REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Trendy wnętrzarskie: zima 2012

md k
Trendy wnętrzarskie w sezonie zima 2012 powoli odchodzą od chłodnego skandynawskiego minimalizmu i od zimnych, nowoczesnych wnętrz. Fot. dekoria.pl
Trendy wnętrzarskie w sezonie zima 2012 powoli odchodzą od chłodnego skandynawskiego minimalizmu i od zimnych, nowoczesnych wnętrz. Fot. dekoria.pl
dekoria.pl

REKLAMA

REKLAMA

Trendy wnętrzarskie zmieniają się z każdym sezonem. Jeśli chcemy być na bieżąco z wnętrzarskimi trendami na zimę 2012 roku nie musimy odwiedzać targów wnętrzarskich. Podpowiadamy jakie kolory i materiały będą modne w sezonie zima 2012.

Trendy wnętrzarskie w sezonie zima 2012 powoli odchodzą od chłodnego skandynawskiego minimalizmu i od zimnych, nowoczesnych wnętrz. Na topie będą teraz jasne kolory i niezbyt ozdobne notatki – te wyznaczniki minimalizmu zostają zachowane. Różnica pojawia się w odcieniach jasnych barw, stawiamy na ciepłe kolory, pobudzające do życia – co jest szczególnie ważne w okresie zimowym.

REKLAMA

Zobacz także: Mieszkanie z duszą

REKLAMA

W dalszym ciągu w trendach wnętrzarskich sezonu zima 2012 znajdują się jasne i naturalne materiały, kojarzące się z naturą. Żeby uniknąć monotonii warto ożywić wnętrze intensywniejszymi barwami, żółtą i zieloną. Fioletowy i różowy pozostają w kręgu mody przez kolejny sezon.

W meblach możemy pozwolić sobie na przemycenie kolorów ziemi – czyli pozostajemy przy naturze. Z powodzeniem mogą pojawić się brązy, beże, zielenie, ale i w tym przypadku powinniśmy wybrać ich jasne warianty. Same meble powinny sprawiać wrażenie lekkości i przestrzenności, zdecydowanie nie zaliczają się do nich meblościanki – które w dalszym ciągu wybieramy zbyt chętnie, zmniejszając tym samym przestrzeń mieszkalną. Oprócz naturalnych materiałów pojawia się plastik, często łączony z aluminium. Szczególnie popularne są meble z przezroczystego, barwionego plastiku. Możemy również zdecydować się na połączenie, pozornie niepasujących do siebie, materiałów: drewna z plastikiem.

Swojskie meblościanki zostały wyparte przez wiszące, lekkie półki, a stoliki RTV przez szafki, w których możemy zamknąć telewizor. W sezonie zima 2012 króluje łączenie materiałów, kształtów i zaburzanie proporcji. Związek z naturą podkreślamy za pomocą roślin postawionych tu i ówdzie.

 Obowiązkowe jest też ekologiczne oświetlenie LED-owe. Forma lamp i kinkietów nadal pozostaje minimalistyczna. Oprócz tego bez problemu znajdziemy LED-y w różnych kolorach, w ten sposób możemy wizualnie kształtować przestrzeń.

Trendy wnętrzarskie na sezon zima 2012 stawiają przede wszystkim na jasne barwy, lekkie konstrukcje i związek z naturą.

Zobacz także: Energetyczne kolory w salonie

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Już od 2025 roku brak dotacji na piece gazowe i inne na paliwa kopalne, Europosłowie poparli zmiany [dyrektywa budynkowa - EPBD]

    W dniu 12 marca 2024 r. Parlament Europejski porozumiał się z Radą UE w sprawie zmian w treści dyrektywy w sprawie charakterystyki energetycznej budynków. Dyrektywa ta jest znana jako EPBD (ang. Energy Performance of Buildings Directive) a potocznie nazywana w Polsce dyrektywą budynkową.  Zgodnie uzgodnionymi przepisami, od 2030 roku wszystkie nowe budynki mają być zeroemisyjne, a do 2050 roku sektor budownictwa ma stać się neutralny dla klimatu. Odnośnie budynków mieszkalnych państwa UE będą musiały zrealizować zmniejszenie średniego zużycia energii pierwotnej o co najmniej 16% do 2030 roku i co najmniej 20–22% do 2035 roku. Co oznacza to dla nas obywateli? Na przykład to, że już w 2025 roku nie będzie dotacji na piece gazowe i kotły na inne paliwa kopalne (choćby były najnowocześniejsze).

    Ile kosztuje luksusowy nowy apartament? Czy milion złotych wystarczy?

    Ile trzeba zapłacić za nowe mieszkanie w wysokim standardzie? Jakie metraże oferują deweloperzy? Gdzie można nabyć luksusowe apartamenty i jakie mają udogodnienia? 

    Dyrektywa EPBD (tzw. budynkowa) nie zakazuje montażu i eksploatacji kotłów gazowych. Rok 2040 nie jest wiążącą datą [analiza POGP]

    Nowelizacja dyrektywy ws. charakterystyki energetycznej budynków (EPBD) nie zakazuje montażu ani eksploatacji kotłów gazowych, a 2040 r. nie jest wiążącą datą zakazu użycia paliw kopalnych do ogrzewania - zwraca uwagę Polska Organizacja Gazu Płynnego (POGP).

    Udział polskiego kapitału w rynku nieruchomości wynosi 2%. W Polsce konieczne są zmiany regulacji prawnych

    Udział krajowych inwestorów w polskim rynku nieruchomości komercyjnych wynosi zaledwie 2%. Ten stan rzeczy może zmienić wprowadzenie funduszy umożliwiających osobom indywidualnym inwestycje w nieruchomości komercyjne (REIT).

    REKLAMA

    Kiedy wieszać budki lęgowe dla ptaków?

    Kiedy wieszać budki lęgowe dla ptaków? Gdzie wieszać domki dla ptaków? Jak to zrobić dobrze? Kiedy jest okres lęgowy sikorek, wróbli, szpaków, jerzyków i nietoperzy w Polsce?

    Turbina wiatrowa przy domu - wymogi prawne

    Główny Urząd Nadzoru Budowlanego wyjaśnił jakie są aktualne wymogi prawne montażu przydomowych turbin wiatrowych. Czy przed montażem przydomowych turbin wiatrowych wymagane jest zgłoszenie lub uzyskanie pozwolenia na budowę? Czy budynek przed montażem turbiny potrzebuje ekspertyzy, badania stanu technicznego?

    Rejestr i wyszukiwarka osób z uprawnieniami budowlanymi [e-CRUB ]. 130 tysięcy inżynierów i architektów

    Główny Urząd Nadzoru Budowlanego informuje, że e-CRUB to rejestr osób, które posiadają uprawnienia budowlane. Rejestr ten jest zarządzany przez GUNB na podstawie danych z izb zawodowych odpowiedzialnych za nadawanie uprawnień w budownictwie. W rejestrze znajdują się dane ok. 130 tysięcy osób pełniących samodzielne funkcje techniczne w budownictwie.

    Szykują się zmiany w podatku od nieruchomości, ale obecnie bez zmian systemowych w ich opodatkowaniu

    Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów Jarosław Neneman odpowiedział na wystąpienie Rzecznika Praw Obywatelskich Marcina Wiącka w sprawie prac nad nową definicją budowli na potrzeby opodatkowania podatkiem od nieruchomości oraz w zakresie opodatkowania garaży, wyjaśniając charakter planowanych zmian. Zapewnił, że systemowych zmian w opodatkowaniu nieruchomości prace te nie obejmują.

    REKLAMA

    Gdzie za miejsce postojowe zapłacimy 10 tys. zł, a gdzie nawet 89 tys. zł? Ile kosztuje komórka lokatorska?

    Ile trzeba zapłacić za miejsce postojowe zewnętrzne, a ile za takie w garażu podziemnym? Ile kosztuje komórka lokatorska? Od czego zależą te koszty? 

    Nowych mieszkań w ofercie od początku roku przybywa a co z ich cenami

    W pierwszych dwóch miesiącach 2024 r. deweloperzy wprowadzili na rynki siedmiu największych miast więcej mieszkań niż sprzedali. To dobra wiadomość dla kupujących, bo mają większy wybór. Zgodnie z regułami rynku większa podaż powinna też hamować wzrost cen. Czy tak jest w istocie?

    REKLAMA