| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Wieszak w kształcie radosnego zwierzaka

Wieszak w kształcie radosnego zwierzaka

Wieszak w kształcie radosnego wieszaka może być uroczą i praktyczną dekoracją pokoju dziecka, możemy go powiesić także w przedpokoju. Wieszak w kształcie zwierzaka możemy kupić w wielu sklepach, ale na pewno większa satysfakcję i niepowtarzalny efekt wizualny da nam wykonanie go samodzielnie. Jak zrobić wieszak własnoręcznie?

Do wykonania wieszaka w kształcie wesołego zwierzątka potrzebna nam będzie przede wszystkim niezbyt gruba deseczka oraz małe haczyki do wieszaka w takiej ilości, jaką chcemy na nim umieścić. Potrzebny nam będzie także ciemny flamaster albo ołówek kopiowy, wyżynarka do drewna, wiertarka, papier ścierny gruboziarnisty i drobnoziarnisty oraz farby akrylowe albo lakier do drewna. Najpierw nanosimy rysunek zwierzaka na powierzchnię deski. Jeśli czujemy się na siłach możemy to zrobić odręcznie, zdecydowanie łatwiej jednak będzie skorzystać z gotowego obrazka. Zarys zwierzaka drukujemy na kartce, wycinamy i obrysowujemy wycięty szablon na desce. Możemy wybrać każde zwierzątko, jakie nam się spodoba. W Internecie znajdziemy bardzo dużo ślicznych rysunków zwierząt, możemy wybrać kota, psa, żyrafę, żółwia, żabę. Ważne, aby zwierzątko było uśmiechnięte. Bardzo ładnie wyglądają na wieszaku małe kaczuszki płynące za swoją mamą oraz słoń, który na swej trąbie będzie trzymał nasze ubrania. Jeśli wieszak ma się znaleźć w pokoju dziecka, pozwólmy mu wybrać wzór.

Zobacz także: Narzuty dla młodzieży: GALERIA

Kiedy już obrysujemy szablon na deseczce, możemy przystąpić do wycinania kształtu przy pomocy wyżynarki. Jeśli nie mamy doświadczenia i czujemy, że nas to przerasta, warto poprosić w tym momencie o pomoc kogoś doświadczonego w obsłudze tego sprzętu. Kiedy mamy już wycięty kształt, wygładźmy powierzchnię deseczki używając papieru ściernego, najpierw gruboziarnistego, potem drobnoziarnistego. Usuńmy wszystkie ostre krawędzie i zadry. Teraz możemy pomalować nasz wieszak – namalować zwierzątku oczy, buzię, paski kropki i co tylko chcemy. Jeśli wolimy pozostawić wieszak w kolorze naturalnym, warto nanieść bezpośrednio na deskę lakier.

Ostatnim etapem jest przymocowanie haczyka, na którym będzie można zawiesić ubranie oraz wywiercenie dziurki, aby wieszak można było przytwierdzić do ściany.

Zobacz także: Laleczki Kimmdoll: GALERIA

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Castrol

Castrol jest jednym z największych na świecie producentów olejów silnikowych i środków smarnych. Produkty Castrol powstają w oparciu o analizy, zaawansowane technologie i innowacje. Castrol od zawsze kładzie nacisk na opracowywanie środków smarnych najwyższej jakości. W tym celu stworzył zaawansowane centra technologiczne, działające w Wielkiej Brytanii, a także w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Japonii, Indiach i Chinach. Castrol posiada dostęp do wszystkich typów baz oraz dodatków olejowych, dzięki czemu do każdego z produkowanych przez siebie środków smarnych może dobierać najlepsze bazy i dodatki z całego świata.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »