| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Czym jest awangardowa architektura wnętrz?

Czym jest awangardowa architektura wnętrz?

Awangarda łamie wszelkie stereotypy w sposobie umeblowania i w użyciu kolorów. Awangardowa architektura wnętrz opiera się na dwóch podstawowych zasadach: na unikaniu masowych rozwiązań i niestosowaniu niepotrzebnych przedmiotów.

Wnętrze dla indywidualisty

Próba stworzenia mieszkania w awangardowym stylu powiedzie się, jeśli zrezygnujemy z wszelkich, masowo wykorzystywanych rozwiązań. Awangarda w wystroju wnętrz nierozerwalnie związana jest z przecieraniem nowych szlaków i stosowaniem nowatorskich pomysłów. To zdecydowanie wnętrze dla indywidualisty. Potrzeba tu sporej odwagi i dobrego gustu. Łatwo jest przesadzić i przekroczyć cienką granicę dzielącą awangardę od kiczu. Decydując się na tego typu wystrój, pamiętajmy, że z pewnością nie wszystkim się on spodoba. Gra oświetleniem, różnymi formami i kształtem przedmiotów spycha awangardowe wnętrze blisko sztuki. Z resztą, dopasowanie do wystroju artystycznych dzieł, jest poniekąd wyznacznikiem stylu.

Zobacz także: Co warto wiedzieć o stylu wiktoriańskim i płytkach ceramicznych?

Kolorystyczne kontrasty

Kolorystyka użyta w awangardowej aranżacji, jest ściśle określona w zasadach stylu. Najważniejsze są kontrasty. Ich głównym zadaniem jest zbudowanie oryginalności aranżowanego wnętrza. Pamiętajmy, że dobór kolorów, nie może być dziełem przypadku. Barwy i ich odcienie muszą być elementem projektu. Najlepiej jest zestawić ze sobą tonacje barw na zasadzie ciepły - zimny. Efektownie wyglądać będzie także czarno - biała szachownica.

Zobacz także: Jak tanio i przytulnie urządzić wynajmowane mieszkanie?

Nietypowe wnętrze

W awangardzie wnętrz panują dwie podstawowe zasady:
1. Brak zbędnych przedmiotów i mebli. Nie ma tu miejsca na dodatkowe bibeloty. W związku z tym, awangarda częściowo łączy się z minimalizmem wnętrz.
2. Brak rozwiązań standardowych, masowych i schematycznych. We wnętrzu w stylu awangardowym, nie spotkamy kompletów mebli dostępnych w popularnych sklepach sieciowych. Także rozmieszczenie urządzeń, musi zupełnie przeczyć przyjętym zasadom urządzania wnętrz.

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Próba stworzenia mieszkania w awangardowym stylu powiedzie się, jeśli zrezygnujemy z wszelkich, masowo wykorzystywanych rozwiązań. Fot. ARTDESIGN
Próba stworzenia mieszkania w awangardowym stylu powiedzie się, jeśli zrezygnujemy z wszelkich, masowo wykorzystywanych rozwiązań. Fot. ARTDESIGN

Potrącenia komornicze i administracyjne z wynagrodzeń69.30 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Alchemia-Inwestowania

doradztwo

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »