REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Aranżacja nowoczesnej kuchni

Aranżacja nowoczesnej kuchni wiąże się z wyborem ergonomicznych rozwiązań.
Aranżacja nowoczesnej kuchni wiąże się z wyborem ergonomicznych rozwiązań.
Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Aranżacja nowoczesnej kuchni wiąże się z wyborem ergonomicznych rozwiązań. Nowoczesna kuchnia stawia na minimalizm, a wszystkie przedmioty mają swoje miejsce, dzięki temu korzystanie z niej staje się funkcjonalne. Sprawdź jak możesz w prosty sposób zaaranżować nowoczesną kuchnię.

Trudno przecenić znaczenie nowoczesnej kuchni urządzonej funkcjonalnie. Gdy wszystko ma swoje miejsce, a potrzebne przybory znajdują się pod ręką, praca idzie jak z płatka. Jednak funkcjonalność domowego centrum dowodzenia to jedno.

REKLAMA

W nowoczesnej kuchni połączenie metalu, szkła i drewna tworzy spójną całość. W przeciwieństwie do stylu eklektycznego, nie ma tu miejsca na ozdobne elementy. Sterylne i utrzymane w chłodnych tonacjach, nowoczesne kuchnie zachwycają jako całość, którą osiągniemy dzięki przestrzeganiu kilku zasad.

Zobacz także: Biała zabudowa kuchenna

Modne kolory

Kolorystyka nowoczesnej kuchni to pewna dowolność. Modne są: ponadczasowa biel, szarości i zimne srebro, lecz ostatnimi czasy do wnętrz całkiem odważnie wkraczają kolory cięższe, nasycone i głębokie, które stanowią bazę lub ciekawy kontrast dla mniej zdecydowanych barw. Modne stają się kolory takie jak wenge, czyli bardzo ciemny brąz wpadający w czerń, oberżyna, soczysta limonka czy nasycona czerwień. Kolory mają zdecydowaną siłę i stanowią jeden z najbardziej istotnych elementów w wystroju kuchni, determinujący efekt końcowy.

Nowoczesne meble

Meble w nowoczesnej kuchni są przede wszystkim oszczędne w swojej formie. Do lamusa odchodzą fantazyjne i bogato zdobione kredensy, zbędne półki i szafki, które zabierają cenną przestrzeń i zaburzają charakter kompozycji. Zarówno kształty, jak i fakturę nowoczesnej zabudowy kuchennej cechuje dziś minimalizm – brak ozdób i trzymanie się zasady „mniej znaczy więcej”. Popularne są jednokolorowe, gładkie fronty – polerowane na wysoki połysk, fornirowane i ryflowane. Zgodne z obowiązującymi trendami będą też wszelkie egzotyczne gatunki drzew. W zależności od upodobań, mamy do wyboru zarówno jasne wzornictwo (np. wiąz grecki), jak i ciemne (np. orzech skandynawski), a w cenie są widoczne słoje i faktura powierzchni. Jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach – w tym przypadku: w uchwytach. Królują przede wszystkim proste, ze stali nierdzewnej, całkiem niewidoczne: wpuszczane we fronty. Można też zrezygnować z uchwytów i zdecydować się na szafki otwierane przez przyciśnięcie, choć widmo śladów palców na meblach odstrasza wielu śmiałków.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Designerskie dodatki

REKLAMA

Kuchnia urządzona w stylu nowoczesnym, minimalistycznym ze swej natury, nie lubi żadnego nadmiaru. Sprzęty i akcesoria znajdują miejsce wewnątrz mebli i nie są, jak w przypadku na przykład kuchni klasycznej, wyeksponowane na blacie. Na wierzchu – zgodnie z najnowszą modą – stać powinny co najwyżej designerskie sprzęty o intrygującym, a przynajmniej niebanalnym wyglądzie.

Jeśli kosz na śmieci ma być ogólnodostępny, z powodzeniem zaopatrzyć można się w taki, który spełni dwie funkcje: praktyczną i designerską. Dobrym rozwiązaniem będą duże metalizowane kosze na odpady, otwierane za pomocą pedału. Są lekkie, przyjazne w użytkowaniu i odporne na zabrudzenia, na przykład ślady palców. Oprócz zalet praktycznych, idealnie pasują też do stylu wykończenia modernistycznej kuchni. W sieciach handlowych dostępne są na przykład 50-litrowe kosze Deco Bin marki Curver w trzech metalicznych odcieniach (czarny, srebrny i czerwony) oraz w wersji ozdobionej ciekawą grafiką. W tym przypadku, białe napisy i obrazy nawiązujące do jedzenia, kontrastują z czarnym tłem, a całość sprawia, że niebanalny kosz na śmieci zyskuje status stylowej ozdoby pomieszczenia. Dodatkowo, prostokątny kształt pozwala utrzymać harmonię nowoczesnego wnętrza. Zgodnie z zasadą minimalizmu, kontrastowa powierzchnia zbiornika może posłużyć jako jedyny, ale mocny i zdecydowany element dekoracyjny.

Gdy bardzo kuszą kuchenne ozdoby, jest na to sposób: bez względu na panującą modę, ponadczasowym i uniwersalnym dodatkiem będą świeżo ścięte kwiaty, w prostym, szklanym naczyniu.

Zobacz także: Wszystko o designerskich dodatkach w kuchni

Kuchnia nowoczesna to rozwiązanie dość odważne, które zyskuje jednak coraz większe grono zwolenników –- osób, które pragną podnieść domowy status tego pomieszczenia i sprawić, by było ono reprezentacyjne i posiadało własny styl. Dzisiejsza nowoczesna kuchnia wchodzi na salony!

Źródło: materiały prasowe

Jeśli kosz na śmieci ma być ogólnodostępny, z powodzeniem zaopatrzyć można się w taki, który spełni dwie funkcje: praktyczną i designerską. Fot. materiały prasowe
Materiały prasowe
Media
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Opłaty za odpady komunalne - MKiŚ pisze nowe przepisy. Upowszechnienie metody „od osoby” i zasady „zanieczyszczający płaci”

Ministerstwo Klimatu i Środowiska pracuje nad zmianami w przepisach dotyczących naliczania opłat za odpady komunalne - napisała w piśmie do Rzecznika Praw Obywatelskich, wiceminister klimatu Anita Sowińska.

Mieszkaniowa inflacja z ostatnich dwóch lat. Ile wynosi?

Skutki rosnącej inflacji Polacy odczuwali już dwa lata temu. Koszyk podstawowych zakupów mocno podrożał. A jak w tym czasie zmieniły się koszty utrzymania domów i mieszkań? Sprawdzamy. 

Mieszkanie na start 2024 - kto może skorzystać? Od kiedy? Jakie dopłaty, warunki i limity?

Mieszkanie na start ma wejść w życie już jesienią 2024 roku. Jego czas trwania przewidziany jest do końca 2027 roku, a kredyt z niższym oprocentowaniem musi zostać udzielony na co najmniej 15 lat. O czym jeszcze warto wiedzieć? Zebraliśmy najważniejsze informacje w pigułce.

Nowe regulacje metody pomiaru hałasu emitowanego przez urządzenia używane na zewnątrz pomieszczeń

Zmienią się metody pomiaru hałasu emitowanego przez urządzenia używane na zewnątrz pomieszczeń. Od kiedy nowe regulacje? 

REKLAMA

Płatne parkowanie w Warszawie również w weekendy?

Prezydent Warszawy zarekomenduje nowej radzie miasta wprowadzenie opłat za parkowanie w weekendy.

Korzyści z usankcjonowania działalności REIT-ów

Jakie są korzyści z wprowadzenia REIT-ów do polskiego porządku prawnego? 

Sytuacja na rynku kredytowym w drugim kwartale 2024 r. - co zapowiadają banki?

Jaka jest sytuacja na rynku kredytowym? Jakie są oczekiwania banków? Czy kryteria przyznania kredytu zostaną zaostrzone? 

Wakacje kredytowe wydłużone na 2024 rok. Prezydent podpisał ustawę

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o zmianie ustawy o wsparciu kredytobiorców, którzy zaciągnęli kredyt mieszkaniowy i znajdują się w trudnej sytuacji finansowej oraz ustawy o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom. Obowiązywanie mechanizmu wakacji kredytowych zostało przedłużone na rok 2024.

REKLAMA

Czy jest jeszcze szansa na zakup małego mieszkania od dewelopera?

Obecnie najbardziej poszukiwane są mieszkania jedno- i dwupokojowe. Ile mieszkań do 45 mkw. można znaleźć w ofercie deweloperów? Czy jest szansa na zakup takiej nieruchomości po Bezpiecznym Kredycie 2 proc.?

Gdzie złożyć wniosek o wakacje kredytowe 2024?

Wakacje kredytowe 2024 - gdzie złożyć wniosek o zawieszenie rat kredytu hipotecznego? Gdzie można pobrać wzór wniosku o wakacje kredytowe?

REKLAMA