REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Pralka dla mężczyzny

Pralka dla mężczyzny – czy musi spełniać specjalne wymagania? Fot. Shutterstock
Pralka dla mężczyzny – czy musi spełniać specjalne wymagania? Fot. Shutterstock
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Pralka dla mężczyzny – czy musi spełniać specjalne wymagania? Czy pralka w oczach mężczyzny ma być tylko funkcjonalna? Czy może mężczyzna zwraca równie uwagę na jej wygląd?

Czy mężczyzna może polubić pralkę? Czy może patrzeć na to urządzenie, tak jak patrzy na nowy model laptopa, samochodu czy iPada? Aby tak się stało, pralka musi stanowić wyraźnie męski typ, zarówno pod względem funkcjonalności jak i estetyki.

REKLAMA

Mężczyźni wzbraniają się przed obsługą pralki. Wielu z nich twierdzi, że nie wie, jak ją włączyć albo tłumaczą, że to typowo kobiece zajęcie. Dziś jednak tradycyjny podział ról, w którym on pracuje, a ona zajmuje się domem odchodzi do lamusa. Model patriarchalny zastępuje typ partnerski – kobieta i mężczyzna dzielą się prawami i obowiązkami związanymi z życiem rodzinnym. Trudno zatem, żeby mężczyzna nieporadnie czekał na żonę z każdą domową czynnością. Nadchodzi moment, gdy pralka wkracza do męskiego świata. Nieumiejętność jej obsługi – to obciach!

Zobacz także: Kryształki Swarovskiego w łazience

Dostępne programy

REKLAMA

Mężczyznom sprawia kłopot sortowanie odzieży i dobór odpowiednich parametrów prania. Z tego powodu dobrze by było, gdyby pralka posiadała  „inteligentne” programy ułatwiające do maksimum ten proces. Dla tych, którzy w swojej codziennej pracy skazani są na biznesowy dress code, przydatny może być osobny program do prania koszul. Natomiast po powrocie z treningu lub siłowni przyda się program do lekko zabrudzonych ubrań sportowych. Wystarczy wybrać program, a pralka sama dobierze odpowiednią temperaturę i ilość wody.

Znacznym ułatwieniem może być także specjalna funkcja automatycznego doboru parametrów prania. – „Użytkownik określa jedynie rodzaj tkaniny włożonej do bębna i stopień jej zabrudzenia. Od tego momentu, wszystkie parametry prania dopasowywane są automatycznie. Najpierw specjalny  inteligentny system waży wsad. Następnie dobiera konieczną ilość wody, optymalizuje czas prania oraz reguluje wysokość obrotów bębna i intensywność  płukania” – podpowiada Paweł Pierściński, przedstawiciel Candy Polska, producenta urządzeń AGD

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Dla mężczyzn przydatna może być także funkcja łatwego prasowania. Pozwala ona zminimalizować gniecenie się tkanin poprzez stopniowe obniżanie temperatury wody w fazie płukania i odprowadzenie jej bezpośrednio przed wyjęciem prania.

Zobacz także: Ekologiczna kąpiel pod prysznicem

Gadżety dla mężczyzny

Mężczyźni kochają gadżety. To także miłośnicy wszelkiego rodzaju nowinek technologicznych. Wydawać by się mogło, że pralka jest ostatnim urządzeniem, które może odpowiadać na te potrzeby. A jednak!

Po czasach, gdy kobiety wiodły prym w obsłudze domowych sprzętów widać już powoli następującą zmianę socjologiczną. Teraz również przed mężczyznami staje wyzwanie związane z umiejętnością odnalezienia się wśród urządzeń AGD. Także producenci  zauważają ten trend i starają się uwzględniać potrzeby płci męskiej.

Źródło: materiały prasowe

Czy pralka w oczach mężczyzny ma być tylko funkcjonalna? Fot. Hoover
Hoover
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wsparcie na wymianę dachów z azbestem. Masz czas do 30 września 2025 r.

Rolnicy zyskają dodatkowe 6 miesięcy na wymianę pokryć dachowych wykonanych z materiałów zawierających azbest. 

Skąd deweloperzy biorą pieniądze

Jak deweloperzy finansują inwestycje mieszkaniowe? Czy korzystają ze środków własnych, finansowania bankowego czy wchodzą w partnerstwo inwestycyjne? 

Opłaty za odpady komunalne - MKiŚ pisze nowe przepisy. Upowszechnienie metody „od osoby” i zasady „zanieczyszczający płaci”

Ministerstwo Klimatu i Środowiska pracuje nad zmianami w przepisach dotyczących naliczania opłat za odpady komunalne - napisała w piśmie do Rzecznika Praw Obywatelskich, wiceminister klimatu Anita Sowińska.

Mieszkaniowa inflacja z ostatnich dwóch lat. Ile wynosi?

Skutki rosnącej inflacji Polacy odczuwali już dwa lata temu. Koszyk podstawowych zakupów mocno podrożał. A jak w tym czasie zmieniły się koszty utrzymania domów i mieszkań? Sprawdzamy. 

REKLAMA

Mieszkanie na start 2024 - kto może skorzystać? Od kiedy? Jakie dopłaty, warunki i limity?

Mieszkanie na start ma wejść w życie już jesienią 2024 roku. Jego czas trwania przewidziany jest do końca 2027 roku, a kredyt z niższym oprocentowaniem musi zostać udzielony na co najmniej 15 lat. O czym jeszcze warto wiedzieć? Zebraliśmy najważniejsze informacje w pigułce.

Nowe regulacje metody pomiaru hałasu emitowanego przez urządzenia używane na zewnątrz pomieszczeń

Zmienią się metody pomiaru hałasu emitowanego przez urządzenia używane na zewnątrz pomieszczeń. Od kiedy nowe regulacje? 

Płatne parkowanie w Warszawie również w weekendy?

Prezydent Warszawy zarekomenduje nowej radzie miasta wprowadzenie opłat za parkowanie w weekendy.

Korzyści z usankcjonowania działalności REIT-ów

Jakie są korzyści z wprowadzenia REIT-ów do polskiego porządku prawnego? 

REKLAMA

Sytuacja na rynku kredytowym w drugim kwartale 2024 r. - co zapowiadają banki?

Jaka jest sytuacja na rynku kredytowym? Jakie są oczekiwania banków? Czy kryteria przyznania kredytu zostaną zaostrzone? 

Wakacje kredytowe wydłużone na 2024 rok. Prezydent podpisał ustawę

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o zmianie ustawy o wsparciu kredytobiorców, którzy zaciągnęli kredyt mieszkaniowy i znajdują się w trudnej sytuacji finansowej oraz ustawy o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom. Obowiązywanie mechanizmu wakacji kredytowych zostało przedłużone na rok 2024.

REKLAMA