| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Jakie schody wybrać, gdy mamy małe dziecko?

Jakie schody wybrać, gdy mamy małe dziecko?

Jeśli w naszym domu jest małe dziecko powinniśmy dokładnie zastanowić się jakie schody wybrać. Schody są pięknym, ale też niebezpiecznym dla małego dziecka elementem wystroju domu. Istnieje wiele sposobów na ich odpowiednie zabezpieczenie, w przypadku gdy mieszka z nami małe dziecko. Pamiętajmy przede wszystkim o tym, aby balustrada chroniła malucha przed upadkiem.

Jakie schody wybrać?

Dobrze zaaranżowane schody mogą być pięknym dodatkiem do wnętrza. Pomysł na schody ogranicza jedynie wielkość powierzchni, jaką możemy na ten cel przeznaczyć. Z pewnością wielu z nas marzy o domu z krętymi schodami biegnącymi po obwodzie koła. To szalenie ciekawy element wnętrza, skupiający całą aranżację wokół siebie. Niestety jednak, nie jest to bezpieczne rozwiązanie. W przypadku, gdy w naszym domu mieszkają małe dzieci nie możemy sobie pozwolić na tego typu schody. Naszym obowiązkiem jest zadbać o bezpieczeństwo malucha. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór płytowych schodów, wylanych z betonu. Mogą one co prawda przytłoczyć wnętrze, ale będą bezpieczniejsze dla dziecka. Możemy postawić schody proste - ciągnące w jednej linii z góry na dół lub schody zbiegowe - po linii łuku.

Zobacz także: Czy biały kolor pasuje do pokoju dziecka?

Zasady wyboru bezpiecznych schodów

Planując budowę schodów łączących piętra należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa:

1. Wszystkie stopnie schodów powinny być jednakowej wysokości. Ogranicza to niebezpieczeństwo upadku.

2. Dzieciom najłatwiej jest spaść ze śliskich, drewnianych schodów. Pamiętajmy o przyklejaniu taśm antypoślizgowych lub wyborze dobrze przytwierdzonej do schodów maty.

3. Konieczna jest balustrada. Te, dobrze chroniące dzieci nie mogą być niższe niż 90 cm. Odstęp między prętami musi być na tyle mały, aby uniemożliwić dziecku wypadnięcie.

Zobacz także: Jak zmieniać aranżację w pokoju dziecka?

4. Postawmy na górze i na dole schodów barierki zabezpieczające przed wejściem na klatkę schodową. Pamiętajmy, że dwulatek jest już w stanie sam otworzyć sobie taką furtkę. Od tego momentu nie powstrzymujmy dziecka! Uczmy go bezpieczeństwa na schodach!

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Jeśli w naszym domu jest małe dziecko powinniśmy dokładnie zastanowić się jakie schody wybrać. Schody są pięknym ale też niebezpiecznym dla małego dziecka elementem wystroju domu. Fot. Rintal Polska
Jeśli w naszym domu jest małe dziecko powinniśmy dokładnie zastanowić się jakie schody wybrać. Schody są pięknym ale też niebezpiecznym dla małego dziecka elementem wystroju domu. Fot. Rintal Polska

Potrącenia z wynagrodzeń i zasiłków Praktyczne wskazówki59.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

RSM Poland – Audit, Tax, Consulting

Dzięki nam z odwagą spojrzysz w biznesową przyszłość

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »