reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Karuzelki, muzyczne uspakajacze i bujaczki

Karuzelki, muzyczne uspakajacze i bujaczki

Muzyka i bujanie mają ogromne znaczenie dla rozwoju dziecka. Karuzelki, muzyczne uspakajacze i bujaczki to rozwiązania dla naszych najmłodszych. Czym charakteryzują się poszczególne sprzęty do pokoju dziecięcego? Ile kosztują karuzelki, muzyczne uspakajacze i bujaczki?

Wpływ muzyki i bujania

Według badań, muzyka stymuluje rozwój mózgu i układu nerwowego. Utwory muzyczne mogą być pomocne w zapamiętywaniu, uczeniu się oraz koncentracji. Muzyka wpływa także korzystnie na połączenia nerwowe między półkulami mózgowymi.

Bujanie także jest bardzo istotnym bodźcem odbieranym przez mózg, gdyż jest to pierwsza stymulacja, która pobudza rozwój dziecka. Przez 9 miesięcy, dziecko, jest kołysane przez matkę w jej łonie. Maluch się uspakaja, czuje się bezpiecznie i zasypia. Po porodzie, poprzez kołysanie można osiągnąć ten sam efekt. Dziecko zapamiętuje bezpieczną, ulubioną pozycję embrionalną , znajome rytmy, głos i zapach.

Kołysząc noworodka, za wyjątkiem spokoju i snu, stymulujemy jego mózg. Dzięki bujaniu, rozwija się zmysł równowagi u młodego człowieka. Pobudzeniu ulega układ przedsionkowy mózgu, który odpowiada za prawidłowe reakcje ciała podczas zmian położenia oraz reakcje przyspieszania.

Karuzelki

Karuzela, którą zawiesza się nad łóżeczkiem dziecka, posiada jedną melodyjkę i zawieszone pluszaki, powolutku kręcą się wokół. Dziecko może posłuchać uspakajającej muzyki i popatrzeć na kolorowe, różnorakie kształty przed swoimi oczami. Koszt, tego rodzaju karuzelek, to około 30 zł.

Producenci postarali się jednak, aby nasze pociechy miały więcej wrażeń. W sklepach możemy dostać całą gamę karuzelek, wykonanych z lepszych bądź mniej trwałych materiałów. Jeżeli małe pluszaczki można odczepić, przedmiot posłuży do zabawy w późniejszym okresie. Ważne, aby przy zakupie karuzelki, zwrócić uwagę, czy nie ma małych elementów, które łatwo odczepić i mogłyby zostać połknięte przez dziecko.

Zobacz także: Przydatne sprzęty w pokoju niemowlaka

Muzyczne uspakajacze

To już nieco wyższa technologia. Muzyczne uspokajacze, najczęściej, montuje się z boku łóżeczka. Urządzenia te są wyposażone w kilka melodyjek i efektów świetlnych. Czas trwania melodii to około 20 minut i możemy wybierać spośród: muzyki klasycznej, kołysanek oraz odgłosów natury. Nie rzadko obrazki, na muzycznym uspokajaczu, są ruchome, niektóre elementy chowają się za inne bądź zmieniają barwę. Niekiedy przeróżne barwy i kształty mogą być wyświetlane na ścianie, urządzenie działa wówczas jak projektor. Dziecko zasypiając może spoglądać na powoli zmieniające się obrazki.

Muzyczne uspokajacze bardzo łatwo mocuje się do ramy łóżeczka i można samodzielnie regulować ich funkcje. Mogą jedynie spełniać rolę lampki, odtwarzać muzykę lub wykonywać te dwie czynności jednocześnie. Urządzenie posiada regulowaną głośność. Wszystko zależy od naszych potrzeb, a w późniejszym wieku dziecko samo może uruchamiać zabawkę i bawić się jej funkcjami. Niektóre firmy oferują muzyczne uspokajacze wraz ze zdalnie sterowanymi pilotami.

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Muzyka i bujanie stymulują rozwój mózgu i układu nerwowego. Fot. Fotolia
Muzyka i bujanie stymulują rozwój mózgu i układu nerwowego. Fot. Fotolia

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna Piszcz i Wspólnicy sp.k.

Wszechstronne usługi dla biznesu, samorządów oraz jednostek administracji publicznej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama