reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Aranżujemy sypialnię w zgodzie z zasadami feng shui. Wskazówki ogólne

Aranżujemy sypialnię w zgodzie z zasadami feng shui. Wskazówki ogólne

Aranżowanie sypialni feng shui oznacza postępowanie według konkretnych zasad. Jakie warunki muszą zostać spełnione, aby uzyskać sypialnię urządzoną w zgodzie z zasadami feng shui. Jak oświetlić sypialnię? Jakie dodatki i meble są dopuszczalne, a których lepiej unikać?

Sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Każdy spędza w niej przynajmniej jedną trzecią swojego życia. W skali roku są to aż 4 miesiące! Co oznacza, że przez całe życie przesypiamy minimum 20 lat.

Zatem zastanówmy się, czym dla nas jest sypialnia? Przede wszystkim jest to miejsce odpoczynku oraz dobrego snu. Również miejsce regeneracji sił, a czasami rekonwalescencji po chorobie. To też miejsce intymne, w którym przebywamy bez wszelkich atrybutów stosowanych po za nią. To też miejsce, w którym przebywamy sam na sam ze sobą, nawet mając u swego boku partnera. Co musimy zrobić, aby urządzić sypialnię, która uwzględni wszystkie te funkcje?

Zobacz także: Feng shui w przedpokoju

W jakiej części domu lokalizujemy sypialnię?

Oczywiście w miejscu sprzyjającym odpoczywaniu. Odpoczynek ma cechy jin (cicho, ciemno, spokojnie, chłodno, kobieco). Każdy dom czy mieszkanie ma takie miejsce. Najbardziej jin są miejsca maksymalnie oddalone od wejścia do domu. Z oknami, które nie powinny wychodzić na ruchliwą ulicę czy inne hałaśliwe miejsca. Jeśli dom jest piętrowy to sypialnia powinna znajdować się na piętrze, ponieważ jest ono bardziej jin niż parter. Sypialnia w zgodzie z zasadami feng shui nie powinna być nad garażem czy tez innym pomieszczeniem nienależącym do mieszkania (w bloku np. nad sklepem, przejściem pod blokiem, itp.) Nie powinna znajdować się też tuż przy klatce schodowej.

Jakie światło zastosować w sypialni?

Oświetlenie w sypialni nie powinno nas razić. Najlepsze rozwiązanie to intymne, przytłumione światło. W sypialni ważniejsze jest światło punktowe, np. lampka nocna przy łóżku. Warto też zadbać o zasłony na oknach, jako zabezpieczenie przed światłem z ulicy, światłem księżyca czy też nadmiernym nasłonecznieniem.

Zobacz także: Siatka bagua w domu

Jakich przedmiotów nie toleruje sypialna?

Powinniśmy unikać w sypialni wszystkiego tego, co kojarzy się z pracą i z obowiązkami oraz hałasem. Co to oznacza? Sypialnia to nie miejsce na magazyn odzieży, butów, książek, zdjęć, filmów, gazet, segregatorów. Unikamy w sypialni sprzętu RTV, telefonów komórkowych, komputerów (także w formie laptopa). Jak wiemy wszechobecna elektronika emituje promieniowanie elektromagnetyczne i dobrze nam zrobi, jeśli podczas snu odpoczniemy również od tych atrybutów cywilizacji. Tak na marginesie warto wiedzieć, że kot jest zwierzęciem, któremu takie promieniowanie (tak jak promieniowanie żył wodnych) służy. Zatem miłośnicy kotów mogą liczyć na to, że ich ulubieńcy część szkodliwego promieniowania biorą na siebie. W sypialni żadna książka, film, laptop czy głośna muzyka nie powinny nas odciągać od odpoczynku, marzeń tuż przed zaśnięciem czy bliskości z partnerem.

Zobacz także: Feng shui w domu

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Ekspert:

Bożena Radzikowska

Dyplomowany konsultant feng shui

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Sypialnia. Fot. Fotolia
Sypialnia. Fot. Fotolia

Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami129.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Olga Borkowska

Aplikant adwokacki, specjalista z zakresu postępowania cywilnego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama