| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Dekoracje ścienne

Dekoracje ścienne

W czasie aranżowania wnętrza mieszkania powinniśmy w swoich planach uwzględnić dekoracje ściany. Często rezygnujemy z wielu wcześniejszych planów ze względu na wysokie koszty zaplanowanych rozwiązań, jednak dekoracje ściany możemy wykonać niewielkim kosztem.

W czasie aranżowania wnętrza mieszkania powinniśmy w swoich planach uwzględnić dekoracje ściany. Często rezygnujemy z wielu wcześniejszych planów ze względu na wysokie koszty zaplanowanych rozwiązań, jednak dekoracje ściany możemy wykonać niewielkim kosztem.

Dobrym pomysłem na nudę panującą w wystroju jest niecodziennie dekorowanie ścian. Do tego celu możemy użyć wielu technik. Proponuję dwa najłatwiejsze sposoby, które sprawią, że wnętrze nabierze charakteru, a goście będą oczarowani.

Fototapeta

Fototapetę można zastosować praktycznie w każdym pomieszczeniu. Taką dekoracją pokrywa się zazwyczaj tylko jedną ścianę, by nie powodować zmniejszania wnętrza. Rynek oferuje wiele wzorów i kolorów. Fototapetę możemy sami zaprojektować lub wybrać gotowy szablon. Możemy również zadecydować o jej rozmiarach. Są dobrym rozwiązaniem jeśli ograniczają nas koszta, ponieważ są stosunkowo niedrogie. Poprzez zastosowanie fototapety szybko i łatwo nudną ścianę zmienimy w coś niezwykłego. Dzięki nim możemy się przenieść w miejsca, o których zawsze marzyliśmy, a nasze dzieci w magiczny, bajkowy świat. Ich wybór zależy przede wszystkim od naszych upodobań i wyobraźni, ale również funkcji i stylu wnętrza.

Zobacz także: Po-part: GALERIA

Naklejki ścienne

Naklejki ścienne to kolejny sposób na nadanie charakteru wnętrzu. Występują one w mniejszych formatach niż fototapety. Naklejki są elementem dekoracyjnym ściany, który umieszcza się na niewielkiej powierzchni ściany. Dzięki temu nawet osobom bardzo wymagającym przypadną do gustu. Naklejki są również bardzo praktyczne. W momencie, gdy nam się znudzą po prostu je odklejamy bez potrzeby ponownego malowania ściany. Przy ich wyborze również mamy szerokie pole manewru. Mamy możliwość wyboru gotowego wzoru lub możemy sami go zaprojektować. Naklejki to łatwy sposób na odmianę wnętrza. Nie trzeba być profesjonalistą, by je zamontować wystarczy zaledwie 10-15 minut.

Panele dekoracyjne

Ciekawym pomysłem na dekorację ścian są panele ścienne. Panele dekoracyjne są wykonane z gipsu. Są naturalne, a tym samym przyjazne dla ludzi i dla środowiska. Na rynku znajdziemy przeróżne wzory i faktury paneli dekoracyjnych. Można nimi dekorować zarówno całe ściany, jak i poszczególne elementy.

Tynki dekoracyjne

Tynki dekoracyjne są oryginalnym pomysłem na niepowtarzalne wnętrze. Stosuje się je głównie we wnętrzach reprezentacyjnych taki jak salon. Jednak ze względu na swoją odporność na zabrudzenia sprawdzają się również w przedpokoju. Tynki dekoracyjne nadają wnętrzu charakteru i czynią je ekskluzywnym.

Zobacz także: Jak dobrać tapetę do pomieszczenia?

Cokolwiek wybierzemy starajmy się odchodzić od standardowych schematów. Decydujmy się na coś oryginalnego nie goniąc przy tym za modą. To co dziś modne jutro staje się nudne. Sprawmy, by nasze wnętrza były niepowtarzalne, a przy tym odzwierciedlały nas samych. Wybierając niebanalne rozwiązania czynimy, że nasz dom ma „to coś”.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Urszula Wójcik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »