| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Jak należy dopasowywać twardość materaca?

Jak należy dopasowywać twardość materaca?


Materac należy dobierać zarówno do wagi, wzrostu, jak i wieku, stanu zdrowia oraz przyzwyczajeń. Nie wystarczy usiąść na materacu w sklepie lub zbadać twardości dłonią.

Na temat twardości czy miękkości materaców istnieje wiele mitów. Jeden z nich mówi, że im twardszy, tym lepszy dla osób ze schorzeniami kręgosłupa. Biorąc pod uwagę jak wiele osób w XXI wieku zmagać się musi z tego typu problemami, nasunąć się może wniosek, że wszyscy powinniśmy spać na podłodze. Nic bardziej mylnego! Wybór materaca o odpowiedniej twardości jest bowiem kwestią bardzo indywidualną.

Zobacz także: Gdzie w sypialni przechowywać pościel?

Przede wszystkim na materacu, który chcemy kupić, nie wystarczy usiąść. Należy się na nim położyć zarówno na wznak, na boku, jak i w pozycji wygiętej w kształcie litery „S”. Jeśli po około 5 minutach poczujemy rozluźnienie mięśni i przyjemne odprężenie znaczy to, że wybraliśmy właściwy egzemplarz. Dotykając materac dłonią sprawdzamy jego twardość jedynie punktowo, a to ma znaczenie bardziej podczas siedzenia, niż leżenia.

Zobacz także: Gdzie w sypialni przechowywać pościel?

Nie jest prawdą, że leżenie na twardym podłożu jest zdrowe dla kręgosłupa. Materac musi mieć różne strefy twardości tak, aby idealnie odpowiadał krzywiznom naszego ciała podczas snu w różnych pozycjach. Jeśli wybierzemy zbyt twardy materac, tylko dwa punkty naszego ciała będą stanowiły na nim oparcie: barki i pośladki. To sprawia, że podczas snu nasze ciało powoli opada, próbując dostosować się do płaskiej powierzchni łóżka. Przez to mięśnie znajdujące się koło kręgosłupa zaczynają się rozciągać a my budzimy się obolali i zmęczeni.

Kiedy śpimy na boku, nasz kręgosłup powinien być ułożony w linii prostej. Warto zwrócić na to szczególną uwagę podczas wybierania materaca.

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Materac należy dobierać zarówno do wagi i wzrostu, jak i wieku, stanu zdrowia oraz przyzwyczajeń.
Materac należy dobierać zarówno do wagi i wzrostu, jak i wieku, stanu zdrowia oraz przyzwyczajeń.

VAT 2020. Komentarz199.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

ASCS-Consulting Biuro Rachunkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »