REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Wiosenny salon – słoneczne miejsce wypoczynku

Anna Olga Chmielewska
Architekt wnętrz HolArt Studio
Salon. Fot. Fotolia
Salon. Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Salon to miejsce leniuchowania. To w salonie spędzamy większość wolnego czasu z rodziną i z przyjaciółmi, wylegujemy się na kanapie, czytamy lub oglądamy telewizję. Warto wprowadzić do salonu odrobinę słonecznych, wiosennych akcentów.

Aby odmienić przestrzeń salonu nie musimy podejmować decyzji o radykalnym remoncie, nowa sofa, piękny dywan, efektowna lampa czy kolorowe dodatki i dekoracje, mogą nadać zupełnie nowy charakter wnętrzu. Wiosna sprzyja zmianom. A wiosenne porządki skłaniają do refleksji o tym, jak funkcjonalnie i wygodnie zorganizować przestrzeń relaksu. Śpiew ptaków za oknem, kwitnące kwiaty, zieleniące się drzewa to wszystko nastraja do odświeżenia wnętrza i może stać się kolorystyczną i deseniową inspiracją.

REKLAMA

Zobacz także: Wazony na wiosenne kwiaty: GALERIA

Postaw na zielony!

Groszkowy lub głęboka zieleń mchu, oliwkowy lub limonkowy to kolory, które pozwolą odetchnąć głęboko i poczuć świeżość dookoła. Zaprośmy je do salonu!. Dla odważnych polecam malowanie całych ścian lub wzorów od szablonu. Dla mniej zdecydowanych wymianę dodatków. Poduszki, zasłony, wazony i osłonki na doniczki wystarczą, żeby zieleń pojawiła się jako widoczny akcent.

Meble

W salonie zwykle znajduje się ich sporo, sofa, fotele, stoliki, pomocniki, komody, meble na sprzęt TV. Jeśli chcemy by salon łatwo zmieniał swoje oblicze, dostosowywał się do zmian nastrojów i pór roku wybierzmy neutralną bazę kolorystyczną dla stałych sprzętów. Tu paleta kolorów ziemi i naturalnych materiałów sprawdzi się znakomicie. Przy jasnej bazie mebli wymiana dodatków będzie całkowitą metamorfozą wnętrza. Umiejętny dobór kolorów i deseni tkanin sprawi, że intensywna barwa dominować będzie nad formą mebli, a kwiatowe desenie zaproszą wiosnę do środka.

Zobacz także: Doniczka z pomysłem

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Gdy potrzeba radykalnej zmiany…

… można zacząć od kanapy. Jest ona głównym elementem salonu i największym meblem. Ciekawym rozwiązaniem są modułowe systemy sof dające możliwość zmian i zaprojektowania własnego sposobu wypoczynku. Gdy wybierzemy sofę w kolorowym wzorzystym obiciu to ona stanie się pierwszoplanowym elementem wnętrza i narzuci styl pozostałym dekoracjom.

Zobacz także: Obrazy w stylu pop-art: GALERIA

Czas porządków

Warto pomyśleć o odpowiednich meblach, w których można przechowywać podręczne drobiazgi. Funkcjonalne stoliki kawowe ze schowkiem umożliwią ukrycie drobnych przedmiotów. Także pojemniki na gazety, kosze i pudełka, w efektowne wzory lub faktury to niezbędne elementy uzupełniające, które pomogą utrzymać porządek. Dobrze sprawdzają się wszelkiego rodzaju modułowe systemy regałów, dzięki którym w wygodny sposób możemy rozdzielić przechowywane przedmioty. Ciekawym elementem są systemy przesuwanych frontów, dzięki którym możemy ukryć lub wyeksponować część kolekcji, zestaw RTV, księgozbiór. Przesuwane panele często można wykorzystać do pokazania akcentu intensywnego koloru.

Okna

Wraz z nadejściem wiosny przestrzeń wnętrz rozświetla się, szczególnie teraz kiedy naturalnego światła jest zdecydowanie więcej, a za oknem zieleni się, pożądane byłoby wpuszczenie wiosny do salonu i otwarcie go na zewnątrz. Usytuowanie strefy wypoczynku w stronę okna, umożliwi podziwianie widoku bezpośrednio za nim, a jednocześnie może optycznie powiększyć przestrzeń. Na wiosnę rezygnujemy z ciężkich zasłon, stosujemy lżejsze dekoracje okienne. Pojawić się mogą delikatne, zwiewne tkaniny w naturalnych kolorach lub bardziej wyraziste z pięknymi roślinnymi wzorami w bardziej kontrastowej kolorystyce.

Zobacz także: Poduszki dekoracyjne - skandynawskie inspiracje

Dodatki

Poduszki ożywią sofę, można łączyć wzory i kolory, niezliczone rodzaje materiałów dają ogromne możliwości komponowania. Korzystając z mocniejszej palety wiosennych barw, można nieco poeksperymentować, stawiając na konkretny akcent. Może to być kolor, motyw kwiatowy: bzy, hortensje, róże lub piwonie; geometryczny: pasy, grochy; może to być sposób łączenia wzorów np. patchwork.

Lustra pomogą rozświetlić salon, ich forma może stać się inspiracją, która ułatwi nam dobór pozostałych dekoracji.

Zobacz także: Kwietniki w salonie

REKLAMA

Najbardziej kolorowym i zaskakującym elementem salonu może być dywan. Faktury i materiały, z których powstają niekiedy oszałamiają pięknem i pomysłowością. Filce, sznurki, powiązane łatki, ściegi robótek ręcznych – można położyć je na podłodze i cieszyć się dywanem jak dziełem sztuki.

Świeże i doniczkowe kompozycje kwiatowe to dodatek, którego nie może zabraknąć w wiosennym salonie. Pamiętajmy nie tylko o roślinie, lecz także o zestawieniu formy i koloru wazonu z zieloną zawartością.

Zatem do dzieła! Zmieniajmy, dekorujmy, przestawiajmy! Taką energię zmian niesie ze sobą tylko wiosna!

Zobacz także: Wiosenne poduszki: GALERIA

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

REKLAMA

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

Dom za 1 euro. Jakie są warunki?

Władze miasteczka Saint-Amand-Montrond, położonego w centralnej Francji, podjęły niecodzienną inicjatywę. Wystawiły na sprzedaż dom za symboliczną kwotę 1 euro. Jest jednak pewien warunek - nabywca musi zobowiązać się do zamieszkania w nim na co najmniej 10 lat.

Nowe wsparcie dla kredytobiorców. Wiadomo, kiedy kredyt #naStart wejdzie w życie

Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło, że nowe przepisy dotyczące wsparcia przy zakupie pierwszego mieszkania wejdą w życie w drugiej połowie 2024 roku. Projekt ustawy wprowadzającej kredyt "#naStart" jest obecnie konsultowany.

REKLAMA

Frankowicze czekają na uchwałę Sądu Najwyższego. Czy 25 kwietnia 2024 r. Izba Cywilna SN wyjaśni wreszcie 6 kluczowych zagadnień prawnych?

W dniu 25 kwietnia 2024 roku poznamy kolejny rozdział wieloletniej już sagi związanej z wydaniem tzw. uchwały frankowej przez Sąd Najwyższy w pełnym składzie Izby Cywilnej. Na ten dzień zostało wyznaczone posiedzenie Sądu Najwyższego, który ponownie ma zająć się zagadnieniami prawnymi dot. spraw frankowych, które zostały przedstawione przez Pierwszą Prezes. Czy jednak ta uchwała ma szanse zostać wydana i czy rzeczywiście – po wielu wyrokach TSUE w polskich sprawach frankowych – jest jeszcze potrzebna? Czy jeżeli zostanie wydana, to ułatwi rozstrzyganie pozwów Frankowiczów czy tylko skomplikuje te procesy? 

W jaki sposób deweloperzy mieszkaniowi korzystają z sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja jako wsparcie dla deweloperów? Jak najbardziej. W jaki sposób już ją wykorzystują i jak planują wykorzystywać AI w przyszłości? 

REKLAMA