

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama