reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Jak zabezpieczyć schody przed dziećmi?

Jak zabezpieczyć schody przed dziećmi?

Rodzice są odpowiedzialni za bezpieczeństwo dziecka w domu, do nich też należy zabezpieczenie schodów przed dziećmi. Schody w domu są jednym z elementów zagrażających dziecku, dlatego tak ważne jest by je odpowiednio zabezpieczyć. Na szczęście obecnie na rynku jest duży wybór zabezpieczeń schodów.

Pojawienie się dziecka w domu wiąże się z koniecznością zastosowania w mieszkaniu bądź w domu zabezpieczeń różnych elementów, w tym schodów. O zabezpieczeniu schodów częściej myślą właściciele domów jednorodzinnych, choć może również zaistnieć taka konieczność w mieszkaniach dwupoziomowych. Jeśli mieszkamy w bloku idealną sytuacją było by gdybyśmy mogli zabezpieczyć również schody na klatce – jednak nie zawsze mamy na to wpływ. Wtedy niezwykle istotne jest pamiętanie o zamykaniu drzwi od mieszkania.

Bramki bezpieczeństwa

Na schodach na dziecko czyha wiele zagrożeń, zadaniem rodziców jest zminimalizowanie ich. Jednym z zabezpieczeń schodów znajdujących się wewnątrz domu są bramki (furtki), montowane na górze i na dole. Jest to dobre zabezpieczenie dla dziecka, które jeszcze nie chodzi samodzielnie i nie będzie w stanie otworzyć sobie takiej bramki. Dodatkowo można kupić nakładki przedłużające na wybraną przez nas wysokość bramki bezpieczeństwa. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są też bramki podróżne, dzięki nim rodzice mogą czuwać nad bezpieczeństwem dzieci także w czasie wizyty u znajomych lub w wynajmowanych domach na wakacyjnych wyjazdach.

Zobacz także: Jak stworzyć mieszkanie bezpieczne dla dziecka?

Zabezpieczenie balustrad

Równie istotne jest zabezpieczenie balustrad. Balustrady, w których rozstaw prętów jest na tyle duży, że dziecko może wypaść, należy odpowiednio zabezpieczyć. Jednym z możliwych rozwiązań jest zastosowanie przeznaczonych do tego siatek ochronnych. Szczególnie istotne jest to wtedy, gdy pręty są poziome lub dodatkowo mają zdobienia umożliwiające dziecku wspinanie się po nich.

Nakładki antypoślizgowe

Możemy zwiększyć bezpieczeństwo naszego dziecka również na inne sposoby – zwłaszcza, jeśli dziecko już samodzielnie chodzi i bez problemu poradzi sobie z pokonaniem bramki. Świetnie w roli zabezpieczenia sprawdzają się nakładki antypoślizgowe. Można je stosować  one również na lakierowanych schodach drewnianych. Obecnie nakładki antypoślizgowe możemy kupić w sklepach internetowych z artykułami dla dzieci bądź w sklepach zajmujących się sprzedażą schodów.  Zaletą nakładek jest łatwość montażu połączona z estetycznym wyglądem.

Zobacz także: Jak uniknąć zagrożeń bezpieczeństwa dziecka w domu?

Taśmy antypoślizgowe

Producenci zabezpieczeń schodów przed dziećmi w swojej ofercie posiadają również taśmy antypoślizgowe. Zmniejszają one ryzyko przypadkowego poślizgnięcia się na schodach. Ich montaż jest niezwykle łatwy – przykleja się je na końcu każdego stopnia i można je stosować na każdym podłożu (na ceramice, metalu, drewnie i innych gładkich powierzchniach).

Szczególnie niebezpieczne dla dziecka są schody kręcone (spiralne) i drewniane. Jednak nawet takie można odpowiednio zabezpieczyć.

Oczywiście zastosowanie zabezpieczeń schodów chroniących dzieci nie zwalnia rodziców od czuwania nad ich bezpieczeństwem.

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Producenci zabezpieczeń schodów  przed dziećmi w swojej ofercie posiadają również taśmy antypoślizgowe. Zmniejszają one ryzyko przypadkowego poślizgnięcia się na schodach.
Producenci zabezpieczeń schodów przed dziećmi w swojej ofercie posiadają również taśmy antypoślizgowe. Zmniejszają one ryzyko przypadkowego poślizgnięcia się na schodach.

Rodzice są odpowiedzialni za bezpieczeństwo dziecka w domu, do nich też należy zabezpieczenie schodów przed dziećmi.
Rodzice są odpowiedzialni za bezpieczeństwo dziecka w domu, do nich też należy zabezpieczenie schodów przed dziećmi.

O zabezpieczeniu schodów częściej myślą właściciele domów jednorodzinnych, choć może również zaistnieć taka konieczność w mieszkaniach dwupoziomowych.
O zabezpieczeniu schodów częściej myślą właściciele domów jednorodzinnych, choć może również zaistnieć taka konieczność w mieszkaniach dwupoziomowych.

Pojawienie się dziecka w domu wiąże się z koniecznością zastosowania w mieszkaniu bądź w domu  zabezpieczeń różnych elementów, w tym schodów.
Pojawienie się dziecka w domu wiąże się z koniecznością zastosowania w mieszkaniu bądź w domu zabezpieczeń różnych elementów, w tym schodów.

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Małgorzata Małecka

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama