| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Podłoga pachnąca lasem

Podłoga pachnąca lasem

Podłogę pachnącą lasem uzyskamy za pomocą drewnianych posadzek. Drewniane podłogi pachnące lasem są niezwykle trwałe i eleganckie. Idealnie komponują się z wystrojem zarówno stylowym, jak i nowoczesnym. Po latach sławy sztucznych paneli, naturalne podłogi wróciły do łask.

Podłoga pachnąca lasem dzięki właściwej konserwacji może zapewnić jej ładny wygląd na wiele lat. Krajowe gatunki drewna od dawna cieszą się niesłabnącą popularnością. Za bardzo eleganckie i niezwykle trwałe uznawane są posadzki z dębu, buku, klonu, orzecha, brzozy, olchy, jaworu, grabu oraz niektórych drzew owocowych, np. wiśni i czereśni. Parkiety, mozaiki oraz deski podłogowe wykonane z jodły, sosny i świerku są mniej wytrzymałe i co za tym idzie tańsze, ale zabezpieczone dobrymi lakierami zachowują ładny wygląd na długo.

Zobacz także: Czy drewno pasuje do nowoczesnego wnętrza?

Klienci odwiedzający sklepy z materiałami podłogowymi coraz częściej mogą zetknąć się z egzotycznymi gatunkami drewna, np. daru, jatoba, jarrah, kambala, iroko, kempas, badi oraz tali. Drewna te, podobnie jak mahoń, bambus i heban są sprowadzane z najodleglejszych zakątków świata. Cieszą się coraz większym zainteresowaniem klientów przede wszystkim dzięki wysokiej twardości, ale też dzięki oryginalnym odcieniom i nietypowemu dla rodzimych drzew usłojeniu.

Przygotowując się do zakupu materiałów podłogowych należy pamiętać, że trzeba je kupić z zapasem, około 10% więcej niż wynika to z pomiarów. Część drewna podczas obróbki najprawdopodobniej się zmarnuje, a dodatkowa ilość pozwoli uzupełnić powstałe braki. Jeżeli po ułożeniu podłogi zostaną nam klepki, nie wyrzucajmy ich, przydadzą się na pewno do wymiany tych, które uszkodzimy podczas użytkowania.

Zobacz także: Podłoga ciemna czy podłoga jasna?

Przed dokonaniem zakupu koniecznie trzeba sprawdzić, czy całość kupowanego drewna w całości ma taką samą jakość. Wybierzmy losowo kilka klepek, ułóżmy obok siebie i porównajmy czy mają identyczne wymiary. Nawet półmilimetrowe różnice zignorowane mogą sprawić, że w starannie ułożonej podłodze będziemy mieli widoczne szpary. Uwagę należy zwrócić także na ewentualne różnice w kolorze i w usłojeniu, w zakresie przewidzianym dla danego gatunku drewna.

Kupując drewno u producenta mamy możliwość zmierzenia wilgotności drewna, które powinno mieć 7-9%. Sklepy niestety zazwyczaj nie dają nam możliwości sprawdzenia tego parametru.

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Podłogę pachnącą lasem uzyskamy za pomocą drewnianych posadzek.
Podłogę pachnącą lasem uzyskamy za pomocą drewnianych posadzek.

VAT 2020. Komentarz199.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Sedlak & Sedlak

Najstarsza polska firma doradztwa HR. To zobowiązuje.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »