REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Kolory lata 2012 – pastele

Pastele. Fot. INVADO
Pastele. Fot. INVADO
Invado

REKLAMA

REKLAMA

Modne kolory lata 2012, to delikatne, zgaszone odcienie świeżych barw. Są one miłe dla oka, łagodnie wpasowują się w każdą kompozycję i zawsze prezentują się efektownie. Pastelowe kolory umożliwiają stworzenie delikatnej aranżacji każdego wnętrza. Sprawdź, jak modne kolory lata 2012 mogą prezentować się w mieszkaniu.

Pastele, jedne z najmodniejszych kolorów lata 2012, to odcienie takich kolorów jak: rakowy odcień różu, przypudrowany turkus, mięta i żółcień spalona słońcem. Modne są również kolory: blade odcienie fioletów, zieleni, czerwieni, błękitów oraz popielate szarości i beże. Pastele mają wiele zalet. Są miłe dla oka, działają łagodząco i kojąco oraz nie wywołują niepokoju, tak jak mocniejsze barwy. Stosując je, możemy rozświetlić małe pomieszczenia. Dodatkowo pastele można zestawić z innymi kolorami i kompozycjami, dzięki temu zawsze wyglądają efektownie.

REKLAMA

Gdzie pasują pastele?

Modne pastele sprawdzają się w pokojach dla dzieci, sypialniach oraz jadalniach. Możemy je zastosować w małych wnętrzach i w pomieszczeniach niedoświetlonych. Odcienie pasteli sprawdzają się w różnych stylach, zarówno w retro, vintage, jak i w stylu nowoczesnym i w stylu angielskim. Tworzą w pomieszczeniach pełną spokoju atmosferę. Dodatkowo, pastele możemy dowolnie ze sobą zestawiać. Łatwo jest je komponować z innymi kolorami ścian, mocniejszymi detalami i ostrymi kontrastami. Wnętrza w pastelowych odcieniach są pełne wdzięku, subtelne i delikatne.

Fot. INVADO

Zobacz także: Salon w żółcieniach i w zieleniach

Lazurowe wnętrze

Jednym z modnych kolorów lata 2012 jest także lazur. Dzięki niemu możemy stworzyć we wnętrzu własne lazurowe wybrzeże. Jest to barwa czystego nieba w słoneczny dzień. Dobrze sprawdzi się zarówno w połączeniu z jasnymi, jak i ciemnymi dodatkami. Rozjaśni wnętrze i nada mu śródziemnomorskiego klimatu. W zestawieniu z modnymi pastelami uzyskamy niepowtarzalny klimat w każdym mieszkaniu.

Fot. www.dekoral.pl

Zobacz także: Jak zastosować wzór we wnętrzach?


Połyskujące pastele

Modne w sezonie letnim są również połyskujące pastele. Dzięki swoim świetlistym właściwościom nadadzą ścianom subtelnego połysku oraz dobrze zaakcentują różne elementy dekoracyjne np. wnęki lub filary. Mogą one stanowić dopełnienie modnej aranżacji wnętrza. Połyskujące pastele zastosowane w małych wnętrzach odbijają światło i optycznie powiększają oraz rozświetlają pomieszczenie. Natomiast duże przestrzenie ocieplają i stwarzają w nich przytulny klimat.

Zobacz także: Mieszkanie w bieli

Dodatki do pasteli

Pastele możemy łatwo wprowadzić do naszych wnętrz. Delikatne, zamglone, rozmyte barwy możemy połączyć z drewnem np. z bambusem. Dzięki różnym, pomysłowym gadżetom lub akcentom, np. misom lub stołom z kolorystycznymi akcentami szybko i łatwo uzyskamy ciekawie zaprojektowane i wykończone wnętrze.

Pastele możemy łączyć z wzorami nowoczesnymi, prostymi i minimalistycznymi, jak również z bogatymi w kolorze i w strukturze. Jednak w połączeniu z grafitem lub z czernią tracą swoje właściwości.

Pastelowe kolory mają wiele zalet, zawsze ze sobą dobrze wyglądają. Świetnie prezentują się w połączeniu z innymi odcieniami, mocniejszymi kolorami, ciekawymi detalami i kompozycjami.

Zobacz także: Kolorystyka wnętrza – jak ją dobrać?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Ile kosztuje luksusowy nowy apartament? Czy milion złotych wystarczy?

    Ile trzeba zapłacić za nowe mieszkanie w wysokim standardzie? Jakie metraże oferują deweloperzy? Gdzie można nabyć luksusowe apartamenty i jakie mają udogodnienia? 

    Dyrektywa EPBD nie zakazuje montażu i eksploatacji kotłów gazowych. Rok 2040 nie jest wiążącą datą [analiza POGP]

    Nowelizacja dyrektywy ws. charakterystyki energetycznej budynków (EPBD) nie zakazuje montażu ani eksploatacji kotłów gazowych, a 2040 r. nie jest wiążącą datą zakazu użycia paliw kopalnych do ogrzewania - zwraca uwagę Polska Organizacja Gazu Płynnego (POGP).

    Udział polskiego kapitału w rynku nieruchomości wynosi 2%. W Polsce konieczne są zmiany regulacji prawnych

    Udział krajowych inwestorów w polskim rynku nieruchomości komercyjnych wynosi zaledwie 2%. Ten stan rzeczy może zmienić wprowadzenie funduszy umożliwiających osobom indywidualnym inwestycje w nieruchomości komercyjne (REIT).

    Kiedy wieszać budki lęgowe dla ptaków?

    Kiedy wieszać budki lęgowe dla ptaków? Gdzie wieszać domki dla ptaków? Jak to zrobić dobrze? Kiedy jest okres lęgowy sikorek, wróbli, szpaków, jerzyków i nietoperzy w Polsce?

    REKLAMA

    Turbina wiatrowa przy domu - wymogi prawne

    Główny Urząd Nadzoru Budowlanego wyjaśnił jakie są aktualne wymogi prawne montażu przydomowych turbin wiatrowych. Czy przed montażem przydomowych turbin wiatrowych wymagane jest zgłoszenie lub uzyskanie pozwolenia na budowę? Czy budynek przed montażem turbiny potrzebuje ekspertyzy, badania stanu technicznego?

    Rejestr i wyszukiwarka osób z uprawnieniami budowlanymi [e-CRUB ]. 130 tysięcy inżynierów i architektów

    Główny Urząd Nadzoru Budowlanego informuje, że e-CRUB to rejestr osób, które posiadają uprawnienia budowlane. Rejestr ten jest zarządzany przez GUNB na podstawie danych z izb zawodowych odpowiedzialnych za nadawanie uprawnień w budownictwie. W rejestrze znajdują się dane ok. 130 tysięcy osób pełniących samodzielne funkcje techniczne w budownictwie.

    Szykują się zmiany w podatku od nieruchomości, ale obecnie bez zmian systemowych w ich opodatkowaniu

    Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów Jarosław Neneman odpowiedział na wystąpienie Rzecznika Praw Obywatelskich Marcina Wiącka w sprawie prac nad nową definicją budowli na potrzeby opodatkowania podatkiem od nieruchomości oraz w zakresie opodatkowania garaży, wyjaśniając charakter planowanych zmian. Zapewnił, że systemowych zmian w opodatkowaniu nieruchomości prace te nie obejmują.

    Gdzie za miejsce postojowe zapłacimy 10 tys. zł, a gdzie nawet 89 tys. zł? Ile kosztuje komórka lokatorska?

    Ile trzeba zapłacić za miejsce postojowe zewnętrzne, a ile za takie w garażu podziemnym? Ile kosztuje komórka lokatorska? Od czego zależą te koszty? 

    REKLAMA

    Nowych mieszkań w ofercie od początku roku przybywa a co z ich cenami

    W pierwszych dwóch miesiącach 2024 r. deweloperzy wprowadzili na rynki siedmiu największych miast więcej mieszkań niż sprzedali. To dobra wiadomość dla kupujących, bo mają większy wybór. Zgodnie z regułami rynku większa podaż powinna też hamować wzrost cen. Czy tak jest w istocie?

    Ile musi zarabiać singiel by kupić mieszkanie na kredyt?

    W Polsce coraz więcej osób funkcjonuje poza małżeństwem jako singiel. Te osoby są coraz istotniejszą klientelą na rynku nieruchomości. Ile musi zarabiać taki singiel, by móc kupić mieszkanie na kredyt hipoteczny? Jakie możliwości kredytowe ma dziś singiel? 

    REKLAMA