| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Jak oświetlić pokój dziecka?

Jak oświetlić pokój dziecka?


Odpowiednie oświetlenie pokoju dziecka to podstawa. Właściwe oświetlenie jest istotne zwłaszcza w pokoju dziecka, który łączy w sobie tak wiele funkcji: tutaj dziecko bawi się, uczy i odpoczywa, często też właśnie tutaj przyjmuje swoich gości. Dlatego ważne jest, by zadbać o oświetlenie przyjazne i zdrowe dla oczu.

Najważniejszą rolę w pokoju dziecięcym pełni zwłaszcza światło górne. Musi być ono wystarczająco jasne i równomiernie rozproszone. Najlepiej też, by swoją barwą przypominało światło słoneczne. Wybierając lampę sufitową pamiętajmy, że ma ona dawać dużo jasnego światła oświetlając jak największą część podłogi, na której dzieci najchętniej się bawią. Jeśli pokój jest duży albo ma nieregularny kształt warto zainstalować na suficie więcej niż jedną lampę bądź też model z możliwością regulacji kierunku i kąta padania światła.

Zobacz także: Jak oświetlić pokój, gdy dziecko boi się ciemności?

Dziecko, tak jak dorosły ma potrzebę odpoczynku. Dlatego oprócz oświetlenia, które ma spełniać głównie funkcję użytkową, warto zadbać także o nastrojowe oświetlenie boczne. Przy takim świetle lepiej ogląda się telewizję czy też po prostu drzemie.

Zobacz także: Czy światło LED pasuje do pokoju dziecka?

Każdy rodzic wie, że dzieci, zwłaszcza w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, potrafią przeciągać w nieskończoność moment układania do snu. Być może dzieje się tak dlatego, że boją się wieczornych ciemności? Dlatego warto postawić przy łóżku małego dziecka nawet niewielką, przyciemnioną lampkę, która swoim światłem uspokoi malucha i wprowadzi do pokoju nastrój senności. Świecąca niekiedy przez całą noc lampka powinna zużywać niewiele prądu, a jej oprawa niech nie nagrzewa się zbyt mocno. Tego rodzaju oświetlenie powinno być także wyposażone w łatwo dostępny i bezpieczny włącznik. Na rynku pojawiła się ostatnio cudowna nowinka – lampka–projektor, która stanowi idealną pomoc przy zasypianiu dla młodszych dzieci. Projektor rzuca na sufit lub ściany kolorowe motywy: postaci z bajek, ptaki, gwiazdy, rybki. Cicha muzyka i kolorowe kształty to idealne rozwiązanie dla młodszych dzieci.

Dzieci znane są z tego, że prawie nigdy nie wyłączają światła – dlatego lampy w pokoju dziecka warto wyposażyć w żarówki energooszczędne.

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Odpowiednie oświetlenie pokoju dziecka to podstawa. Właściwe oświetlenie jest istotne zwłaszcza w pokoju dziecka, który łączy w sobie tak wiele funkcji: tutaj dziecko bawi się, uczy i odpoczywa, często też właśnie tutaj przyjmuje swoich gości.
Odpowiednie oświetlenie pokoju dziecka to podstawa. Właściwe oświetlenie jest istotne zwłaszcza w pokoju dziecka, który łączy w sobie tak wiele funkcji: tutaj dziecko bawi się, uczy i odpoczywa, często też właśnie tutaj przyjmuje swoich gości.

VAT 2020. Komentarz199.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

GSW Legal Grabarek, Szalc i Wspólnicy Sp.k.

Warszawska kancelaria prawna założona w 2011 roku, będąca członkiem międzynarodowej firmy prawniczej GRATA International.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »