| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Jak zaaranżować kuchnię na poddaszu?

Jak zaaranżować kuchnię na poddaszu?

Aranżując kuchnię na poddaszu, pamiętajmy przede wszystkim o odpowiednim ustawieniu zabudowy. Aby dobrze urządzić kuchnię na poddaszu niezbędne jest wygospodarowanie tak dużej przestrzeni, abyśmy zachowali swobodę ruchów w czasie przegotowania posiłku.

Skosy

Adaptacja poddasza wymaga zastosowania wielu rozwiązań, które pomogą przygotować je do użytku. Budując dom z przygotowanymi do adaptacji pomieszczeniami gospodarczymi, należy stosować się do jasno określonych reguł. Przede wszystkim powinniśmy zadbać o dokładne wykończenie i wyizolowanie dachu. Jego wyciszenie też jest ważną kwestią. Realizacja projektu, trwa zazwyczaj dłużej, niż wykonanie wystroju dla innych części domu. Warto mieć wcześniej przygotowany plan rozstawienia mebli. Często występujące na poddaszu skosy, znacznie komplikują możliwości aranżacyjne. Wszelkie podjęte działania, wymagają tu ogromnej precyzji. Najlepiej jest więc kupić meble zrobione na zamówienie.

Zobacz także: Samoczyszczący się piekarnik

Kuchenna zabudowa poddasza

Kuchnia tworzona na poddaszu jest najmniej ustawnym pomieszczeniem w całym domu. Wymaga więc dokładnego projektu, który będzie uwzględniał najmniejsze szczegóły. W czasie realizacji planu nic nie może nas zaskoczyć. Aranżację wnętrza, powinniśmy zacząć od wstawienia lodówki. Jej wysokość to niekiedy 180 cm. W optymalnym ustawieniu, lodówka powinna znaleźć się na początku ściany. Następnym elementem zabudowy, będzie blat roboczy. Tuż za nim znajdzie się zlewozmywak z kolejnym blatem. Stwórzmy w miarę możliwości tyle miejsca, żeby swobodnie poruszać się w trakcie przygotowania posiłków. Na samym końcu powinna znaleźć się kuchenka i ostatni, zamykający zabudowę blat.

Zobacz także: Kuchnia retro

Termoizolacja

Termoizolacja poddasza jest skomplikowaną sprawą. Zanim się do niej zabierzemy, powinniśmy dowiedzieć się, jakie materiały najlepiej ochronią nasze ściany. W kuchni dodatkową możliwością na utrzymanie temperatury i wymiany powietrza, jest zamontowanie okapu.

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Aranżując kuchnię na poddaszu, pamiętajmy przede wszystkim o odpowiednim ustawieniu zabudowy.
Aranżując kuchnię na poddaszu, pamiętajmy przede wszystkim o odpowiednim ustawieniu zabudowy.

Potrącenia komornicze i administracyjne z wynagrodzeń69.30 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Edyta Bielak-Jomaa

Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie uzyskała stopień doktora nauk prawnych i została zatrudniona w Katedrze Prawa Pracy WPiA UŁ na stanowisku adiunkta; do czasu powołania na stanowisko Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, pełniła funkcję Kierownika Podyplomowych Studiów Ochrony Danych Osobowych WPiA UŁ oraz Kierownika Centrum Ochrony Danych Osobowych i Zarządzania Informacją. Była wykładowcą z zakresu ochrony danych osobowych, prawa pracy i zagranicznych migracji zarobkowych. Pełniła funkcję opiekuna naukowego Międzywydziałowego Koła Studenckiego Praw Osób Niepełnosprawnych, prowadziła szkolenia w ramach działalności Międzynarodowej Fundacji Kobiet oraz cykl szkoleń organizowanych dla pracowników i pracodawców regionu „Różni, ale równi” dotyczących równego traktowania oraz zakazu dyskryminacji na rynku pracy. Jest autorką ponad 30 opracowań z zakresu prawa pracy, problematyki rynku pracy, oraz ochrony danych osobowych. Jej zainteresowania naukowe obejmują przede wszystkim problematykę ochrony dóbr osobistych pracowników i ochronę danych osobowych w zatrudnieniu. Jako pierwsza rozpoczęła badania nad ochroną danych osobowych bezrobotnych i poszukujących pracy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »